هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دکترلاریجانی در دیدار با رئیس سنای پاکستان:

آمریکا به‌دنبال چپاول کشورهای اسلامی است/ همکاری‌های بانکی ایران و پاکستان تقویت شود

سرویس حوزه ریاست
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به همکاری‌های نفتی و گازی میان ایران و پاکستان گفت: خطوط گازی ایران تا مرز پاکستان کشیده شده و اکنون به همت طرف پاکستانی نیاز است.
یکشنبه 3 دی 1396 ساعت 17:48
آمریکا به‌دنبال چپاول کشورهای اسلامی است/ همکاری‌های بانکی ایران و پاکستان تقویت شود رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به همکاری‌های نفتی و گازی میان ایران و پاکستان گفت: خطوط گازی ایران تا مرز پاکستان کشیده شده و اکنون به همت طرف پاکستانی نیاز است. http://cdn.icana.ir/d/019/201712104600014239.jpg آمریکا,به‌دنبال,چپاول,کشورهای,اسلامی,است/,همکاری‌های,بانکی,ایران,و,پاکستان,تقویت,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اعزامی به پاکستان؛ دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر 3 روزه خود به اسلام آباد پاکستان امروز (یکشنبه، 3 دی ماه) با رضا ربانی رئیس مجلس سنای پاکستان دیدار و گفت و گو کرد.

همگی باید از ترامپ تشکر کنیم؛چرا که صحنه را بسیار شفاف‌تر کرد

دکتر لاریجانی در این دیدار با بیان اینکه همگی باید از ترامپ تشکر کنیم؛چرا که صحنه را بسیار شفاف‌تر کرده و تکلیف‌ها را روشن ساخت، گفت: آمریکایی‌ها از گذشته همان چیزی بودند که الان نشان می دهند اما همواره با الفاظ به دنبال مطرح کردن موضوعات به گونه‌ای دیگر بودند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه آمریکایی ها در افغانستان و عراق و سایر کشورها ناموفق بودند اما در حال حاضر به دنبال این هستند که مشکل را به گردن دیگران بیندازند، اظهار داشت: آنها این شیوه را ادامه می دهند و به دنبال چپاول کشورهای اسلامی هستند به همین دلیل طراحی‌های جدید دارند که برخی کشورها هم در این میان فریب خورده اند و باید آنها را توجیه کرد.

 

دیدار رئیس مجلس سنای پاکستان با دکتر لاریجانی 1000150012/24/2017 11:51:19 AMhttp://media.icana.ir/Image/2017/12/201712106510536559_Thum.jpgدیدار رئیس مجلس سنای پاکستان با دکتر لاریجانی
دیدار رئیس مجلس سنای پاکستان با دکتر لاریجانی

 

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت ایران و پاکستان برای همکاری در همه زمینه‌ها، یادآور شد: رئیس جمهور پاکستان به همکاری نفتی و گازی تأکید داشته که نکته مهمی است و به توانمندسازی کشورها کمک می‌کند و ما نیز در همین راستا خطوط گازی را تا مرز پاکستان کشیدیم اما بقیه آن به همت شما بستگی دارد.

 

دیدار رئیس مجلس سنای پاکستان با دکتر لاریجانی 1000150012/24/2017 11:51:18 AMhttp://media.icana.ir/Image/2017/12/201712107121325357_Thum.jpgدیدار رئیس مجلس سنای پاکستان با دکتر لاریجانی
دیدار رئیس مجلس سنای پاکستان با دکتر لاریجانی

 

دکتر لاریجانی در ادامه با بیان اینکه هنوز مشکلات متعدد همکاری‌های بانکی بین دو طرف حل نشده، افزود: امیدواریم این موضوع را پیگیری کنید تا مسائل حل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن تبریک به پاکستان برای جمع کردن کشورهای منطقه، عنوان کرد: روابط ایران و پاکستان خارج از محدوده نیست و ریشه‌های فرهنگی پیوسته ای داریم ضمن اینکه حوادثی که در ایام کنونی در منطقه داریم باعث افزایش روابط شده است.

 

رئیس مجلس سنای پاکستان: زمینه برای انتفاضه جدید در فلسطین ایجاد شده است/ سیاست پاکستان مبارزه با تروریسم است

رضا ربانی رئیس مجلس سنای پاکستان با اشاره به نزدیکی نظرات ایران و پاکستان در امور منطقه گفت: وضعیت کنونی منطقه سبب در هم تنیدگی ایران و پاکستان بیش از پیش شده است.

رئیس مجلس سنای پاکستان در ادامه با بیان طبق سیاست اخیر ترامپ درباره افغانستان تلاش شده مقصر پاکستان اعلام شود، اظهار داشت: این در حالی است که پاکستان در خط مقدم مبارزه با تروریسم بوده و در این مسیر 70 هزار نیروی امنیتی، زنان و کودکان خود را از دست داده ایم و تعداد زیادی نیز مجروح شده اند.

 

دیدار رئیس مجلس سنای پاکستان با دکتر لاریجانی 1000150012/24/2017 11:51:18 AMhttp://media.icana.ir/Image/2017/12/201712101889690365_Thum.jpgدیدار رئیس مجلس سنای پاکستان با دکتر لاریجانی
دیدار رئیس مجلس سنای پاکستان با دکتر لاریجانی

 

وی با یبان اینکه ضربات اقتصادی که در این وضعیت به پاکستان وارد شده، بسیار است عنوان کرد: مردم پاکستان مقاوم بوده و تا پیروزی نهایی آماده مبارزه هستند.

ربانی درباره بیانیه اخیر ترامپ درباره قدس اذعان داشت: در حال حاضر زمینه برای انتفاضه جدید ایجاد شده است همچنین مطلع شده ایم در نخستین بیانیه، آمریکا علاوه بر چین و روسیه، ایران را نیز به عنوان تهدید معرفی کرده است.

رئیس مجلس سنای پاکستان در ادامه با بیان اینکه معتقدیم محور شرارت جدید بین واشنگتن و رژیم صهیونیستی تشکیل شده است، گفت: امت مسلمان به ویژه کشورهای منطقه باید با هم همکاری داشته باشند و سازمان تعاون اسلامی برای سال‌های متمادی نقش موثر خود را ایفا نکرده است باید فعال شود.

وی افزود: در مورد بحران های اخیر سازمان همکاری های اسلامی (OIC) نتیجه مثبتی نداشته است بنابراین ایران و پاکستان به صورت دو جانبه و چند جانبه با کشورهای دیگر باید راه‌های برقراری صلح را ارزیابی کنند.

رئیس مجلس سنای پاکستان در پایان خاطرنشان کرد:امیدوارم مسائلی که در ایران و سن‌پترزبورگ مطرح کردیم؛سبب پیشرفت کشورها شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر