شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شهریاری:

قسمت اعظم بیمارستان‌های کشور مقاومت لازم را ندارند/ کمیسیون بهداشت مجلس ناایمن‌سازی بیمارستان‌های کشور را پیگیری می‌کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون موضوع «ناایمن‌سازی بیمارستان‌های کشور» را مورد پیگیری قرار خواهد داد.
شنبه 18 آذر 1396 ساعت 16:09
قسمت اعظم بیمارستان‌های کشور مقاومت لازم را ندارند/ کمیسیون بهداشت مجلس ناایمن‌سازی بیمارستان‌های کشور را پیگیری می‌کند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون موضوع «ناایمن‌سازی بیمارستان‌های کشور» را مورد پیگیری قرار خواهد داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201710100170145709.jpg قسمت,اعظم,بیمارستان‌های,کشور,مقاومت,لازم,را,ندارند/,کمیسیون,بهداشت,مجلس,ناایمن‌سازی,بیمارستان‌های,کشور,را,پیگیری,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان با اشاره به ناایمن بودن برخی بیمارستان‌ها در زمان وقوع زلزله گفت: متأسفانه هم پیمانکاران، ناظرین و هم مسئولان که بر این افراد نظارت می‌کنند در ساخت ساختمان‌های این چنینی به دنبال سوء استفاده مالی هستند.

وی افزود: معتقدم باید برای یک بار جهت رفع ناایمن ساختن بیمارستان‌ها و سایر ساختمان‌ها تصمیم جدی گرفت.

عضو «کمیسیون بهداشت و درمان» مجلس تاکید کرد: در حال حاضر اگر دولتمردان، پیمانکاران و ناظرین ساخت ساختمان‌های ناایمن را مورد پیگیری قانونی قرار دهند و اگر جایی خرابی ساختمان‌ها باعث فوت انسان‌ها شده است برخود شود برای همیشه این موضوعات حل و فصل خواهد شد.

شهریاری با بیان اینکه اکثر بیمارستان‌های وزارت «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» توسط وزارت «راه و شهرسازی» ساخته می‌شود، تصریح کرد: بیمارستان‌های ناایمن در کل کشور بوده و این نگرانی برای تهران هم وجود دارد لذا در حال حاضر باید بازنگری جهت مقاوم‌ُسازی بیمارستان‌ها در کل کشور صورت گیرد.

عضو «کمیسیون بهداشت و درمان» مجلس اظهار داشت: مقاوم‌سازی بیمارستان‌ها موضوعی است که در سال‌های گذشته هم مطرح بوده اما متأسفانه ترتیب اثر داده نشده است.

شهریاری تأکید کرد: ان‌شاء‌الله کمیسیون بهداشت و درمان مجلس موضوع ناایمن سازی بیمارستان‌های کشور را مورد پیگیری قرار خواهد داد.

بخش دفتر فنی وزرات بهداشت درباره «بیمارستان اسلام‌آباد غرب» پاسخگو باشد

علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز پیشتر با اشاره به تخریب بیمارستان اسلام آباد در پی زلزله اخیر در غرب کشور به خبرنگار میزان گفت: بدون شک اگر حادثه‌ای همچون زلزله رخ دهد بیمارستان‌ها نباید به راحتی تخریب شوند لذا بیمارستان‌ها در حوادثی، چون زلزله آخرین امید مردم هستند.

وی تاکید کرد: معتقدم قسمت اعظم بیمارستان‌های ما در کشور مقاومت لازم را ندارند و این موارد باید به سرعت از سوی متولیان امر برطرف شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: همچنین ما از مسئولین وزرات بهداشت انتظار داریم اطمینان لازم را جهت تحویل بیمارستان‌هایی که وزارت راه و شهرسازی اقدام به ساخت آن‌ها می‌کند، اخذ کند.

وی گفت: به اعتبار نظارت وزارت بهداشت در حال حاضر اقلامی وارد کشور می‌شود که مردم آن‌ها را مورد استفاده قرار می‌دهند. بنابر این تیم نظارتی این وزارتخانه باید اشراف کاملی به همه موضوعات داشته باشد.

نوبخت اظهار داشت: این جای سوال دارد که چرا دفتر فنی وزرات «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» در تاسیس بیمارستان اسلام آباد در غرب کشور به خوبی نظارت لازم را نداشته است تا اینکه نهایتا وزیر اقدام به افتتاح آن بیمارستان کند.

 وی افزود: درست است که ما از وزارت «راه و شهرسازی» در ساخت بیمارستان اسلام آباد غرب گله داریم، اما بخش دفتر فنی وزرات «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» هم باید پاسخگو باشد.

به گزارش میزان؛ رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: تخریب بیمارستان اسلام آباد در غرب کشور به دولت قبلی مربوط نمی‌شود و دولت فعلی باید درباره تخریب این بیمارستان پاسخگو باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000