هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
انصاری:

شکل‌گیری احزاب قدرتمند مانع بی‌راهه رفتن تشکل‌های دانشجویی است

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم داراب در مجلس گفت: تا زمانی که فضای سیاسی کشور در قالب «تحزب» قاعدمند و ساختارمند نشود و شاخه‌های دانشجویی احزاب شکل نگیرند نمی‌توان انتظار داشت کارکرد احزاب سیاسی به تشکل‌های دانشجویی منتقل شود.
جمعه 17 آذر 1396 ساعت 13:43
شکل‌گیری احزاب قدرتمند مانع بی‌راهه رفتن تشکل‌های دانشجویی است نماینده مردم داراب در مجلس گفت: تا زمانی که فضای سیاسی کشور در قالب «تحزب» قاعدمند و ساختارمند نشود و شاخه‌های دانشجویی احزاب شکل نگیرند نمی‌توان انتظار داشت کارکرد احزاب سیاسی به تشکل‌های دانشجویی منتقل شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201606104039025319.jpg شکل‌گیری,احزاب,قدرتمند,مانع,بی‌راهه,رفتن,تشکل‌های,دانشجویی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ رضا انصاری، افزود: دانشگاه در دنیای توسعه‌ یافته  عمدتا نهادی تولیدکننده علم و فناوری است به همین دلیل اگر خواهان کارکرد سیاسی از دانشگاه و تشکل‌های دانشجویی داریم باید در مسیر توسعه سیاسی اقدام به شکل دادن ساختار حزبی در کشور کنیم تا احزاب سیاسی با فعال کردن شاخه‌های دانشجویی قدرتمند، دانشجویان رشته‌های سیاسی یا دانشجویان علاقمند به فعالیت‌های سیاسی را به صورت ساختارمند تربیت کنند.

وی افزود، گفت: البته تا اجرایی شدن این سخن فاصله زیادی داریم چون در شکل‌گیری احزاب قدرتمند با چالش‌ها و موانع مختلفی روبرو هستیم.

به اعتقاد نماینده مردم داراب در مجلس علت شکل نگرفتن نظام حزبی در ایران ریشه در نگرش‌ها و بینش‌های مسئولان و مدیران کشور دارد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: به بیان دیگر مهمترین دلیل شکل نگرفتن ساختار حزبی در کشور خلاء قانون نیست بلکه نگرش‌ها و بینش‌هایی است که در برخی مدیران کشور نسبت به کارکرد حزب وجود دارد. به نظرم در این رویه باید تجدید نظر شود به نحوی که کمتر از انگشتان یک دست در کشور باید حزب قدرتمند شکل بگیرد.

انصاری یادآور شد: به نظر می‌رسد تا رسیدن به این هدف زمان زیادی لازم است اما تا آن زمان نباید سطح مشارکت سیاسی دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی تنزل زیادی داشته باشد.  موانع موجود باید با همکاری مجلس و دولت رفع  شود.

نماینده مردم داراب در مجلس خاطرنشان کرد: شرایط دانشجویی به نحوی است که نمی‌شود مسائل را همه‌جانبه دید، به سمت و سویی کشیده شدند که دچار آسیب‌هایی شدند و این آسیب‌ها باعث شد انگیزه دانشجویان برای فعالیت‌های دانشجویی کم رنگ شود. معتقدم فعالان سیاسی خارج از دانشگاه با رایزنی‌ها، نشست‌ها و تجربیات خود تلاش کنند تا شرایط برای فعال شدن احزاب قدرتمند ایجاد کنند و با شکل دادن به شاخه‌های دانشجویی خود آسیب‌پذیری دانشجویان علاقمند به فعالیت سیاسی را کاهش دهند.

وی توسعه سیاسی را انگیزه تحرک تشکل‌های دانشجویی دانست و افزود: تا زمانی که فضای سیاسی کشور در قالب «تحزب» قاعدمند و ساختارمند نشود و شاخه‌های دانشجویی احزاب شکل نگیرند نمی‌توان انتظار داشت کارکرد احزاب سیاسی به تشکل‌های دانشجویی منتقل شود. شاید یکی از مهمترین دلایل انفعال سیاسی تشکل‌های دانشجویی به معنای عام آن، ضعف کارکردی تشکل‌های سیاسی خارج از دانشگاه باشد بنابراین باید به سمت تشکیل احزاب قدرتمند حرکت کنیم تا تشکل‌های دانشجویی به دور از گزندها و بی‌راهه‌ها مسائل و امور کشور را با پختگی خوبی تحلیل کرده و مدیریت  کنند.

نماینده مردم داراب در مجلس یادآور شد: البته طی سال‌های گذشته به دلیل فقدان این ساختار، بسیاری از دانشجویان نتوانستند به صورت همه جانبه مسائل را تحلیل کنند و آسیب‌پذیرشان افزایش یافت اما با رسمی شدن فعالیت سیاسی تشکل‌های دانشجویی می‌توان امنیت خاطر را در  نظام سیاسی کشور به نحوی به وجود آورد که مسیر توسعه سیاسی هموارتر از گذشته طی شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000