هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دکتر لاریجانی در نشست جست و جوی راهبردهای مشترک برای مبارزه با تروریسم در منطقه و نقش پارلمان ها:

آمادگی تهران برای میزبانی دور بعدی نشست های مبارزه با تروریسم / پول کثیف باید ردیابی شود

سرویس حوزه ریاست
رییس مجلس شورای اسلامی در نشست جست و جو راهبردهای مشترک برای مبارزه با تروریسم در منطقه و نقش پارلمان ها از اعلام امادگی تهران برای میزبانی دور بعدی این نشست خبرداد.
یکشنبه 3 دی 1396 ساعت 13:39
آمادگی تهران برای میزبانی دور بعدی نشست های مبارزه با تروریسم / پول کثیف باید ردیابی شود رییس مجلس شورای اسلامی در نشست جست و جو راهبردهای مشترک برای مبارزه با تروریسم در منطقه و نقش پارلمان ها از اعلام امادگی تهران برای میزبانی دور بعدی این نشست خبرداد. http://cdn.icana.ir/d/019/201702108764842191.jpg آمادگی,تهران,برای,میزبانی,دور,بعدی,نشست,های,مبارزه,با,تروریسم,/,,پول,کثیف,باید,ردیابی,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر لاریجانی در نشست جست و جوی راهبردهای مشترک برای مبارزه با تروریسم در منطقه گفت: در طول 30 سال و به خصوص دو دهه اخیر تروریسم از نظر کمی و کیفی رشد داشته که ادامه این روال مشکلات امنیتی بیشتری را ایجاد می‌کند.

دکتر علی لاریجانی در ادامه این مطلب افزود : در دو دهه اخیر دو نوع ائتلاف به وجود امده، نخست ائتلافی به رهبری آمریکا برای مبارزه با تروریسم و دیگری ائتلاف ایران – روسیه و ترکیه .

وی ادامه داد: ائتلاف آمریکا در افغانستان برای نابودی تروریسم و مواد مخدر بود که در هیچ کدام موفق نبودند و امروز مشکلات مواد مخدر در افغانستان چند برابر شده است اما ائتلاف ایران – روسیه و ترکیه موفق بودند و به داعش ضربه زدند.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: ترامپ در سند راهبردی اعتراف کرده در عراق سوریه داعش را برچیدند حال آن که آنها داعش را ایجاد کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت همگرایی کشورها برای مبارزه با تروریسم گفت : در این عرصه چین و پاکستان اگر کمک کنند توفیقات حتما افزایش می‌یابد.

آمریکا در منطقه به دنبال بهم ریختگی منطقه است کما اینکه باید این سوال را از خودمان بپرسیم که  تغییری که در سفارت مطرح کردند به چه انگیزه‌ای بوده است که با وجود مخالفت همه دنیا خواستند بهم ریختگی جدید ایجاد کنند.

آمریکا نماد دولت شرور است

دکتر علی لاریجانی آمریکا را نماد دولت شرور خواند و گفت : آمریکا به مشکل فلسطین  دامن زد که موضوع جدید ایجاد کند ، آمریکا نقشی ماجراجو در منطقه دارد ترامپ خود اذعان دارد آمریکا باید کشور اول باشد و روسیه و چین را از تهدیدات خود می‌داند حال آن که روسیه و چین ستون منطقه هستند.

جمهوری اسلامی به یمن موشک نداده است/ از کشوری هراس نداریم که بخواهیم پنهان کاری کنیم

وی ادامه داد: آمریکا ایران را تهدید منطقه می‌داند حال آن که ایران در صف مقدم مبارزه با تروریست است اخیرا تعدادی تکه‌های آهن نمایش دادند و گفته لاشه‌های موشک ایرانی است که به یمن دادند، حال آن که ایران موشک به یمن نداد که اگر داده بود هراسی نداشتیم پنهان کاری کنیم.

این نشست باید توجه داشته باشد مبارزه واقعی باشد هزینه مبارزه را یک کشور به تنهایی نمی تواند پرداخت کند کما این که ائتلاف ایران ، روسیه و ترکیه هزینه بسیار داده است.

ابعاد پول کثیف در بین تروریست‌ها باید ردیابی شود

دکتر لاریجانی با اشاره به مقوله پول کثیف در اشاعه تروریسم در دنیا گفت : مشکل ما آمریکایی‌ها هستندکه ساده از کنار ائتلاف ما نمی‌گذرند اما اگر اراده جدی داشته باشیم موفق خواهیم بود .

وی با  تأکید بر همکاری اقتصادی کشورهای عضو گفت: رئیس مجلس سنا پیشنهادی مطرح کردند وهمکاری گاز و نفتی پیشنهاد رئیس جمهور پاکستان و باید به صورت علمی و منطقی این پیشنهادات را بررسی و پیگیری کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که باید از اتحاد خود  بلوک قدرتمند درست کنیم، گفت: چون منابع تجمعی است و از ظرفیت‌ها باید استفاده شود و خطوط راه آهن بین کشورهای منطقه که معاون رئیس پارلمان چین مطرح کرد به کشورهای عضو کمک می‌کند.

ایجاد کمیته امنیتی برای رد و بدل اطلاعات مفید است

وی همچنین تصریح کرد : این جلسه شروع خوبی است و از رئیس دومای روسیه و رئیس جلسه می‌خواهیم پیگیر جلسه باشند و جلسه بعدی را در تهران برگزار کنیم و ما دوستان را برای جلسه بعدی در تهران دعوت می کنیم./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر