شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خضری خبر داد:

نشست ویژه بررسی بازگشایی مرز تمرچین/ مکاتبه با رئیس مجلس برای تسریع در رفع مشکلات مرز

سرویس اجتماعی
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر از برگزاری نشست شورای امنیت کشور با حضور رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس و وزیر کشور با محوریت بررسی بازگشایی مرز تمرچین خبر داد.
یکشنبه 19 آذر 1396 ساعت 08:02
نشست ویژه بررسی بازگشایی مرز تمرچین/ مکاتبه با رئیس مجلس برای تسریع در رفع مشکلات مرز نماینده مردم سردشت و پیرانشهر از برگزاری نشست شورای امنیت کشور با حضور رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس و وزیر کشور با محوریت بررسی بازگشایی مرز تمرچین خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201710109372309073.jpg نشست,ویژه,بررسی,بازگشایی,مرز,تمرچین/,مکاتبه,با,رئیس,مجلس,برای,تسریع,در,رفع,مشکلات,مرز Icana

رسول خضری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اینکه امروز نشستی را با بروجرودی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به منظور چاره اندیشی برای بازگشایی مرز تمرچین داشتیم، گفت: در تماسی که از سوی بروجردی برخی مسولان کشوری  برقرار شد مطرح شد تا دولت مرکزی عراق رضایت نداشته باشد نمی توان مرز تمرچین را بازگشایی کرد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در نهایت به اتفاق رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس به این نتیجه رسیدیم که در محل وزارت کشور با وزیر کشور به عنوان رییس شورای امنیت کشور نشست و دیداری داشته باشیم.

وی با انتقاد از اینکه از انسداد مرز تمرچین بیش از دو ماه گذشته و مشکلات زیادی در تامین معیشت و امرار معاش 30 هزار نفر از مردم پیرانشهر ( نزدیک به 8 هزار کولبر و حدود 25 هزار کسبه، اصناف و بازاریان  ) به وجود آمده است، تصریح کرد: تمام درآمد و معیشت این قشر به مبادلات مرزی بازارچه تمرچین گره خورده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری اینکه برای مشکلات به وجود آمده ناشی از انسداد مرز تمرچین برای مردم پیرانشهر مکاتباتی با دکتر لاریجانی و رییس کمیسیون امنیت ملی صورت گرفت، افزود: البته این موضوع به دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز منعکس و انتقال یافت.

خضری تصریح کرد: در مکاتبه با وزیر کشور درخواست و تقاضا کردیم در بازگشایی مرز تمرچین تسریع و اگر قرار نیست مرز بازگشایی شود اعتباراتی به میزان کافی برای 30 هزار نفر از مردم بحران زده و محروم منطقه که اغلب آنها از اقشار آسیب پذیر و کولبر هستند در نظر گرفته شود تا بتوانند به زندگی روزمره خود ادامه دهند.

افزود: طبق اصول 3، 29 و 30 دولت مکلف است تدابیر لازم را برای تامین معیشت و کسبه مردم اتخاذ کند و ما نیز این درخواست را از دولت داریم در این رابطه کولبری که هیچ کار و کاسبی نداشته و تنها منبع درآمدش از طریق مرز تمرچین بوده چطور می تواند هزینه تحصیل فرزندان و زندگی خانواده خود را تامین کند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه امروز صبح جلسه شورای امنیت کشور با حضور رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و وزیر کشور برگزار خواهد شد، گفت: در این نشست در مورد وضعیت بازگشایی مرز تصمیم گیری می شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر