شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آقاپورعلیشاهی مطرح کرد:

هزار و 350 میلیارد تومان نقدینگی سرگردان در جامعه/مقصد بعدی نقدینگی کجاست/مردم بر موج ثروتمندان برای گرانی سکه سوار نشوند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، معتقد است اگر با اعمال فشار و ایجاد شرایط خاص قیمت سکه کنترل شود نقدینگی به سمت بازار دلار و مسکن می رود.
شنبه 18 آذر 1396 ساعت 08:05
هزار و 350 میلیارد تومان نقدینگی سرگردان در جامعه/مقصد بعدی نقدینگی کجاست/مردم بر موج ثروتمندان برای گرانی سکه سوار نشوند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، معتقد است اگر با اعمال فشار و ایجاد شرایط خاص قیمت سکه کنترل شود نقدینگی به سمت بازار دلار و مسکن می رود. http://cdn.icana.ir/d/019/201606103299693126.jpg هزار,و,350,میلیارد,تومان,نقدینگی,سرگردان,در,جامعه/مقصد,بعدی,نقدینگی,کجاست/مردم,بر,موج,ثروتمندان,برای,گرانی,سکه,سوار,نشوند Icana

معصومه آقاپور علیشاهی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه موضوع وجود دلال ها در بانک کارگشایی صحت ندارد، گفت:قیمت سکه در هفته های اخیر حباب پیدا کرده و رفتار آن با قیمت طلا در جهان تفاوت زیادی وجود دارد و براساس یک ارزیابی ساده تفاوت قیمتی بین 150 هزار تا 200 هزار تومان بیش از قیمت واقعی وجود دارد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه حبابی که ایجاد شده باید از ریشه رفع شود، افزود: به صورت رسمی اعلام شده که هزار و 350 میلیارد تومان منابع نقدی در جامعه وجود دارد که تا مادامی که این نقدینگی به بخش تولید، بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط و بازار بورس هدایت نشود هر طرفی که حرکت کند آن بخش را تخریب می کند.

اگر با اعمال فشار قیمت سکه کنترل شود نقدینگی به سمت بازار دلار و مسکن می رود

وی ادامه داد: نخستین کاری که باید انجام شود این است که اصلاح ساختار نظام بانکی اجرایی شود و در این سیستم اصلاح نرخ پرداخت سود سپرده ها باید کمتر از نرخ بازده داخلی تولید باشد که به این صورت نقدینگی به سمت تولید حرکت کند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایجاد امنیت کسب و کار در کشور، گسترش روابط بانکی، FATF، نقل و انتقال پول بین ایران و سایر کشورها از اقدامات اساسی برای اصلاح نظام بانکی است، یادآور شد: اگر با اعمال فشار و ایجاد شرایط خاص قیمت سکه کنترل شود نقدینگی به سمت بازار دلار و مسکن می رود و هر جایی که امیدی برای سودهای کوتاه مدت و نه ثروت آفرین باشد، نقدینگی به آن سو حرکت می کند.

مردم برای فرار از ریسک مدیریت در تولید سرمایه سود کوتاه مدت را انتخاب می کنند

وی افزود: چرا مردم سود کوتاه مدت را انتخاب می کنند برای اینکه سود زودبازده باشد و از ریسک مدیریت و برنامه ریزی در تولید ثروت و سرمایه فرار کنند، لذا مجلس با فوریت قانون مالیات ها و امور بانکی را اصلاح می کند، که این دو مورد تحول بزرگی در اقتصاد ایجاد می کنند و سبب گشایش عظیمی در شاخه های اقتصاد می شوند.

آقاپور با بیان اینکه بانک کارگشایی کار خود را به خوبی انجام می دهد و محدودیتی برای توزیع سکه نیست، ادامه داد: مشکل ما زیرساختی است و باید این حجم نقدینگی کنترل شود، چراکه هرچه مردم به این بازارها روی آورند این حباب بزرگتر می شود و افرادی که حجم نقدینگی بالایی دارند از این تلاطم بیشترین سوءاستفاده می کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آوار موج بر سر افراد عامی با سرمایه های کم است و موج سواری آن برای افرادی است که پول های بادآورده و نقدینگی بالایی دارند پس بهتر است مردم وارد این موج نشوند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000