آغاز هفته وحدت
1388/05/13 08:33:00
سرویس کمیسیون ها
دلخوش از احتمال آن در هفته آینده خبر داد

لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها به صحن علنی می‌آید

**سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی از احتمال طرح لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها در جلسات هفته آینده صحن علنی خبر داد.

"سیدکاظم دلخوش" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، گفت: آخرین جلسه کمیسیون ویژه روز دوشنبه برگزار شد که در این جلسه بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها به اتمام رسید.

دلخوش  با بیان اینکه در این جلسه انتقادات و پیشنهادات دولت در مورد مصوبه کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت، به  تغییرات ایجاد شده درلایحه اشاره کرد و گفت: مقرر شد که پرداخت نقدی و غیرنقدی یارانه‌ها در آغاز دوره اجرا به پنج دهک و تغییر تدریجی آن به برقراری نظام تامین اجتماعی باشد.

سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی تصریح کرد: اعضای کمیسیون جدول تعیین قیمت‌ها (قیمت‌گذاری) در این لایحه را  حذف و به جای آن میزان درآمد، مبلغ حداقل 10 هزار میلیارد تومان و حداکثر 20 هزار میلیارد تومان تعیین کردند.

وی گفت: در جایگزینی تبصره (1) ماده (1) آورده‌ایم که برای تشویق سرمایه‌گذاری قیمت گاز طبیعی برای خوراک واحدهای صنعتی، پالایش و پتروشیمی به ازای هر متر مکعب برای حداقل 10 سال بعد از تصویب این قانون، حداقل 10 درصد زیر میانگین قیمت خوراک تامینی کشورهای منطقه خلیج فارس به واحدهای صنعتی پالایش و پتروشیمی آنها تعیین شود.

دلخوش افزود:‌ تدوین آئین‌نامه اجرایی باحضور نمایندگانی از وزارت‌‌ اقتصادی و دارایی، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، وزارت‌های صنایع و معادن و جهاد کشاورزی، نیرو، بازرگانی و کشور و اتاق بازرگانی وزارت صنایع و معادن، و اتاق تعاون کشور صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه  در بند (ج) ماده (6) این لایحه عبارت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اضافه شد گفت:‌ در جزء ب ماده 5 لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها عبارت هزینه مسکن و مقاوم‌سازی مسکن و اشتغال اضافه شده است.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet