هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت پیشه:

دولت به‌جای حذف یارانه مردم از هزینه‌های جاری کم کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس گفت: دولت چرا به جای حذف یارانه مردم از هزینه‌های جاری خود کم نمی‌کند؟
یکشنبه 26 آذر 1396 ساعت 18:35
دولت به‌جای حذف یارانه مردم از هزینه‌های جاری کم کند عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس گفت: دولت چرا به جای حذف یارانه مردم از هزینه‌های جاری خود کم نمی‌کند؟ http://cdn.icana.ir/d/019/201606101956336658.jpg دولت,به‌جای,حذف,یارانه,مردم,از,هزینه‌های,جاری,کم,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۷ گفت: در لایحه بودجه بحث حذف یارانه ۳۰ میلیون نفر عنوان شده که این ظلمی بزرگ به مردم است.

وی افزود: متاسفانه هر ساله در همه دولت‌ها زمان تنظیم لایحه بودجه به جای ایجاد امید در جامعه و اینکه در این بودجه مشکلاتشان کمتر می شود، صحبت از حذف یارانه و طرح مسائلی می‌شود که موجب ایجاد استرس و ناامنی ذهنی مردم می‌گردد.

وی گفت: یارانه‌ها از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی تامین می‌شود و در حال حاضر دولت از این محل ۸۰ تا ۸۵ هزار میلیارد تومان درآمد دارد که تنها یک سوم آن  یعنی حدود ۳۶ هزار میلیارد تومان به عنوان یارانه نقدی به مردم پرداخت می‌شود.

فلاحت پیشه تصریح کرد: صحبت من این است که دو سوم مابقی چه می‌شود که همیشه دولت برای کاهش هزینه‌ها سراغ حذف یارانه مردم می‌رود؟

این نماینده مجلس افزود: در حال حاضر با توجه به پیش بینی افزایش قیمت حامل‌های انرژی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷، میزان درآمد دولت از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی به بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد، اما از سوی دیگر دولت به دنبال کاهش یارانه بگیران است.

فلاحت پیشه تصریح کرد: همه دولت‌ها همواره با شعارها و وعده‌های کلی سعی در کوچک کردن سفره مردم دارند، اما تنها سفره مردم کوچک می‌شود و آن شعارها محقق نمی‌شود.

وی تاکید کرد: شعارها و وعده‌های کلی، "سیاه چاله‌های بودجه‌ای" هستند که هر چه برای تحققشان در آنها پول ریخته شود بلعیده شده و پُر نمی‌شوند و فقط این میان سفره مردم کوچکتر می‌شود.

فلاحت پیشه تصریح کرد: متاسفانه همه دولت‌ها بجای اینکه در لایحه بودجه از ولخرجی و هزینه های جاری خود کم کنند، همواره دست روی قطع یارانه مردم و کاهش بودجه های عمرانی می گذارند.

وی افزود: سوال من به عنوان نماینده مجلس این است که آن دو سوم درآمد حاصل از افزایش قیمت حامل های انرژی که رقم قابل توجهی است کجا می‌رود.

این نماینده  مجلس تاکید کرد: به عنوان عضو  کمیسیون امنیت ملی مجلس نسبت به کوچکتر شدن سفره مردم هشدار می دهم و می‌گویم نباید با سفره مردم شوخی کرد و به بهانه تحقق چند وعده کلی سفره مردم را کوچک کرد.

فلاحت پیشه تاکید کرد: مجلس نباید زیر بار ظلم قطع یارانه ۳۰ میلیون نفر برود و باید از دولت بخواهد هزینه های جاری خود را کاهش دهد.

وی افزود: دولت ابتدا سعی داشت این ظلم را به بهانه کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه انجام دهد و درگام اول از یارانه مردم کاسته و بعد آن را قطع کند، اما ما اجازه نمی دهیم به اسم کمک به زلزله زدگان  استان کرمانشاه یارانه مردم قطع شود.

فلاحت پیشه با تاکید مجدد بر کاهش هزینه های جاری دولت گفت: دولت به جای بودجه عمرانی کشور باید از هزینه‌های جاری خود کم کند.

به گزارش ایسنا؛ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: کمیسیون تلفیق باید در این زمینه شفاف سازی کند که این سیاه چاله‌های سیری ناپذیر در هزینه‌های جاری چطور عمده اعتبارات کشور را می‌بلعد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000