شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ملکی:

صنعت خودرو برای بقاء، باید خود را با استاندارهای جهانی وفق دهد

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت خودرو برای بقاء، باید خود را با استاندارهای جهانی در این صنعت وفق دهد، زیرا که در صورت عدم رعایت این استانداردها از نظر بازار و خریداران امتیاز مثبتی کسب نکرده و نمره منفی خواهد گرفت.
یکشنبه 19 آذر 1396 ساعت 03:00
صنعت خودرو برای بقاء، باید خود را با استاندارهای جهانی وفق دهد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت خودرو برای بقاء، باید خود را با استاندارهای جهانی در این صنعت وفق دهد، زیرا که در صورت عدم رعایت این استانداردها از نظر بازار و خریداران امتیاز مثبتی کسب نکرده و نمره منفی خواهد گرفت. http://cdn.icana.ir/d/019/201605108056030218.jpg صنعت,خودرو,برای,بقاء،,باید,خود,را,با,استاندارهای,جهانی,وفق,دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ولی ملکی اظهار داشت: در حال حاضر تمام خودروسازان بر اساس رعایت استانداردها امتیاز بندی می شوند، این در حالی است که از جمله معیارهای شماره گذاری رعایت استاندارد کیفی و ایمنی است هر چند در این رتبه بندی ،گاها خودروهای داخلی نسبت به خودروهای خارجی رتبه کمتری را کسب می کنند.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: برای حضور فعال در بازارهای جهانی و ایجاد ثبات ارزی در واحدهای تولیدی و همچنین تولید محصولات قابل رقابت با سایر کشورها، لازم است الزامات استانداردی با نیاز جهانی تطبیق داده شود.

وی همچنین با توجه به موضوع تولید خودروهای برقی، به کاستی های صنعت خودرو کشورمان در این حوزه اشاره کرد و افزود: علی رغم اینکه شرکتهای خودروساز از همکاری با دانشگاه ها در حوزه خودروهای برقی صحبت می کند اما در این راستا تاکنون پیشرفت چندانی حاصل نشده است.

وی با اشاره به بازدید اخیر برخی از اعضای کمیسیون صنایع از کارخانه رنو گفت : با توجه به تولیدات این شرکت در حوزه خودروهای برقی ، متاسفانه قراردادی که رنو اخیرا در ایران منعقد نموده شامل تولید خودروهای برقی نمی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در ادامه افزود: دنیا در حرکت به سمت تولید خودروهای برقی و جایگزینی بنزین با سوخت خورشیدی، این در حالی است که در ایران به طور میانگین روزانه بالای 81 الی83 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می شود که تبعات سنگینی از جمله الودگی هوا را به دنبال دارد.

ملکی با توجه به اینکه حرکت صنعت خودرو دنیا به سمت تولید خودروهای برقی ، اظهار داشت : با توجه به وجود چنین جریانی ،خودروسازان داخلی نیز باید به ناچار به این سمت حرکت کنند اما با دانش کمی که در این زمینه وجود دارد زمانی به این نتیجه خواهیم رسید که واردات خودروهای برقی صورت گرفته و از لحاظ قیمت مقرون به صرفه باشد.

وی همچنین در رابطه با ایجاد قطب سوم خودروسازی در کشور افزود: در صورتی که قطب سوم با حضور بخش خصوصی شکل بگیرد می تواند به نتایج مطلوبی منتهی شود چرا که بخش خصوصی انگیزه زیادی دارد و مطمئنا منافع خود را لحاظ می کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در ادامه افزود: در صورتی که شرکت های ایران خودرو و سایپا به جهت کاهش هزینه، هم افزایی دانش فنی،ارائه پلت فرم و موتورملی مشترک با یکدیگر ادغام شوند مسلما نتیج مثبتی در این صنعت به همراه خواهد داشت.

به گزارش خبر خودرو، نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی، در ادامه به تجربه کره جنوبی در این زمینه اشاره کرد و افزود: در حالی شرکت خودروسازی هیوندای کره اقدام به خرید شرکت کیا موتورز کرد هر دو برند جداگانه ای بودند و هم اکنون در یک شرکت و تحت مدیریت واحد فعالیت می کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط