هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در جلسه امروز قرائت شد:

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان/ تشکر 261 نماینده از تمدید حکم معاون پارلمان رئیس جمهور

سرویس صحن
عضو هیات رئیس مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
چهارشنبه 6 دی 1396 ساعت 12:14
تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان/ تشکر 261 نماینده از تمدید حکم معاون پارلمان رئیس جمهور عضو هیات رئیس مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/58756.jpg تذکر,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان/,تشکر,261,نماینده,از,تمدید,حکم,معاون,پارلمان,رئیس,جمهور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی امروز (چهارشنبه 6 دی ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

تذکر بشیر خالقی و علی وقف چی، نمایندگان مردم خلخال و کوثر و زنجان و طارم به وزیر راه و شهرسازی درخصوص عدم انتخاب پیمانکار برای پروژه خلخال- طارم.

تذکر محمدرضا صباغیان و اکبر رنجبرزاده نمایندگان مردم مهریز و اسدآباد به وزیر اقتصاد درخصوص اینکه چرا علی رغم اینکه قانون برنامه ششم مبنی بر امهال سه ساله وام های کشاورزی، بانک های کشاورزی همچنان برای بازپرداخت به کشاورزان فشار وارد می کنند.

تذکر نورمحمد تربتی نژاد نماینده مردم گرگان و آق قلا به رئیس جمهور درخصوص علت اعمال سیاست های کاهش درآمد و افزایش هزینه های آب و برق و گاز و مالیات بر ارزش افزوده به هتل های استان گلستان و عدم رعایت حقوق مشروع هتلداران چیست؟

تذکر میرحمایت میرزاده نماینده مردم گرمی به وزیر نفت در خصوص علت بی‌توجهی به مردم با بستن ایستگاه CNG انگوت و گرمی.

تذکر بیت‌الله عبداللهی نماینده اهر و هریس به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص اینکه چرا بانک توسعه تعاون علیرغم چند سال فعالیت در شهرستان هریس از آن شهرستان جمع‌آوری شده است.

تذکر ولی داداشی نماینده آستارا به وزیر امور خارجه در خصوص اینکه چرا وزیر امور خارجه تمدید پروتکل گذر مرزی 45 کیلومتری مرزنشینان با کشور جمهوری آذربایجان کوتاه می‌کند.

تذکر حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار و جغتای، خوشاب و داورزن به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت خسارات به باغدارانی که محصولات آنان به دلیل بیمه نبودن به دلیل سرمازدگی از بین رفت.

تذکر محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه به وزیر ارتباطات در خصوص اینکه عملکرد این وزارتخانه در کردستان بسیار ضعیف و مشکل جدی در حوزه آنتن‌دهی موبایل و اینترنت به ویژه در روستاها وجود دارد، همچنین به وزیر علوم در خصوص دانشگاه پیام نور کشور از ضعف مدیریتی شدید و پس‌رفت مدیریتی رنج می برند در این رابطه اقدامات فوری مورد انتظار است.

تذکر علی مطهری، فاطمه سعیدی، طیبه سیاووشی، محمود صادقی نمایندگان مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس به وزیر دادگستری در خصوص علت بی‌توجهی به متهمان رضا شهابی و مهدی خزعلی علیرغم وضعیت وخیم جسمی آنها.

تذکر محمد عزیزی نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس به رئیس جمهور در خصوص اینکه علیرغم اینکه سلطانیه بیش از 4 سال است به شهرستان ارتباط یافته اما هنوز ادارات دولتی در این شهرستان مستقر نشده‌اند.

تذکر جلال محمودی‌زاده نماینده مهاباد به وزیر نیرو در خصوص دلیل صدور مجوز احداث پمپ بنزین در جوار تاج سد مهاباد.

تذکر هادی شوشتری نماینده قوچان و فاروج به وزیر نفت در خصوص احداث جایگاه توزیع فرآورده‌های سوختی در باجگیران.

تذکر علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس به رئیس جمهور در خصوص ضرورت ایجاد انسجام بیشتر در معاونت‌های پارلمانی وزارتخانه و دستگاه ها.

تذکر هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور و فیروزه به وزیر راه و شهرسازی در خصوص نگاه ویژه به تکمیل مسیر جاده‌ای نیشابور به بجنورد همچنین به وزیر ورزش و جوانان در خصوص اینکه ورزشگاه انقلاب نیشابور علیرغم اینکه از سال69 کلنگ خورده و با 52 درصد پیشرفت فیزیکی امروز ارتقاء و تسریع در روند آماده‌سازی آن را خواستاریم.

تذکر سید جواد ساداتی‌نژاد نماینده کاشان و آران و بیدگل به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در پرداخت خسارات بیمه کشاورزان حوزه انتخابیه‌.

تذکر محمدجواد فتحی و محمدرضا نجفی نمایندگان تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص اینکه خصوص عدم برخورد با فروشندگان رساله‌ها و مقالات علمی علیرغم تصریح قانون مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی.

تذکر علی‌محمد شاعری نماینده مردم بهشهر و نکاه به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص  اقتصاد مشوق و جایزه صادراتی برای مرکبات.

تذکر قاسم میرزایی نکو نماینده فیروزکوه به اتفاق 12 نفر از نمایندگان دیگر به وزیر امور خارجه درخصوص اینکه چرا نماینده جمهوری اسلامی ایران در هنگام رای‌گیری درخصوص محکومیت جنایات و کشتار مردم مظلوم میانمار در مجمع عمومی سازمان ملل حضور نداشته است.

تذکر سیدجواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر به وزیر آموزش و پرورش درخصوص  ضرورت پرداخت حق الزحمه معلمان حق‌التدریس و اجرای بند(و) از تبصره 9 بودجه سال 96 .

تذکر محمد قمی نماینده پاکدشت به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در   عملیات اجرای و اتمام کمربندی پاکدشت.

تذکر رسول خضری نماینده سردشت به وزیر کشور درخصوص برخورد جدی با عاملان قتل دو جوان کوله مرزی روستایی در شهرستان سردشت.

تذکر احمد صفری نماینده کرمانشاه به رئیس جمهور درخصوص بی‌توجهی به مبارزه با قاچاق کالا و ارز و عدم کارایی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و درخصوص تاخیر طولانی در بهره‌برداری راه آهن نهادوند- همدان به کرمانشاه

شهاب‌الدین بی‌مقدار نمایندگان تبریز به اتفاق81 نفر دیگر از نمایندگان درخصوص تسریع در تخصیص بودجه ردیف 550 هزار 118 تبصره 18 قانون بودجه سال 96.

تذکر عبدالله حاتمیان نماینده درگز به رئیسجمهور و وزیر راه و شهرسازی درخصوص کاهش احداث تونل و جاده ترانزیتی الله اکبر .

احمد بیگدلی نماینده مردم خدابنده به وزیر نیرو درخصوص عدم رسیدگی به معضل آب شرب روستایان شهرستان خدابنده

تذکر عینالله شریف‌پور نماینده ماکو به وزیر ورزش و جوانان درخصوص احیاء ورزش روستایی و عشایری کشور و به وزیر نیرو درخصوص تسریع در تامین اعتبار  خط انتقال فاضلاب شهر ماکو و اتمام تصفیه خانه

تذکر سیدهادی بهادری نماینده ارومیه به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص واردات سولفات آلمینیوم با تعرفه پایین که باعث عدم فروش محصول تولید داخلی پتروشیمی ارومیه شده است.

تذکر رامین نورقلی‌پور نماینده مردم بندرترکن به وزیر جهاد کشاورزی و رئیس جمهور درخصوص دلیل عدم پرداخت خسارت وارده به باغات مرکبات شهرستان‌های بندرگذر و کردکوی ناشی از یخبندان سال 95 تا کنون چیست؟

تذکر غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص علت عدم پرداخت سهم دولت به کشاورزان بابت بهای جو.

تذکر محمدجواد فتحی و محمدرضا نجفی نمایندگان مردم تهران به رئیس جمهور در خصوص صدور دستور سریع در ممانعت از سفر وزیران با هواپیمای اختصاصی.

تذکر منصور مرادی نماینده مریوان به وزیر کشور در خصوص عدم ساماندهی تانکرهای سوخت از کشور عراق و تردد نابهنجار در جاده مریوان- سنندج که موجب نارضایتی مردم این شهرها شده است، همچنین به وزیر امور خارجه در خصوص تردد کامیون‌های حامل سوخت کشور عراق در جاده مریوان- سنندج و ایجاد ترافیک سنگین.

تذکر شمس‌الله شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم انجام وظیفه سازمان دامپزشکی کشور در حوزه اعمال نظارت بر واحدهای مرغ داری به خصوص مصرف دارو.

تذکر رضا انصاری نماینده مردم داراب به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت پول جو کشاورزان پس از هفت ماه از خرید آن، همچنین به وزیر نیرو در خصوص اجرای طرح شبکه فاضلاب شهر رامسر بدون پشتوانه کارشناسی.

تذکر ناهید تاج الدین و زهرا ساعی نمایندگان مردم اصفهان و تبریز به وزیر آموزش و پرورش در خصوص عدم پرداخت معوقات فرهنگیان و معلمان حق التدریس.

تذکر محمد حسینی نماینده مردم تفرش به رئیس جمهور در خصوص عدم ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون مجازات انشعابات آب و گاز و برق غیرمجاز با وجود گذشت 6 ماه از تصویب و ابلاغ این قانون.

تذکر علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران به اتفاق 260 نماینده به رئیس جمهور در خصوص عدم حضور معاونین برخی از وزارتخانه‌ها در مجلس شورای اسلامی، همچنین تقدیر و تشکر این تعداد از نمایندگان از معاونت خوب و موثر پارلمان رئیس جمهور و تمدید حکم وی.

تذکر سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین به همراه سیده فاطمه حسینی، هاجر چنارانی و اکبر رنجبرزاده نمایندگان تهران، نیشابور و اسدآباد به وزیر آموزش و پرورش در خصوص ضرورت حل مشکل ایاب و ذهاب دانش آموزان روستایی.

تذکر نادر قاضی پور و علیرضا محجوب نمایندگان مردم ارومیه و تهران در مجلس به وزیر امور اقتصاد و دارایی، لزوم تسریع در رسیدگی به وضعیت کاری و معیشتی کارکنان دولتی که به بخش خصوصی واگذار می شود.

تذکر عین الله شریف پور نماینده مردم ماکو در مجلس به وزیر جهادکشاورزی، تسریع در پرداخت خسارت های ناشی از حوادث طبیعی.

تذکر روح الله حضرت پور، نادر قاضی پور و علیرضا محجوب نمایندگان مردم ارومیه و تهران در مجلس به رئیس جمهور، وزیر جهاد کشاورزی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر امورخارجه در خصوص تسریع و مساعدت  حداکثری برای فروش حدود 600 هزار تن سیب درختی در سردخانه های استان آذربایجان غربی.

تذکر نادر قاضی پور و علیرضا محجوب نمایندگان مردم ارومیه و تهران در مجلس به وزیر کشور و وزیر امور اقتصاد و دارایی، تسریع در پرداخت مطالبات قانونی شهرداری ها از وزارت کشور و امور اقتصاد و دارایی.

تذکر نادر قاضی پور، علیرضا محجوب و اکبر رنجبرزاده نمایندگان مردم ارومیه، تهران و اسد آباد به وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزیر امور خارجه و وزیر نفت در خصوص تسریع در اقدامات اجرای برای نجات ملوانان نفت کش ایرانی و بررسی و اعلام دقیق چگونگی حادثه مزبور.

