هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آیت الله کعبی:

وحدت مهم‌ترین راهبرد در حفظ عزت مسلمانان است/ رسول الله(ص) منادی صلح و اسلام دین مهرورزی است

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو خبرگان رهبری گفت: رسول الله(ص) منادی صلح و نوع دوستی و اسلام دین مهرورزی و مهربانی است.
چهارشنبه 15 آذر 1396 ساعت 18:00
وحدت مهم‌ترین راهبرد در حفظ عزت مسلمانان است/ رسول الله(ص) منادی صلح و اسلام دین مهرورزی است عضو خبرگان رهبری گفت: رسول الله(ص) منادی صلح و نوع دوستی و اسلام دین مهرورزی و مهربانی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201711106468689850.jpg وحدت,مهم‌ترین,راهبرد,در,حفظ,عزت,مسلمانان,است/,رسول,الله(ص),منادی,صلح,و,اسلام,دین,مهرورزی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ آیت الله عباس کعبی با گرامیداشت 17 ربیع الاول سالروز میلاد حضرت محمد(ص) و هفته وحدت افزود: آن چه موجب گرایش انسانهای بیشماری به دین مبین اسلام شد اخلاق حسنه پیامبر(ص) و برکات این دین متمدن و انسان ساز است.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از آیات الهی انسان را از پرخاشگری و تندخویی بر حذر می دارد، در این دین بزرگ که مروج آن پیامبر(ص) به عنوان رحمت العالمین می باشد، عطوفت و اخلاق و منش انسانی مورد تاکید بسیار است.

آیت الله کعبی بیان کرد: پیامبر اسلام(ص) هیچ گاه با قدرت و زور به فتح کشورها نپرداختند بلکه با نفوذ در قلب ها، دین اسلام را در کشورهای مختلف ترویج کردند و یک دگرگونی، تحول و تمدن بزرگ در دورانی که جاهلیت حکم‌رانی می کرد به وجود آوردند.

وی اظهار داشت: اسلام دین دفاع از مظلومان و دستگیری از ستم دیدگان و همراهی با بینوایان است، در چنین دینی هیچ گاه تندخویی و خون ریزی و کشتار جایی ندارد، از این رو دینی که داعشیان مروج آن هستند دارای اصالتی نیست و با اسلام ناب محمدی(ص) سنخیتی ندارد.

عضو خبرگان رهبری یادآور شد: وهابیون، داعشیان و تکفیری ها در واقع هیچ شناخت واقعی از دین اسلام و شخصیت برجسته پیامبر اسلام(ص) ندارند و در مسیر اسلام هراسی دست به هر جنایتی می زنند. آن ها پیرو مکتب اسلام و حضرت محمد(ص) نیستند و با رفتار وحشیانه خود دینی بزرگ و تمدن ساز را به سخره گرفته اند و به تخریب آن می پردازند.

**گسترش اسلام بواسطه معرفی شخصیت پیامبر(ص)

آیت الله کعبی افزود: آموزه های اخلاقی اسلام انسان را در مسیر حق، درستی، راستی، صداقت، امانت داری، عدالت و مهربانی و همه خصیصه های انسانی قرار می دهد.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام(ص) برای چنین دستاوردهایی سالها تلاش کرد و مشقت های زیادی را متحمل گردید اما با عشق و علاقه ای که به امت خود داشت در مسیر رسالت قدم برداشت و در برابر دشمنی ها و ستم هایی که به ایشان روا می شد صبر و بردباری پیشه می کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: اگر بتوان شخصیت بزرگ و برجسته پامبر(ص) را به نیکی معرفی کرد دین حقیقی اسلام نیز در جهان گسترش می یابد.

**وحدت مهم ترین راهبرد در حفظ عزت مسلمانان است

وی بیان کرد: وحدت و انسجام میان امت اسلام مهم ترین بخش از رسالت نبی اکرم(ص) است، چرا که در سایه وحدت و همدلی می توان بسیاری از مشکلات در جوامع اسلامی را حل کرد و محیطی امن و آرام به وجود آورد.

آیت الله کعبی اظهار کرد: امت اسلام با وحدت و همدلی و انسجام به قدرت می رسند در واقع وحدت مهم ترین راهبرد در مواجهه با دشمنان و حفظ عزت مسلمانان و تحقق اهداف اسلام است.

به گزارش ایسنا؛ وی در پایان گفت: در وحدت اسلامی، مشترکات میان مسلمانان در محوریت قرار می گیرد و تفرقه از میان می رود. بی شک یاد و نام و منش پیامبر اکرم (ص) وحدت‌آفرین است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000