شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رضایی با انتقاد از آمار بالای تلفات جاده ای:

ممانعت مجلس از سناریوی گرانی بنزین به بهانه ایمنی جاده ها/کاهش ترددها راهکار ایمن سازی جاده ها نیست

سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه افزایش نرخ بنزین کمترین تاثیر را در ایمنی جاده ها دارد، گفت: سناریوی افزایش نرخ بنزین با این بهانه غیز منطقی بوده و مجلس با آن مخالف است.
شنبه 18 آذر 1396 ساعت 18:28
ممانعت مجلس از سناریوی گرانی بنزین به بهانه ایمنی جاده ها/کاهش ترددها راهکار ایمن سازی جاده ها نیست رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه افزایش نرخ بنزین کمترین تاثیر را در ایمنی جاده ها دارد، گفت: سناریوی افزایش نرخ بنزین با این بهانه غیز منطقی بوده و مجلس با آن مخالف است. http://cdn.icana.ir/d/019/57693.jpg ممانعت,مجلس,از,سناریوی,گرانی,بنزین,به,بهانه,ایمنی,جاده,ها/کاهش,ترددها,راهکار,ایمن,سازی,جاده,ها,نیست Icana

محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با غیرکارشناسی خواندن اظهارات معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص گرانی بنزین برای کاهش تلفات جاده‌ای، گفت: هیچ ارتباطی میان افزایش نرخ بنزین و ارتقاء ایمنی جاده ها وجود ندارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قیمت سوخت هر ساله افزایش داشته اما هیچ تأثیری در ایمنی جاده‌ها نداشته است، افزود: ساماندهی حمل و نقل جاده ای و کاهش تلفات آن باید با نگاه بهبود وضعیت و گسترش فرهنگ رانندگی همراه باشد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه علاوه بر ایمن نبودن جاده ها، استاندارد نبودن خودروها نیز نقش عمده ای در تلفات جاده ای دارد، تصریح کرد: ارتقاء استانداردها در خوردهای تولیدی می تواند تا حدود بسیاری از آمار تصادفات جاده ای در کشور بکاهد.

نوسازی ناوگان حمل و نقل راهکاری برای کاهش تلفات جاده ای

رضایی با بیان اینکه نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای از ضرورت های دیگر کاهش تلفات در رانندگی است، گفت: نرخ سوخت و کاهش قیمت آن شاید در میزان مصرف و همچنین تقلیل آلودگی هوا موثر باشد اما در ایمنی جاده ها نقشی ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه دولت به جای دنبال کردن سناریوی گرانی بنزین باید ایمن سازی جاده ها را پیگیری کند، افزود: شاید با گران شدن بنزین حجم تردد خودورها در جاده ها کاهش یابد اما باید بدانیم این روش پاک کردن صورت مسئله است نه حل کردن آن؛از این رو دولت باید سیاست بهتری را در دستور کار خود قرار دهد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایجاد محدودیت در تردد خودورها با اعمال گرانی بر سوخت راهکار درستی نبوده و مجلس با آن برخورد خواهد کرد، گفت: با توجه به آمار بالای تلفات جاده ای باید هر چه سریع تر راهکاری برای افزایش ایمنی جاده ها و ارتقاء کیفی خودروها در نظر گرفته شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000