تذکر نادر قاضی پور، علیرضا محجوب، سیدمحمدجواد ابطحی و اکبر رنجبرزاده نمایندگان مردم ارومیه، تهران، خمینی شهر و اسد آباد در مجلس به وزیر اقتصاد و دارایی تسریع در اجرای عملیات وام روستاییان برای اشتغال از 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی

تذکر محمدرضا صباغیان نماینده مردم  مهریز در مجلس به وزیر دادگستری، وزیر اقتصاد و دارایی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،  در خصوص عدم تهیه آیین نامه اجرایی ایجاد سامانه الکترونیک برای پاسخگویی به استعلامات قضایی مربوط به قانون برنامه ششم توسعه. همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش در خصوص عدم هیه آیین نامه اجرایی حمایت از خیرین مدرسه ساز مربوط به قانون برنامه ششم توسعه. همچنین تذکر به وزیر دادگستری در خصوص  عدم تهیه آیین نامه اجرایی بهبود بخشیدن زندان ها و بازداشتگاه ها مربوط به قانون برنامه ششم توسعه

تذکر شهاب نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس به وزیر نیرو در خصوص عدم توجه به آب شرب روستاییان منطقه اورامانات، لزوم برخورد جدی با عاملین و مدیران کشوری در خصوص بافت فرسوده اورامانات، همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش بی توجهی به وضعیت آموزش و پرورش منطقه و نبود امکانات آموزشی بافت فرسوده. همچنین تذکر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص بی توجهی به امور کتابخانه های حوزه اورامانات و استان کرمانشاه.

تذکر امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس به وزیر صنعت، معدن و تجارت، لزوم حفظ ثبات در بازار خودرو و جلوگیری از افزایش بی ضابطه قیمت خودرو در روزهای اخیر.

تذکر علی ساری نماینده مردم اهواز در مجلس به  وزیر نفت در خصوص تضعیف ساختار هواپیمایی  نفت توسط آقای رحیمی رئیس صندوق نفت.

تذکر سیدحسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس به وزیر کشور علارغم تصویب مرز هوایی فرودگاه شاهرورد در کمیسیون امنیتی و دفاعی دولت، علت عدم طرح در هیات دولت چیست؟

تذکر نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس به وزیر جهادکشاورزی، عدم پرداخت غرامت دام های بیمه شده عشایر و دامداران شهرستان نهبندان و سربیشه توسط صندوق  بیمه حمایت محصولات کشاورزی.

تذکر عبدالله سامری نماینده مردم خرمشهر و جزیره در مجلس به وزیر نیرو پاسخگوی عملکرد ضعیف و بی درایت مدیر کل توانیر استان خوزستان کیست؟

تذکر نادر قاضی پور، علیرضا سلیمی، سیدمحمودجواد ابطحی، روح الله حضرت پور، جهانبخش محبی نیا، محمدحسین فرهنگی و اکبر رنجبرزاده نمایندگان مردم اورمیه، محلات، خمینی شهر، میاندوآب، تبریز و اسدآباد در مجلس به وزیر جهادکشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس جمهور، در خصوص جلوگیری از واردات بیش از حد شکر خام و مازاد از نیاز کشور در زمان برداشت محصول شکر از چغندرقند.

تذکر حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس به وزیر کشور در خصوص اعزام هیاتی به رسیدگی و تعیین تکلیف فرودگاه سیرجان به عنوان مرز هوایی. همچنین تذکر به وزیر آموزش و پروش،  اعزام هیاتی برای رسیدگی و تعیین تکلیف استخر شنای دانش آموزشی شهرستان های سیرجان و بردسیر.

تذکر شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس به وزیر راه و شهرسازی چرا تصمیم گیری در خصوص بازنگری راه های غرب مازندران که ویژگی خاص دارد و مورد تایید شما است پس از 4 سال اجرایی نشده است؟ همچنین تذکر به رئیس جمهور چرا از ظرفیت دریای خزر در بحث گردشگری هیچگونه استفاده ای در دولت نمی شود؟

تذکر عباسعلی پور بافرانی، ساداتی نژاد و ابوالفضل موسوی نمایندگان مردم یزد، کاشان و نایین به وزیر اقتصاد و دارایی علت عدم پرداخت وام ازدواج به صورت کامل و کسب مبالغی تحت عنوانین مختلف در برخی بانکها به ویژه بانک صادرات.

تذکر محمدرضا صباغیان نماینده مردم مهریز در مجلس به وزیر اقتصاد و دارایی عدم تهیه آیین نامه سقف سهم مشارکت طرف خارجی از تاسیس بانک ایرانی مربوط به قانون احکام دائمی کشور مصوب سال 95. همچنین تذکر به وزیر کار، رفاه اجتماعی و وزیر بهداشت و درمان عدم تهیه آیین نامه چگونگی صدور گواهی انجام غربالگری در شبکه های بهداشت و درمان برای ازدواج دائم مربوط به برنامه ششم توسعه

تذکر فرهاد تجری نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس به رئیس جمهور عملکرد پر از شبهه و ناتوانی مدیران هلال احمر بر کسی پوشیده نیست.

تذکر احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس به وزیر نفت چرا شرکت نفتی توتال 6 ماه کشور را معطل کرده است؟ آقای وزیر شما در مقابل از بین رفتن بیت المال چه پاسخی دارید.

تذکر منصور مرادی نماینده مریوان در مجلس به وزیر کشور ضعف مدیریت در سازماندهی شوراهای شهر و روستا توسط دستگاه های اجرایی و عدم تعیین شهرداران برخی شهرستان های کشور.

تذکر شمس الله شریعت نژاد نماینده تنکابن در مجلس به وزیر جهادکشاورزی چرا پرورش ماهی در قفس این همه در خصوص آن وعده داده اید عملا رشدی نداشته است، همچنین تذکر به رئیس جمهور علت کندی احداث جاده تنکابن- الموت- قزوین که نقش بسزایی در اقتصاد منطقه دارد چیست؟

تذکر رامین نورقلی پور نماینده مردم کردکوی، بندر گز و ترکمن در مجلس به وزیر جهادکشاورزی، توقف برخوردهای خشن و غیر انسانی نیروی ها  حراست دریایی شیلات استان گلستان   با صیادان سواحل شرقی دریای خزر.

تذکر ولی الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس به اتفاق 5 نفر از نمایندگان احمدی لاشکی، حسن بیگی، شکری، ادیانی، رضیان به وزیر آموزش و پرورش، چرا نام بندر نوشهر و فریدونکنار را از کتاب مطالعات اجتماعی کلاس پنجم ابتدایی حذف کرده اید.

تذکر بین الله عبداللهی نماینده مردم اهر در مجلس به وزیر جهادکشاورزی سیب کشاورزان به علت مشکلات در سردخانه های منطقه مانده است چرا برای صادرات سیب اهر برنامه ریزی نمی شود.

تذکر علی بختیار نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس به وزیر راه و شهرسازی، عدم پرداخت خویش پرداخت طرح راه آهن اراک-گلپایگان-اصفهان.

تذکر سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عدم اطلاع رسانی دانشگاه شیراز در خصوص مصاحبه دکتری که موجب سرگردانی و خسارت مالی داوطلبین شده است.

تذکر محمود شکری نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس به وزیر کشور چرا انتخاب و انتصابات فرمانداران، معاونان فرماندار، بخشداران قانون و مقررات مخصوص مصوبه شورای عالی اداری در خصوص دستورالعمل اجرایی شرایط عمومی و اختصاصی، نحوه انتخابات و انتصابات فرماندارام و بخشداران عمل نمی شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار