هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی با اشاره به افزایش قیمت سکه مطرح کرد:

خطر ایجاد حباب قمیتی در بازار های مختلف/دولت در شورای پول و اعتبار بسته سیاستی کاملی برای کنترل نقدینگی تدوین کند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با بیان اینکه عرضه سکه در بانک کارگشایی گره گشای افزایش قیمت نیست، گفت:دولت باید یک بسته سیاستی کاملی برای کنترل نقدینگی در شورای پول و اعتبار تدوین کند.
جمعه 17 آذر 1396 ساعت 11:35
خطر ایجاد حباب قمیتی در بازار های مختلف/دولت در شورای پول و اعتبار بسته سیاستی کاملی برای کنترل نقدینگی تدوین کند عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با بیان اینکه عرضه سکه در بانک کارگشایی گره گشای افزایش قیمت نیست، گفت:دولت باید یک بسته سیاستی کاملی برای کنترل نقدینگی در شورای پول و اعتبار تدوین کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201611101608627319.jpg خطر,ایجاد,حباب,قمیتی,در,,بازار,های,مختلف/دولت,در,شورای,پول,و,اعتبار,,بسته,سیاستی,کاملی,برای,کنترل,نقدینگی,تدوین,کند Icana

محمد حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش قیمت سکه در هفته های اخیر، گفت: افزایش قیمت به دلیل حجم بالای نقدینگی در کشور است، البته کاهش نرخ تورم در سال های اخیر در کشور مانع رشد نقدینگی شده اما حجم نقدینگی در کشور کماکان بالا است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اگر  راهکار و مدیریت مناسبی برای حجم نقدینگی در سیاست های پولی و مالی اتخاذ نشود، این نوع جریان ها و افزایش قیمت ها در بازارهای مختلف مشاهده می شود، افزود: پس از ایجاد مشکلات توسط موسسات مالی همانند کاسپین و سایر موسسات با مشکلات مشابه و سیاست هایی که مجلس و دولت بر چگونگی تسویه سپرده های سپرده گذاران این موسسات اتخاذ کردند، موضوع عدم اعتماد به موسسات مالی و اعتباری به جامعه تزریق شد.

عرضه سکه در بانک کارگشایی گره گشا نیست

وی ادامه داد:به هم خوردن عرضه و تقاضا با توجه به این حجم نقدینگی در بازار مسکن، زمین، ارز و طلا از پیش بینی های افرادی بود که درحوزه اقتصاد کار می کنند و اکنون نیز هر از گاهی به این مسائل در حوزه های مختلف برخورد می کنیم.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه چند ماه پیش افزایش تقاضا در بحث ارز بود و امروز در بحث سکه، یادآور شد: دولت باید یک بسته سیاستی کاملی برای کنترل نقدینگی در شورای پول و اعتبار تهیه و تدوین کند تا با مشکلات این چنینی در حوزه های مختلف مواجه نشویم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه اگر بانک مرکزی سیاست صحیحی اتخاذ کند می توان حباب 200 هزار تومانی بازار را کنترل کرد، تصریح کرد:با توجه به این حجم نقدینگی که در جامعه بوده هرچه دولت در بانک کارگشایی عرضه سکه را افزایش دهد، با توجه به اینکه تقاضا افزایش یافته، قیمت ها بدون اتخاذ سیاست صحیحی بالا می رود، لذا باید تصمیم اوصلی در این زمینه اتخاذ شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000