هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تابش:

تصمیم نابخردانه ترامپ نزاع منطقه‌ای را به جنگ جهانی مبدل می‌کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
نایب رییس فراکسیون امید مجلس شوری اسلامی گفت: تصمیم نابخردانه ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی می‌تواند نزاع منطقه‌ای را به جنگ جهانی مبدل کند.
جمعه 17 آذر 1396 ساعت 12:31
تصمیم نابخردانه ترامپ نزاع منطقه‌ای را به جنگ جهانی مبدل می‌کند نایب رییس فراکسیون امید مجلس شوری اسلامی گفت: تصمیم نابخردانه ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی می‌تواند نزاع منطقه‌ای را به جنگ جهانی مبدل کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201711104889466919.jpg تصمیم,نابخردانه,ترامپ,نزاع,منطقه‌ای,را,به,جنگ,جهانی,مبدل,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا تابش  اظهار کرد: تصمیم نابخردانه ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی چهره کریه استکبار جهانی را نشان داد که جز به منافع خود فکر نمی‌کند و خط بطلانی بود بر نقش میانجی صلح بین فلسطینی‌ها و صهیونیست‌ها که آمریکا برای خود ترسیم کرده بود. این موضوع نشان داد که به قول‌ها و وعده‌های زمامداران آمریکا و مذاکره برای صلح امیدی نیست و راه آزادی قدس در گرو وحدت مسلمانان و بسیج همه امکانات و تجهیزات مسلمین و اراده آنها است.

وی افزود: این تصمیم می‌تواند یک نزاع منطقه‌ای را به جنگ جهانی مبدل کند. قدس مکانی مقدس برای مسلمانان و پیروان سایر ادیان الهی است. مسلما در این موضوع علاوه بر مسلمانان، پیروان سایر ادیان هم واکنش نشان خواهند داد و روند مذاکرات صلح به مخاطره خواهد افتاد، مسلما خشم جمعیت بیش از یک میلیارد نفری مسلمانان در اقصی نقاط دنیا را بر می‌انگیزد.

نماینده مردم اردکان در مجلس ادامه داد: عبور از خط قرمزهای مسلمانان می‌تواند منافع آمریکا و اسرائیل در کل دنیا را به هم بریزد و ابعاد مساله را جهانی کند. راهکار اساسی همانی است که قبلا از جانب مقام معظم رهبری به عنوان موضع رسمی جمهوری اسلامی ایران اعلام شده و آن رجوع به همه‌پرسی و آرای ساکنین سرزمین‌های اشغالی و گردن نهادن به رای و اراده آنهاست.

تابش با تاکید بر ضرورت ایفای نقش فوری سازمان ملل، جنبش عدم تعهد و سازمان کنفرانس اسلامی بر جلوگیری از یک منازعه جهانی، تصریح کرد: موضع‌گیری سران بسیاری از کشورهای توسعه یافته و حتی متحدین آمریکا در محکوم کردن اقدام ترامپ نشان می‌دهد مخالفین این تصمیم بسیار هستند و موافقین آن محدود به آمریکا، رژیم صهیونیستی و چند کشور کوچک هستند.

نایب ریس فراکسیون امید مجلس ادامه داد: این موضوع محک آزمایشی برای رهبران کشورهای اسلامی است که تنها به صدور بیانیه و تشکیل اجلاس‌ها بسنده نکنند، بلکه اختلافات را کنار بگذارند، ید واحده شوند و این تصمیم را با اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده و اهرم‌های تاثیرگذاری که دارند ملغی کنند و ان‌شاءالله این امر عاملی برای هموار شدن راه آزادی قدس شود تا ان‌شاءالله این غده سرطانی از منطقه بیرون انداخته شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ملت ما از پیدایش انقلاب، آزادی قدس شریف بوده و ما جمعه آخر ماه رمضان را به عنوان روز قدس برای اعلام همبستگی کشورهای اسلامی با مردم مظلوم فلسطین اشغالی نامگذاری کردیم. امام، رهبری معظم انقلاب و طرفداران جمهوری اسلامی همواره این موضوع را سرلوحه اقدامات خود قرار داده و در مقابله با تروریسم جهانی و گروه‌های تکفیری مثل داعش، القاعده و طالبان نقش بی‌بدیل خود را ایفا کرده است.

به گزارش ایسنا،تابش همچنین گفت: اکنون هم ملت شریف ایران که در دفاع از مظلومان و ستمدیدگان و مبارزه عملی با تروریست‌ها و گروه‌های تکفیری کارنامه درخشانی از خود به جا گذاشته است در موضوع اخیر به شرط اجماع کشورهای اسلامی  برای اقدام عملی در خنثی‌سازی این تصمیم و ان‌شاءالله آزادی قدس عزیز علیرغم جفاها، ناجوانمردی‌ها، کژی‌ها، بدرفتاری‌ها و بعضا اقدامات خصمانه برخی کشورهای منطقه نسبت به این ناروایی‌ها چشم‌پوشی کرده و عزم خود را برای هدف بزرگ‌تر که خنثی‌سازی این توطئه خطرناک و آزادی قدس شریف است جزم می‌کند.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط