هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
زاهدی:

استکبارستیزی تنها به شعار مرگ بر آمریکا معطوف نمی‌شود/ عده‌ای به دنبال مسخ واقعه 16 آذر هستند

سرویس فرهنگی
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه استقلال‌طلبی یکی از ابعاد استکبارستیزی است، گفت: عده‌ای با به حاشیه بردن کشور به دنبال مسخ واقعه 16 آذر هستند.
پنج‌شنبه 16 آذر 1396 ساعت 10:21
استکبارستیزی تنها به شعار مرگ بر آمریکا معطوف نمی‌شود/ عده‌ای به دنبال مسخ واقعه 16 آذر هستند رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه استقلال‌طلبی یکی از ابعاد استکبارستیزی است، گفت: عده‌ای با به حاشیه بردن کشور به دنبال مسخ واقعه 16 آذر هستند. http://cdn.icana.ir/d/019/201611100369791398.jpg استکبارستیزی,تنها,به,شعار,مرگ,بر,آمریکا,معطوف,نمی‌شود/,عده‌ای,به,دنبال,مسخ,واقعه,16,آذر,هستند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی زاهدی در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ویژه‌برنامه 16 آذرماه با موضوع «رشد علمی در حاشیه» گفت: دولت‌مردان با مسائل سیاسی، جناح‌بازی و غیره موجب می‌شوند که خط‌ مشی خود را محافظه‌کارانه انتخاب کنند، بنابراین اگر در بین مسئولین چنین رفتاری دیده شود؛ به طورقطع به ضرر  کشور بوده و دردرازمدت مشکلات فلج کننده برای جامعه به وجود می آید.

نماینده مردم کرمان و راور درمجلس شورای اسلامی، افزود: بایستی یک وحدت روحیه در بین اقشار مختلف کشور، قومیت‌ها و غیره از باب استقلال‌طلبی ، اقتدار و عزت باهدف انسجام ملی ایجاد شود، تا کشور را به مقصود امام و رهبری برسانیم.

وی با تأکید بر اینکه واقعیت 16 آذر در تاریخ ماندنی شده است، تصریح کرد: هرکجا نظام نیاز داشت، دانشجویان حضور جدی داشته  و جریان دانشجویی جریان پیشرو است، چرا که این مسائل درصحنه‌های قبل و بعد از انقلاب هم در عمل ثابت‌شده است؛ بنابراین در عرصه کنونی باید 16 آذر هرساله پررنگ‌تر از قبل اجرا شود.

زاهدی ادامه داد:  عده‌ای سعی دارند یا 16 آذر نباشد یا مسخ‌شده باشد، اینکه آدرس غلط به دانشجویان بدهیم تنها ظلم کرده‌ایم و جریان دانشجویی برای اینکه رسالت اصلی خود را حفظ کند باید انسجام و اقتدار کشور را سرلوحه کار خود قرار دهد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با تأکید بر اینکه وظیفه دانشجو مطالبه گری در حوزه اقتدار علم و فناوری است، گفت: در بحث هوافضا می‌توانیم اقتدار خود را نشان دهیم و باید در کنار رشد هوافضا، هسته‌ای هم احیا شود، دانشمندان ما منتظر هستند اما باید هوافضا به اقتدار برسد و هرفردی در این حوزه بخواهد اخلال وارد کند جریان دانشجویی بایستی با آن‌ها مقابله کند.

وی بابیان اینکه استکبارستیزی تنها به شعار مرگ بر آمریکا محدود نمی‌شود، افزود: باید در کنار شعار به عمل هم برسیم کما اینکه باید شعار هم داده شود.

زاهدی با اشاره به اینکه دانشجویان باید شرکت‌های دانش‌بنیان تأسیس کنند، گفت: یکی از ابعاد استکبارستیزی، استقلال‌طلبی است و نباید اجازه دهیم عوامل استکبار در کشور ریشه بزنند، عده‌ای به دنبال به حاشیه بردن کشور هستند و باید با این افراد و فرصت‌طلبان مبارزه کرد.

وی ادامه داد: بایستی در معاملات، امور بانکی و غیره شفاف‌سازی صورت بگیرد و با رانت مقابله کرد ، نباید اجازه داد به‌راحتی در بیت‌المال تصرف کرده و عده ای آن را جیب خود بدانند؛با  توجه به اینکه خط فقر در جامعه بیداد می‌کند، چگونه میلیاردها پول داخل جیب بعضی از افراد می‌شود.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس،  گفت: قوه قضائیه با فاسدین اقتصادی باید برخورد کند و دادگاه‌های ویژه تشکیل شود، کما اینکه مدارک را نیز ارسال می‌کنیم و شفافیت در قوه قضائیه نیزبوده و به طورقطع شفافیت به نفع کشور است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر