خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/05/11 13:48:00
سرویس صحن

کواکبیان: اعطای وام به بولیوی نیازمند تصویب مجلس بود

**مصطفی کواکبیان گفت: اعطای وام دولت به دولت بولیوی می بایست با تصویب مجلس صورت می‌گرفت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مصطفی کواکبیان" نماینده سمنان در تذکر آیین نامه ای خود با استناد به اصل 80 قانون اساسی مبنی بر گرفتن و دادن وام یا کمک‌های بلاعوض داخلی و خارجی از طرف دولت باید باتصویب مجلس باشد، گفت: در خبرها شنیدیم دولت 280 میلیارد تومان به دولت بولیوی وام داده است.

وی افزود: من به عنوان نماینده مجلس خبر ندارم که کی این موضوع را تصویب کردیم، اگر این طور وام دادن‌ها بلااشکال است، ‌اشکال ندارد باز هم کمک کنند و در غیر این صورت حتما باید این امر را به دولت تذکر داد.

نماینده سمنان همچنین طبق بند اول اصل 43 قانون اساسی مبنی برتامین نیازهای اساسی مسکن و خوراک و پوشاک و بهداشت و درمان جزء ضابطه اقتصادی جمهوی اسلامی است، ‌گفت: ما سرگرم بحث‌های انتخابات و دادگاه و... هستیم، ولی مساله مهم این است که قیمت‌ها در بازار به طور سرسام‌آور در حال افزایش است، باید در مورد گران بودن گوشت و میوه‌ها به وزرا تذکر دهیم.

وی با اشاره به قیمت‌های میوه و مواد پروتیینی تاکید کرد: مردم به ما نمایندگان چشم دوخته‌اند که ما چه کمکی می‌توانیم برای آنها داشته باشیم.

کواکبیان در مورد مسائل اخیر اظهار کرد: اگر صلاح می‌دانید جلسه‌ای غیرعلنی برای این مسئله تشکیل دهید.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد که اداره جلسه را بر عهده داشت، در پاسخ گفت: تامین نیازهای جامعه با توجه به ضرورت‌ها بحث مهمی است که دولت تاکنون به آن توجه کرده است و امیدواریم مورد دقت بیشتری قرار گیرد.

وی درباره تذکر کواکبیان در خصوص اصل 80 ‌گفت: اخطار شما را به دولت منعکس می‌کنیم و توضیح آنها را دریافت خواهیم کرد.

نایب رئیس مجلس درباره کمیته ویژه بررسی رویدادهای اخیر تصریح کرد:پیگیر موضوع بوده‌ایم جلسات متعددی را داشته‌ایم و گزارش کار را هم محضر دوستان تقدیم می‌کنیم

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet