ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1396/09/21 09:42:26
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان؛

اقلیت‌های دینی می‌توانند نامزد شورای شهر شوند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، حضور اقلیت های دینی شناخته شده در انتخابات شوراهای اسلامی را مشخص کردند.
اقلیت‌های دینی می‌توانند نامزد شورای شهر شوند نمایندگان مجلس شورای اسلامی، حضور اقلیت های دینی شناخته شده در انتخابات شوراهای اسلامی را مشخص کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712106659036436.jpg اقلیت‌های,دینی,می‌توانند,نامزد,شورای,شهر,شوند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 21 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح اصلاح قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران با ماده یک آن با 152 رأی موافق، 41 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع از مجموع 231 نماینده حاضر در جلسه علنی موافقت کردند.

در ماده یک آمده است: 2 تبصره به عنوان تبصره های یک و دو به ماده 30 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/1375 به شرح ذیل الحاق و شماره تبصره های این ماده اصلاح می شود.

در تبصره یک تاکید شد:اقلیت های دینی شناخته شده در قانون اساسی ساکن در شهرها و روستاهای کشور می توانند نامزد انتخابات شوراهای اسلامی همان شهر و روستا شوند.

در تبصره 2 نیز آمده است:اقلیت های دینی شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عمل داشته باشند.

این قانون از زمان برگزاری انتخابات دوره پنجم شوراهای اسلامی شهرو روستا در صورت تایید شورای نگهبان لازم الاجرا خواهد بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet