هدر اصلی
1386/07/30 10:09:00
سرویس کمیسیون ها

گزارش شهردار تهران به کمیسیون عمران

محمدباقر قالیباف شهردار تهران با حضور در جلسه روز یکشنبه کمیسیون عمران مجلس، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های عمرانی انجام شده در سطح تهران بزرگ پرداخت.

جعفر آیین پرست عضو کمیسیون عمران با بیان این خبر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: گزارش شهردار تهران به پروژه های عمرانی در حال ساخت، اجرا و پایان یافته اختصاص داشت.

وی با اشاره به بخشی از گزارش شهردار تهران گفت: آقای قالیباف بر این باور بودند که در مورد پروژه‌های عمرانی شهر تهران کمتر اتفاق افتاده که یک شیفت بر روی آنها کار نکنیم و حتی در مورد برج میلاد اشاره داشتند که از 24 ساعت، 21 ساعت به صورت مداوم بر روی آن کار می‌شود و سه ساعت باقیمانده هم زمانی است برای جابجایی شیفت‌ها و تعویض گروه‌ها.

نماینده مهاباد خاطرنشان کرد: در بخش دیگری از گزارش، آقای قالیباف به برنامه‌هایی اشاره داشتند که برای مرمت و اصلاح معابر عمومی صورت گرفته و در آینده ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بهره بردای از فرهنگسراها و سینماهایی که در ماه‌های آینده به بهره برداری خواهد رسید نیز از جمله نکات مثبت گزارش شهردار تهران به کمیسیون عمران بود.

آیین پرست گفت: در این گزارش تاکید شده بود که از بودجه‌های عمرانی به نحو مطلوب استفاده شود. آقای قالیباف با اشاره به این نکته گفتند: علی رغم اینکه ممکن است پیش آید که هزینه‌های جاری با توجه به مصرفی که هست از هزینه‌های عمرانی پیش بیفتد اما تلاش می‌شود که از بودجه‌های عمرانی به خوبی استفاده شود.

وی افزود: در خصوص ساخت و سازها نیز شهردار تهران گفت: تمام تلاش ما این است که صدور پروانه ساختمانی به نحوی صورت گیرد که با فضا سازی‌های جدید، طراوت تهران را که به خاطر آلودگی و ترافیک از دست رفته مجددا به سطح شهر برگردانیم.

عضو کمیسیون عمران گفت: در ارتباط با توسعه حمل و نقل نیز شهردار تهران اظهار داشت، تاکید ما بر تقویت مترو و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و راه اندازی منوریل می‌باشد و در این ارتباط با توجه به اینکه تامین بخشی از بودجه‌های توسعه حمل و نقل توسط وزارت کشور صورت می‌گیرد، امیدواریم مجلس مساعدت لازم را برای تخصیص بودجه‌های لازم بنماید.

آیین پرست تصریح کرد: با توجه به زمان محدودی که کمیسیون داشت جلسه مفیدی بود و در پایان نیز شهردار پیشنهاد دادند که این جلسات برای بحث‌های فنی و کارشناسی ادامه پیدا کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet