Icana.ir
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
رحمانی‌فضلی مطرح کرد:

لزوم تقویت و عمق بخشی بینش سیاسی دانشجویان/ وزارت کشور حامی برگزاری مراسم های مجوزدار و قانونی است

سرویس دیگر رسانه‌ها
وزیر کشور اعلام کرد که وزارت کشور حامی برگزاری مراسم های مجوزدار و قانونی است.
چهارشنبه 15 آذر 1396 ساعت 21:01
لزوم تقویت و عمق بخشی بینش سیاسی دانشجویان/ وزارت کشور حامی برگزاری مراسم های مجوزدار و قانونی است وزیر کشور اعلام کرد که وزارت کشور حامی برگزاری مراسم های مجوزدار و قانونی است. http://media.icana.ir/Image/2017/08/201708100379907960_Thum.jpg£عبدالرضا رحمانی فضلی£ لزوم,تقویت,و,عمق,بخشی,بینش,سیاسی,دانشجویان/,وزارت,کشور,حامی,برگزاری,مراسم,های,مجوزدار,و,قانونی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور با تاکید بر لزوم تقویت و عمق بخشی بینش سیاسی دانشجویان اظهارداشت: به فرموده رهبر معظم انقلاب سیاست گری و برخوردار شدن از قدرت فهم و تحلیل سیاسی نیاز مبرم دانشجویان و دانشگاه ها است.

وی با بیان اینکه دانشجو باید از تحلیل های جامع و قوی در عرصه های سیاسی ، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی برخوردار باشد، افزود: دانشگاه و دانشجو باید در عرصه های امنیت سیاسی و اجتماعی و ... نقش جلودار و پیشگام ایفا کند.

وزیر کشور با بیان اینکه تقویت قانون گرایی، عقل گرایی و حقیقت گرایی و جلوگیری از سطحی نگری و برخوردهای عجولانه و احساسی صرف باید مورد توجه دانشجویان باشد، گفت: تقویت بنیان های اقتدار ملی و تامین هرچه بیشتر منافع ملی با تکیه بر مردم و امنیت پایدار سرلوحه کار دانشگاه باشد.

رحمانی فضلی با تاکید بر لزوم احساس مسئولیت و تعهد نسبت به تحولات سیاسی داخلی- منطقه ای و بین المللی توسط دانشجویان گفت: یکی از شاخص های مهم دانشجو و دانشگاه نقد است، دولت نیز از انتقاد سازنده استقبال می کند و نقد را حق دانشجو و دانشگاه می داند البته انتظار است در کنار نقد راه حل هم از سوی دانشجویان و دانشگاه مطرح شود.

وی از افزایش فعالیت تشکل های دانشجویی در دولت تدبیر و امید خبر داد و افزود: در طول 4 سال اخیر به طور میانگین حدود 3 هزار و 500 مورد مراسم و تجمع توسط تشکل های دانشجویی، گروه ها و احزاب در کشور در امنیت کامل برگزار شده است.

وزیر کشور با بیان اینکه با اهتمام و نظارت کمیسیون دانشجویی طی سال های اخیر به مناسبت 16 آذر سالیانه به طور میانگین 500 مراسم دانشجویی برگزار شده است، با اشاره حضور فعال تشکل ها در انتخابات ٩٦ گفت: در راستای بسترسازی برای شور، نشاط سیاسی و انتخاباتی در مقطع تبلیغات انتخابات 29 اردیبهشت ماه 96 نیز بیش از 42 هزار مراسم و برنامه از قبیل همایش، سخنرانی، مناظره، جلسات با احزاب و فعالان دانشگاهی و متنفذین قومی در سراسر کشور برگزار شد.

رحمانی فضلی تاکید کرد: با توجه به عملکرد دولت یازدهم، دانشجویان و دانشگاهیان شاهد بودند که دولت به هیچ وجه بدنبال امنیتی کردن فضای دانشگاه ها نبوده و نیست و سیاست وزارت کشور برگزاری تمامی مراسم های دانشجویی مجوزدار به صورت قانونی است و از آن هم حمایت کرده و می کند.

وی با بیان اینکه سخنرانی های روز دانشجو باید در داخل دانشگاه ها برگزار شود، افزود: مجوز برای سخنرانی در این مراسم ها توسط شورای فرهنگی دانشگاه صادر می شود که مورد تایید وزارت کشور است.

به گزارش ایسنا، وزیر کشور با تاکید بر اینکه هیچ فرد یا گروهی حق ندارد نسبت به جلوگیری از برگزاری مراسم مجوزدار اقدامی کند، تصریح کرد: وزارت کشور حامی برگزاری مراسم های مجوزدار و قانونی است و از این بابت از هیچ کمک و تلاشی دریغ نخواهد کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Powerd By : Tasvirnet
PC