هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نوبخت در کنگره بیهوشی و مراقبت های ویژه ایران مطرح کرد:

حفظ کرامت مردم و بیماران هدف مقدس طرح تحول سلامت/ ضرورت رعایت عدالت تعرفه‌ای

سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با طرح این سئوال که چرا طرح تحول سلامت باید ادامه پیدا کند، گفت: این طرح یک هدف مقدس دارد و آن حفظ کرامت مردم و بیماران است.
چهارشنبه 15 آذر 1396 ساعت 12:27
حفظ کرامت مردم و بیماران هدف مقدس طرح تحول سلامت/ ضرورت رعایت عدالت تعرفه‌ای رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با طرح این سئوال که چرا طرح تحول سلامت باید ادامه پیدا کند، گفت: این طرح یک هدف مقدس دارد و آن حفظ کرامت مردم و بیماران است. http://cdn.icana.ir/d/019/201610100914060544.jpg حفظ,کرامت,مردم,و,بیماران,هدف,مقدس,طرح,تحول,سلامت/,ضرورت,رعایت,عدالت,تعرفه‌ای Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی نوبخت حقیقی صبح چهارشنبه در مراسم افتتاحیه سیزدهمین کنگره بین المللی آنستزیولوژی، مراقبت های ویژه و مدیریت درد که در مرکز همایش های برج میلاد در حال برگزاری است، افزود: هدف طرح تحول سلامت مقدس است، زیرا در برهه ای شاهد بودیم که در بیمارستان های دولتی از بیمار طلب وجه می کردند و مردم اگر نداشتند آنها را بستری نمی کردند.

وی با اعلام این مطلب که سهم سلامت از درآمد ناخالص داخلی از ۵.۶ به ۹.۳ رسیده است، افزود: بیمارستان دولتی باید مأمن و پناهگاه مردم باشد.

نوبخت ادامه داد: در گذشته ۷۰ درصد پول خدمات سرپایی از جیب مردم پرداخت می شد که در حال حاضر این سهم به ۴۲ درصد کاهش یافته است. همچنین سهم پرداختی مردم بابت بستری، ۳۷ درصد بود که با اجرای طرح تحول سلامت به ۳ تا ۶ درصد رسیده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر این مطلب که طرح تحول سلامت توانست بیش از ۵هزار و ۳۰۰ متخصص را به شهرهای کم برخوردار بفرستد، به موضوع تعرفه ها اشاره کرد و افزود: قبول دارم که در بحث کتاب تعرفه ها طی ترجمه دوم و سوم اشتباهاتی پیش آمد و باعث شد عدالت تعرفه ای رعایت نشود.

نوبخت با عنوان این مطلب که چاره کار حضور انجمن ها در صحنه است، گفت: مسیر اعتراض جامعه پزشکی از طریق سازمان نظام پزشکی است و آنچه می بایست به آن توجه شود قانون است.

وی با بیان این مطلب که کتاب تعرفه ها باید بدون کوچکترین دستبرد در نسبت ها ترجمه شود، تصریح کرد: توزیع پول در نظام سلامت بر اساس عدد K صورت می گیرد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر ترجمه کتاب تعرفه ها توسط سازمان نظام پزشکی در حال انجام است، نوید می دهم که در آینده این تعرفه ها به صورت عادلانه و علمی اجرا شود و قطعا عدالت بین رشته ای رعایت خواهد شد.

به گزارش مهر؛ وی تاکید کرد: مطالبات جامعه پزشکی باید منطبق با شأن این حرفه باشد و می بایست وزارت بهداشت در بحث تعرفه ها نظر مشورتی سازمان نظام پزشکی را بگیرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000