اربعین حسینی
1396/10/13 13:42:00
سرویس بین الملل
رحیمی جهان‌آبادی:

تصویب قدس واحد در پارلمان رژیم صهیونیستی مغایر قطعنامه سازمان ملل/ قدس متعلق به مسلمان و فلسطینیان است

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از تصویب قدس واحد در پارلمان رژیم صهیونیستی، آن را مغایر قطعنامه سازمان ملل دانست و گفت: قدس به مسلمان و فلسطینیان تعلق دارد.
تصویب قدس واحد در پارلمان رژیم صهیونیستی مغایر قطعنامه سازمان ملل/ قدس متعلق به مسلمان و فلسطینیان است عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از تصویب قدس واحد در پارلمان رژیم صهیونیستی، آن را مغایر قطعنامه سازمان ملل دانست و گفت: قدس به مسلمان و فلسطینیان تعلق دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702104905833377.jpg تصویب,قدس,واحد,در,پارلمان,رژیم,صهیونیستی,مغایر,قطعنامه,سازمان,ملل/,قدس,متعلق,به,مسلمان,و,فلسطینیان,است Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص تصویب قانون موسوم به قدس یکپارچه در پارلمان رژیم صهیونیستی، گفت: رژیم صهیونیستی برای پرورش قدس به عنوان پایتخت یا واگذاری به دو سوم رای پارلمان نیاز دارد لذا مصوبه اخیر کار را برایشان سخت‌تر کرد. هرچند تاکید این افراد بر قدس یکپارچه جهت در اختیار گرفتن سرزمین قدس به طور کامل است.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: سازمان ملل متحد موضع بی‌طرفانه نسبت به قدس اتخاذ کرده است به نوعی که هیچ کدام از ادیان و مذاهب حق دخل و تصرف در این سرزمین را ندارند تا حقوق دیگران ضایع نشود که همین قطعنامه هم عادلانه نیست.

وی با تاکید بر اینکه قدس به مسلمان و فلسطینیان تعلق دارد، تصریح کرد: در شرایط کنونی رژیم صهیونیستی اصول قطعنامه سازمان ملل را زیر پا گذاشته و به دنبال سلطه خود بر تمامیت ارضی قدس است.

رحیمی جهان‌آبادی معتقد است: با توجه به اینکه رژیم صهیونیستی از سال‌های گذشته به دنبال ساخت سلاح‌های اتمی بوده، خاک چهار همسایه خود را اشغال کرده، چند جنگ را به خاورمیانه تحمیل و در تناقض با قطعنامه‌های سازمان ملل و حقوق بشر اقداماتی را دنبال کرده است لذا تصویب قانون جدید هم عجیب به نظر نمی‌رسد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اساس پیدایش رژیم صهیونیستی اشغال و نقض قوانین بین‌المللی است، گفت: این اقدام رژیم صهیونیستی علاوه بر نقض قطعنامه سازمان ملل، خلاف حقوق ملت فلسطین است از این رو سازمان ملل باید موضع‌گیری کند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، پارلمان رژیم صهیونیستی قانون موسوم به قدس یکپارچه یا واحد را به منظور تثبیت سیطره بر قدس تصویب کرد./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet