هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
گرمابی:

فیلتر کردن فضای مجازی درمانی موقت برای جلوگیری از آسیب ها است

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: فیلتر کردن فضای مجازی درمانی موقت برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی است.
پنج‌شنبه 16 آذر 1396 ساعت 04:03
فیلتر کردن فضای مجازی درمانی موقت برای جلوگیری از آسیب ها است نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: فیلتر کردن فضای مجازی درمانی موقت برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201711106633275010.jpg فیلتر,کردن,فضای,مجازی,درمانی,موقت,برای,جلوگیری,از,آسیب,ها,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حمید گرمابی اظهار کرد: گاهی در برابر آموزش، اهمیت پرورش از یادمان می‌رود و باید بررسی کرد آیا خلاقیت، همکاری، کار تیمی و نوآوری در مدارس آموزش داده می‌شود یا خیر?.

وی افزود: متاسفانه در دانشگاه‌ها شاهد افزایشِ توصیه‌نامه‌هایی هستیم که دانشجویان به دنبال ادامه‌ تحصیل در دانشگاه‌های کشورهای غربی هستند و امروزه به دلیل مشکلاتی که در کشور وجود دارد نخبگان ترجیح می دهند در خارج از کشور ادامه تحصیل بدهند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بخش وسیعی از علم و تکنولوژیِ دنیا در اختیار کشورهای غربی است و  پیشرفته‌تر از کشور ایران هستند، اما ۸۰ درصد دانشجویان دوره‌ دکتری در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا، غیر آمریکایی بوده و درصد قابل توجهی از آنها ایرانی هستند.

وی گفت: نکاتی که در پرسش‌نامه‌های این توصیه‌نامه‌های دانشگاه‌های خارج از ایران می‌بینیم جالب است. پرسش‌ها مربوط به وجود خلاقیّت، پشتکار، مستقل کار کردن در دانشجو است و این نشان می‌دهد چقدر این ویژگی‌ها برای توسعه‌  یک کشور لازم است.

گرمابی ابراز کرد: فضای مجازی هم نقاط قوت دارد و هم ضعف و نمی‌توانیم این فضا را نادیده بگیریم و صورت مسئله را پاک کنیم.

وی افزود: باید در این فضا حضور داشته و از آن به نفع فرزندان و کشور استفاده کنیم ، فیلتر کردن ممکن است راهی موقت برای درمان ضعف‌های آن باشد ولی راهی جز تسلّط و حضور و مدیریت آن نیست.

به گزارش مهر؛ نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: طی آزمایشی بر روی دانشجویان معلوم شده که تدریس شفاهی دارای کمترین قدرت انتقال جهت یادگیری دانشجویان، آموزش تصویری در مرتبه‌ بعدی، آموزش گفتگومحور و مباحثه، رتبه‌ بالاتر و نهایتاً تجربه و آزمایش آنچه آموخته می‌شود به عنوان بهترین روش آموزش شناخته شده است که باید این روش ها در مدارس کشور نهادینه شود./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000