هدر اصلی
1386/08/01 09:15:00
سرویس بین الملل
در دیدار با گروه دوستی پارلمانی ایران و سودان

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سودان خواستار گسترش ارتباطات نهادهای مردمی دو کشور شد

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سودان در دیدار با اعضاء گروه دوستی پارلمانی ایران و سودان، خواستار گسترش ارتباطات میان نهادهای مردمی، جوانان و دانشجویان دو کشور شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "خالد عثمان معنوی" رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سودان که در راس هیاتی از نمایندگان مجلس این کشور به تهران سفر کرده است روز دوشنبه 30 مهرماه با حضور در مجلس شورای اسلامی با رییس و اعضاء گروه دوستی پارلمانی ایران و سودان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار "ناصر سودانی" رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و سودان، سودان را بهره‌مند از منابع طبیعی، دارای نیروی انسانی کارآمد و کشوری شاخص در عرصه بین‌المللی توصیف و تصریح کرد: سودان کشوری است که مردم آن پرچم اسلام را از طریق خدمت به قرآن و جهاد با دشمنان اسلام برافراشته داشته و برای استقلال خویش جانفشانی‌های فراوانی کرده اند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و سودان همچنین با اشاره به مشترکات دو کشور از جمله قرار داشتن در جبهه‌ای واحد برای رویارویی با فتنه‌های دشمنان، گسترش همکاری‌ها میان کشورهای اسلامی را در کاهش طمع دشمنان موثر دانست و نقش پارلمان‌های دو کشور را در بسترسازی برای تعمیق روابط فیمابین تعیین کننده ارزیابی کرد.

"علی اکبر آقایی" رئیس کمیسیون عمران و عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و سودان نیز ددر این دیدار شرایط ویژه در کشورهای فلسطین، لبنان، عراق و افغانستان و تهدیدات استکبار علیه کشورهای اسلامی منطقه را جنگ صلیبی بوش بر ضد جهان اسلام توصیف و ضرورت همبستگی و اتحاد میان امت اسلامی را برای مقابله با توطئه‌های دشمنان اسلام مورد تاکید قرار داد.

در ادامه این دیدار "عثمان خالد معنوی" رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سودان نیز دیدگاه‌های دو کشور را یکسان و منشاء آن را اسلام دانست و با اشاره به وجود دشمنان مشترک و چالش‌های یکسان، خواستار برقراری ارتباطاتی نزدیکتر و همکاری‌های سازنده‌تر میان دو کشور شد.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سودان در ادامه خواستار گسترش ارتباطات میان نهادهای مردمی، جوانان و دانشجویان دو کشور و نیز تقویت مناسبات فیمابین در عرصه‌های هنری و ورزشی و رشد و توسعه همکاری‌های دو جانبه در ابعاد تجاری و اقتصادی شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet