هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
علی ابراهیمی:

ممنوعیت صادرات گوشت گوسفندی باعث از دست دادن بازار منطقه می شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضوکمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: با وجود علاقه مندی کشورهای اطراف به گوشت قرمز ایران، اگر صادرات را ممنوع کنیم و مقطعی فقط اجازه صادرات دهیم، بازار مان را از دست خواهیم داد.
چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت 09:06
ممنوعیت صادرات گوشت گوسفندی باعث از دست دادن بازار منطقه می شود عضوکمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: با وجود علاقه مندی کشورهای اطراف به گوشت قرمز ایران، اگر صادرات را ممنوع کنیم و مقطعی فقط اجازه صادرات دهیم، بازار مان را از دست خواهیم داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201608102669668340.jpg ممنوعیت,صادرات,گوشت,گوسفندی,باعث,از,دست,دادن,بازار,منطقه,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ برنامه "صبح و گفتگو" رادیو گفت وگو با موضوع ممنوعیت یک ساله صادرات گوسفند هم گوشت را ارزان نکرد و با حضور ناصر مرادی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی و علی ابراهیمی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

علی ابراهیمی با اشاره به اینکه حدود یک سال است که صادرات گوشت ممنوع شده است اما قیمت آن تغییری نکرده است، گفت: این ادعا وجود دارد که تولیدات داخل تکاپوی نیاز کشور را نمی کند، با وضع تعرفه یا ممنوعیت مقطعی جلوی صادرات را باید گرفت تا نیازهای داخل تامین شود.

وی ادامه داد: به جز موضوع قیمت و تلاش برای کاهش آن با ممنوعیت صادرات، یک موضوع دیگر نیز وجود دارد؛ کشورهای حاشیه خلیج فارس علاقه زیادی به تولیدات گوشت گوسفندی ایران دارند و عمدتا نیز صادرات به صورت زنده هستند. در کشور بحثی در این باره وجود دارد که صادرات باید کنترل شده باشد به شکلی که ذخایر ژنتیک را از دست ندهیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود علاقه مندی کشورهای اطراف به گوشت قرمز ایران، اگر به خوبی مدیریت نکنیم، بازار مناسبی که در منطقه داریم را ممکن است از دست دهیم. اگر صادرات را ممنوع کنیم و مقطعی فقط اجازه صادرات دهیم، بازار مان را از دست خواهیم داد.

ناصر مرادی در ادامه با بیان اینکه در طول سالیان، بازارهای زیادی را در منطقه برای گوشت قرمز ایران به دست آوردیم، اظهار داشت: صادرات دام زنده به کشورهای دیگر بارهای اضافه ای نیز برای صادر کنندگان دارد و زمانی که به دست مصرف کننده  می رسد، تلفاتی برای مصرف کننده دارد.

وی با اشاره به ممنوعیت صادرات گوشت گوسفندی از سال گذشته اظهار داشت: این ممنوعیت صادرات برای جلوگیری از گران شدن گوشت بود در حالی که این گرانی به دلیل صادرات نیست زیرا فقط یک درصد از دام زنده به بازارهای هدف صادر شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در سال 94 یک میلیون و 250 هزار راس صادرات دام زنده به کشورهای خلیج فارس داشتیم که از آن 250 میلیون دلار ارز وارد کشور شده است. متاسفانه در سال 95 به دلیل ممنوعیت، به نصف کاهش پیدا کرد./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000