شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
هاشمی تاکید کرد:‌

حضور مستمر مسئولان بهزیستی درطول بررسی لایحه بودجه 97 / بررسی لایحه حمایت ازحقوق معلولان به بعد از بودجه موکول نشود

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید برتعامل مجلس و دولت دراختصاص بودجه برای اجرای قانون حمایت از معلولان، گفت:‌ بررسی همزمان لایحه بودجه و لایحه حمایت ازحقوق معلولان فرصت مناسبی برای رفع دغدغه های مالی اجرای قانون است.
یکشنبه 19 آذر 1396 ساعت 10:54
حضور مستمر مسئولان بهزیستی درطول بررسی لایحه بودجه 97 / بررسی لایحه حمایت ازحقوق معلولان به بعد از بودجه موکول نشود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید برتعامل مجلس و دولت دراختصاص بودجه برای اجرای قانون حمایت از معلولان، گفت:‌ بررسی همزمان لایحه بودجه و لایحه حمایت ازحقوق معلولان فرصت مناسبی برای رفع دغدغه های مالی اجرای قانون است. http://cdn.icana.ir/d/019/53918.jpg حضور,مستمر,مسئولان,بهزیستی,درطول,بررسی,لایحه,بودجه,97,/,بررسی,لایحه,حمایت,ازحقوق,معلولان,به,بعد,از,بودجه,موکول,نشود Icana

همایون هاشمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری تصویب لایحه حمایت از حقوق معلولان درکمیسیون مشترک و فراکسیون حمایت ازمعلولان، گفت:‌ این لایحه درحال حاضر به هیات رییسه مجلس ارجاع شده و به طورحتم بررسی آن درصحن علنی با لایحه بودجه سال آینده همزمان خواهد شد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ وتکاب درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه دولت باید منابع مالی برای اجرای قانون مورد نظر معلولان را درلایحه بودجه در نظر بگیرد، افزود:‌ اجرای تمامی مصوبات قانونی نیازمند اختصاص بودجه و اعتبارات مورد نیاز است، البته نمایندگان درطول زمان بررسی لایحه می توانند دراختصاص منابع مالی برای اجرای قانون حمایت ازحقوق معلولان را به شکل ویژه و پررنگ درنظربگیرند.

وی با بیان اینکه مسئولان سازمان بهزیستی و حتی در راس آن وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید درجلسات بررسی لایحه بودجه شرکت کنند، تصریح کرد:‌ مسئولان دولتی باید با تعامل و همکاری با نمایندگان مجلس درصورت نیازبودجه و اعتبارات مورد نیاز معلولان را افزایش دهند؛ هرچند که طبق گفته رییس جمهور و درخواست وی از مجلس بهتر است که تغییرات آنچنانی درلایحه بودجه ایجاد نشود؛ زیرا بودجه سال آینده براساس واقعیت ها طراحی شده و بخشی ازآن به طورحتم عملیاتی می شود.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های حال حاضر قشر معلول و نمایندگان مجلس بودجه و اعتبارلازم برای اجرای لایحه پس ازتصویب به شکل قانون است، گفت:‌ با توجه به اینکه قشرمعلول درحال حاضر مشکلات بسیاری داشته و چشم امید آنها به تصویب این لایحه و اجرایی شدن دردستگاه ها و نهادها است، بنابراین ازدولت و همینطور مجلس شورای اسلامی تقاضا می شود که مواردی نظیر بررسی لایحه حمایت از حقوق معلولان را به طور وی‍ژه درطول زمان بررسی بودجه دردستورکار قراردهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت:‌ به هیچ عنوان بررسی لایحه حمایت از حقوق معلولان نباید به پس از بررسی لایحه بودجه سال آینده موکول شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رییس سازمان بهزیستی، گفت:‌ همزمانی بررسی لایحه بودجه و لایحه حمایت ازحقوق معلولان  فرصت مناسبی است تا نمایندگان منابع مالی این لایحه را دربودجه پررنگ تر ببینند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000