هدر اصلی
1386/07/29 13:01:00
سرویس سیاسی

دیدار نماینده‌ پارلمان فنلاند با عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس

کیمو کیلجانن، نماینده‌ پارلمان فنلاند پیش از ظهر روز یکشنبه با الهام امین‌زاده، نماینده‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این دیدار ابتدا امین‌زاده با اشاره به سفر قبلی هیات گروه دوستی پارلمانی ایران ـ فنلاند به هلسینکی، آن را در راستای توسعه‌ روابط و همکاری‌های بین دو کشور در زمینه‌های سیاسی و پارلمانی ارزیابی کرد و گفت: این سفر در ایجاد شناخت و درک متقابل بین مجالس دو کشور نقش به سزایی داشت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تشکیل مجلس جدید در فنلاند ابراز امیدواری کرد گروه دوستی پارلمانی این کشور با جمهوری اسلامی ایران هرچه زودتر تشکیل شود.

نماینده‌ مردم تهران در مجلس در ادامه با تقدیر از دولت فنلاند به خاطر اعمال سیاست‌های مناسب در قبال مهاجران مقیم این کشور از نحوه‌ برخورد مقامات فنلاندی با اتباع ایرانی ابراز رضایت کرد و گفت: دو کشور می‌توانند در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی همکاری‌های خوبی با هم داشته باشند.

امین‌زاده با اشاره به ساختار قانون‌گذاری در جمهوری اسلامی ایران و جایگاه ویژه‌ مجلس شورای اسلامی در قانون اساسی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی می‌تواند در زمینه‌ تقویت مناسبات و همکاری‌های خارجی دو کشور نقش برجسته‌ای را ایفا کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با اشاره به گرفتاری‌های نیروهای بیگانه به‌ویژه اشغالگران آمریکایی در عراق خاطرنشان کرد: یک عراق آرام و باثبات در همسایگی جمهوری اسلامی ایران برای ما نیز حائز اهمیت است.

در ادامه‌ این ملاقات کیمو کیلجانن، نماینده‌ پارلمان فنلاند با قدردانی از مهمان‌نوازی مقامات جمهوری اسلامی ایران، گسترش مناسبات بین دو کشور در تمام زمینه‌ها را خواستار شد.

وی ابراز امیدواری کرد هرچه بیش‌تر روابط پارلمانی دو کشور افزایش یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet