هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در جلسه فراکسیون مستقلین مجلس مطرح شد:

دغدغه‌های فرهنگی نمایندگان در جلسه با عباس صالحی/ از صادر نشدن مجوز برای کلنل دولت آبادی تا 71 هزار پروژه نیمه تمام و 54 نوع مجوز در وزارت فرهنگ

سرویس فرهنگی
صادر نشدن مجوز برای کتاب کلنل دولت آبادی، 71 هزار پروژه نیمه تمام فرهنگی و وجود 54 نوع مجوز در وزارت فرهنگ از جمله مسائلی بود که اعضای فراکسیون مستقلین ولایی مجلس در جلسه با عباس صالحی به آن اشاره کردند.
یکشنبه 19 آذر 1396 ساعت 11:00
دغدغه‌های فرهنگی نمایندگان در جلسه با عباس صالحی/ از صادر نشدن مجوز برای کلنل دولت آبادی تا 71 هزار پروژه نیمه تمام و 54 نوع مجوز در وزارت فرهنگ صادر نشدن مجوز برای کتاب کلنل دولت آبادی، 71 هزار پروژه نیمه تمام فرهنگی و وجود 54 نوع مجوز در وزارت فرهنگ از جمله مسائلی بود که اعضای فراکسیون مستقلین ولایی مجلس در جلسه با عباس صالحی به آن اشاره کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/201708105608792308.jpg دغدغه‌های,فرهنگی,نمایندگان,در,جلسه,با,عباس,صالحی/,از,صادر,نشدن,مجوز,برای,کلنل,دولت,آبادی,تا,71,هزار,پروژه,نیمه,تمام,و,54,نوع,مجوز,در,وزارت,فرهنگ Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعضای فراکسیون مستقلین ولایی امروز (یکشنبه، 19 آذرماه) طی جسله‌ای با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن استماع توضیحات صالحی دغدغه‌ها و انتقادهای خود را مطرح کردند.

مره‌صدق: کتاب‌های که پشت مجوز مانده‌اند در بازار سیاه به وفور یافت می‌شوند

سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از دست‌اندارکاران وزارت فرهنگ به دلیل رفتار مناسب و رفع دغدغه‌های آن‌ها با اقلیت‌های مذهبی به ویژه در استان فارس، گفت: متاسفانه کتاب‌های که پشت مجوز مانده‌اند به وفور در بازار سیاه یافت می‌شوند به‌عنوان مثال "کتاب کلنل محمود دولت آبادی" که به لحاظ کیفی قابل مقایسه با کتاب کلیدر این نویسنده نیست به دلیل غیرمجاز بودنش پرفروش شده است به همین دلیل به احتمال زیاد درصورت دریافت مجوز شاید  تا این حد پرفروش نمی‌شود.

وی همچنین افزود: اتهام زنی در فضای مجازی به امری عادی تبدیل شده به عنوان مثال چند وقت گذشته یکی از سایت‌ها اعلام کرد یک روحانی یهودی ایران به اسرائیل رفته است اما مرجعی برای پیگیری ادعای این سایت نیست درواقع آن‌ها ترسی از این دروغ‌پردازی‌ها ندارند چراکه کسی با آن‌ها برخورد نمی‌کند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با ادامه داد: پس از فیلتر یک شبکه عموما چند روز دیگر باعنوان دیگر سر در می‌آورند.

کولیوند: انتقاد از منفعل بودن شورای فرهنگ عمومی/اعمال‌‎نظر دستگاه‌های غیرمرتبط در صدور مجوزهای برنامه‌های فرهنگی

همچنین محمود جواد کولیوند نماینده کرج با انتقاد از منفعل بودن شورای فرهنگ عمومی، بر ضرورت صیانت از مجوزهای وزارت فرهنگ تاکید کرد و گفت: متاسفانه این مجوزها مورد توجه دیگر دستگاه‌ها قرار نمی‌گیرد چراکه پس از صدور مجوز یک کنسرت یا تئاتر نیروی انتظامی و امام جمعه و... اعمال نظر کرده و چیز دیگری می‌گویند.

جعفرزاده ایمن آبادی: نقش وزارت فرهنگ در بودجه سال 97 کجاست؟

همچنین غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی با بیان اینکه تنها 16 درصد منابع به وزارت فرهنگ می‌رسد اما این وزارتخانه باید پاسخگوی  صددرصدی مسائل فرهنگی باشد خطاب به وزیر فرهنگ، گفت: نقش وزارت فرهنگ در بودجه سال 97 کجاست؟ برای تعدد دستگاه‌های فرهنگی و موازی‌کاری موجود چه فکری شده است؟ برای71 هزار پروژه نیمه تمام فرهنگی چه برنامه‌ای دارید؟

کاتب: فعالیت حدود 700 تا 800 سایت و شبکه مجازی بدون مجوز

همچنین غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس با بیان اینکه وزارت فرهنگ 54 نوع مجوز دارد که باید برای این از هم‌گسیختگی فکری شود، گفت: در حال حاضر حدود 700 تا 800 سایت و شبکه مجازی بدون مجوز فعالیت می‌کنند چراکه باید 6 ماه تا یک سال در صف دریافت مجوز بمانند که این مسئله با توجه به درآمدزا بودن این فضا منطقی نیست لذا نباید مانع از کسب و کار در فضای مجازی شد.

کاظم جلالی: در مدت وزارت صالحی آرامش خوبی در حوزه فرهنگ مستولی شده است

همچنین کاظم جلالی رئیس فراکسیون میراث مستقلین ولایی با بیان اینکه در مدت وزارت صالحی آرامش خوبی در حوزه فرهنگ مستولی شده، افزود: معتقدم برخی از کارها را فقط شخص آقای صالحی می‌تواند انجام دهد چراکه مورد اعتماد تمامی طرز فکرها قرار گرفته است.

تکلیف تکثر در حوزه فرهنگ مشخص شود

نماینده مردم تهران با تاکید براینکه باید تکلیف تکثر در حوزه فرهنگ مشخص شود، ادامه داد: مشکل وزرات فرهنگ در گذشته عدم اعتماد تمامی اشخاص به ولی ‌امر آن بود که خوشبختانه امروز این مشکل وجود ندارد.  

همچنین نمایندگان در این جلسه از پروژه‌های نیمه کاره فرهنگی و تعلل در تکمیل آن‌ها گله کرده و از موازی کاری در حوزه فرهنگ و تعدد دستگاه‌های فرهنگی، نبود بانک اطلاعاتی قوی، کمبود برنامه‌های فرهنگی ارزان قیمت و تاثیرگذار مانند تئاترهای خیابانی گفتند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000