هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صفاری نطنزی:

تقویت ثبات سیاسی و امنیتی با حمایت از وزارتخانه‌های امورخارجه و اطلاعات در بودجه97

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد برای تقویت محیط سیاسی و امنیتی با ثبات و پایدار نیاز به حمایت همه جانبه از وزارتخانه های امور خارجه و اطلاعات در بودجه 97 است.
شنبه 18 آذر 1396 ساعت 11:30
تقویت ثبات سیاسی و امنیتی با حمایت از وزارتخانه‌های امورخارجه و اطلاعات در بودجه97 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد برای تقویت محیط سیاسی و امنیتی با ثبات و پایدار نیاز به حمایت همه جانبه از وزارتخانه های امور خارجه و اطلاعات در بودجه 97 است. http://cdn.icana.ir/d/019/201611108118021299.jpg تقویت,ثبات,سیاسی,و,امنیتی,با,حمایت,از,وزارتخانه‌های,امورخارجه,و,اطلاعات,در,بودجه97 Icana

مرتضی صفاری نطنزی  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تامین اعتبار کافی متناسب با تکالیف برنامه ششم توسعه برای وزارتخانه های امور خارجه و اطلاعات از جمله مهمترین مسائلی است که دولتمردان باید در تدوین بودجه 97 به آن اهتمام جدی و عملی داشته باشند، گفت: امروزه دشمنان قسم خورده کشورمان اقدامات زیادی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام می دهند از این رو علاوه بر برخورد قهری در برخی موارد نیاز به بسترسازی دیپلماسی و اطلاعاتی است که برای دستیابی به آنها باید اعتبار مناسب درنظر گرفته شود.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به‌کارگیری ظرفیت‌های دیپلماسی رسمی در سطوح دو و چندجانبه برای ایجاد محیط سیاسی و امنیتی با ثبات و پایدار در منطقه یکی از تکالیف برنامه ششم توسعه است که وزارت امورخارجه و سایر دستگاه های متولی در تحقق آن نقش دارند لذا مفاد بودجه سال آینده باید متناسب با این وظایف باشد.

وی ادامه داد: امروزه برای داشتن اقتصادی پویا باید به مولفه صادرات توجه جدی صورت بگیرد از این رو با تقویت دیپلماسی اقتصادی می توان به بازارهای جهانی برای صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی، تأمین مالی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی و فناوری‌های نوین دست یافت.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: باید اذعان کرد که توسعه اقتصادی نیاز به حمایت در زمینه های مختلف از جمله اعتباری دارد لذا بودجه 97 باید در تامین اعتبار وزارت امورخارجه پیشگام باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به خاطرنشان کرد: البته نباید فراموش کرد که همه موارد مذکور در سایه تامین امنیت و ثبات داخلی بوجود می آید از این رو باید تقویت بنیه دفاعی نیز در بودجه سال آینده مدنظر مسئولان باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000