خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1388/05/11 11:08:00
سرویس صحن
با موافقت مجلس صورت می‌گیرد

معافیت‌ تحصیلی‌ مشمولان ‌دیپلم ‌پذیرفته‌شده ‌‌در دانشگاه‌ها

**مجلس مقرر کرد مشمولین دیپلم حداکثر یک سال پس از فراغت از تحصیل در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی داخلی و خارجی می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی مقرر کرد: مشمولین دیپلم که حداکثر یک سال پس از فراغت از تحصیل در یکی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی داخل و خارج از کشور که مورد تایید وزارتین علوم و بهداشت پذیرفته شدند تا زمانی که به تحصیل اشتغال دارند می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند مشروط به این که دارای غیبت غیر موجه نباشند.

بر اساس مصوبه مجلس، این معافیت برای هر مقطع فقط یک بار داده می‌شود.

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی در طول مدت تحصیل فقط یک بار قابل تمدید است.

براساس این مصوبه ترخیص کارکنان وظیفه عمومی بدون غیبت اولیه در حین خدمت جهت ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و بالاتر به جز در زمان‌های اضطراری و جنگ بلامانع است.

براساس مصوبه دیگر مجلس، مشمولین دارای مدرک کارشناسی و بالاتر علاقمند به تحصیل در خارج از کشور در صورتی که از مقررات این قانون و وزارتخانه‌‌های علوم و بهداشت حائز شرایط ادامه تحصیل در خارج از کشور باشند و دانشگاه‌ها و رشته‌های آنها مورد تایید وزارتخانه‌های فوق باشد، می‌توانند با سپردن تضمین‌های لازم با استفاده از مقررات این قانون برای تحصیل به خارج از کشور مسافرت نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet