انتخابات ریاست جمهوری
1388/05/12 09:33:00
سرویس سیاسی

قنبری: تعامل قوا، نظام و انقلاب را تضمین می‌کند

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: تعامل قوا مقننه و مجریه موجب تضمین منافع بلند مدت نظام و انقلاب خواهد شد.

"داریوش قنبری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: دولت برای پیشبرد امور نیازمند قوانین مجلس شورای اسلامی و مجلس هم برای اجرای امور بهتر نیازمند بازوی اجرایی قوی است.

وی خاطر نشان کرد: منافع بلند مدت نظام ایجاب می‌کند که تعامل قوی و مناسبی بین دو قوه مجریه و مقننه فراهم شود.

نماینده مردم ایلام در مجلس یادآور شد: در تعامل نباید یک قوه حذف شود یا شان آن نادیده گرفته شود، عقل و منطق حکم می‌کند که دولت تعامل قانونی با مجلس شورای اسلامی داشته باشد.

وی در خصوص بررسی تعامل بین مجلس و دولت گفت:‌ در مجموع دولت اعتقاد چندانی به مجلس نداشت ما در این سال‌ها شاهد بودیم هر وقت بحث تعامل مطرح شده دولت در راستای این بوده که خواسته‌های خودش را اعمال کند نه نظرات مجلس را .

وی خاطر نشان کرد: این که چگونه باید دولت را به تعامل با مجلس واداشت به نظر می‌رسد برای این امر نمایندگان طیف اکثریت لازم است بنشینند و تصمیم‌گیری کنند در غیراین صورت شان قانون گرایی آنها خدشه‌دار خواهد شد.

قنبری در خصوص اهمیت تعامل قوای سه‌گانه کشور گفت: عقل و منطق حکم می‌کند دولت تعامل قانونی با مجلس داشته باشد، در طول سال‌ها و دهه‌های گذشته شاهد این بودیم مجلس با استفاده از دو بازوی نظارتی و قانونگذاری خود هر جا لازم بوده با اصلاحاتی که در خصوص قانون یا قوانین یا تصویب رسیدن قانون جدید در جهت اهداف دولت حرکت کرده هر جا که احساس کرده دولت در حال انحراف است وارد شده که این موارد در مجموع به نفع انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بوده است.

وی یادآورشد: به طور حتم نادیده گرفتن یا حذف شدن یک قوه به زیاده روی قوه دیگر می‌انجامد، باید هر دو قوه به این واقعیت برسند که نیازمند همکاری قانونی با یکدیگرند.

قنبری تصریح کرد: تا آنجا که شاهد بودیم مجلس همواره در تعامل پیش‌رو بوده و در بسیاری از مواقع حتی از حقوق خود نیز صرف نظر کرده به نظر می‌رسد الآن وظیفه دولت است که درجهت تعامل منطقی اقدام کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet