آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کمالی پور مطرح کرد:

پیرسالاری حاکم آفت سیستم مدیریتی کشور/جوانان نخبه چشم انتظار دستور رئیس‌جمهور برای اجرای قانون بازنشستگی

سرویس اجتماعی
عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از رئیس‌جمهور خواست تا با صدور دستوری قاطع برای اجرای قانون بازنشستگی به انتظار جوانان نخبه پایان دهد.
جمعه 17 آذر 1396 ساعت 16:58
پیرسالاری حاکم آفت سیستم مدیریتی کشور/جوانان نخبه چشم انتظار دستور رئیس‌جمهور برای اجرای قانون بازنشستگی عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از رئیس‌جمهور خواست تا با صدور دستوری قاطع برای اجرای قانون بازنشستگی به انتظار جوانان نخبه پایان دهد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607103082445198.jpg پیرسالاری,حاکم,آفت,سیستم,مدیریتی,کشور/جوانان,نخبه,چشم,انتظار,دستور,رئیس‌جمهور,برای,اجرای,قانون,بازنشستگی Icana

یحیی کمالی پور درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در انتقاد نسبت به عدم اجرای قانون بازنشستگی گفت: قانون بازنشستگی پس از کش و قوس‌های فراوان تاکنون به نحو مطلوب اجرایی نشده است و هم‌اکنون نیز که تاکید بر اجرای این قانون، مجدد در دستورکار قرار گرفته و برای آن سازوکاری هم تعریف شده است، اما متاسفانه باز هم مسئولان امر از اجرای آن سرباز می‌زنند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: عدم توجه به قوانین کارآمد یکی از بحران‌های اساسی و مفسده‌ای است که در حوزه اجرایی کشور وجود دارد، کما اینکه در پی عدم اجرای قانون بازنشستگی بخش اعظمی از جوانان نخبه که می‌توانند مدیران آینده‌ساز کشور باشند، پشت خط اصرار بر تداوم فعالیت بازنشستگان در بخش مربوطه مانده‌اند.

وی یادآورشد: بی‌تردید هر فردی بر اساس قانون کار زمان معینی را باید در یک بخش خاص به فعالیت بپردازد، بنابراین جای تعجب دارد که بسیاری از مسئولان اصرار دارند، همچنان از افراد بازنشسته برای فعالیت در سمت‌های مدیریتی استفاده کنند، آن هم در شرایطی که پیرسالاری حاکم بر سیستم مدیریتی، کشور را به نابودی کشانده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: هم‌اکنون از رئیس جمهور انتظار داریم تمام توان خود را در جهت صدور دستوری قاطع برای اجرای قانون بازنشستگی بکار گیرد، که تا زمان معین شده برای تحقق این مهم که بیستم همین ماه است، برای اجرای آن تعیین تکلیف شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس، با اشاره به بحران ناشی از عدم اجرای قانون بازنشستگی در سیستم اداری حوزه انتخابیه‌اش تاکید کرد: متاسفانه افراد بازنشسته انگیزه‌ای برای دست کشیدن از کار نداشته و با خیال راحت به فعالیت‌هایشان در بخش‌های دولتی ادامه داده‌اند، و این در حالی است که، ایجاد شرایطی برای ورود جوانان نخبه به سطوح مدیریتی، کشور را به نشاط و بالندگی می‌رساند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000