خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1388/05/14 11:32:00
سرویس سیاسی
رئیس جمهور تصریح کرد:

دولت همه ظرفیت ها را برای پیشرفت کشور فعال می‌کند

**رئیس جمهور پس از ادای سوگند ر مجلس تصریح کرد: دولت مصمم است همه ظرفیت ها را برای پیشرفت کشور فعال کند .

احمدی نژاد اظهار داشت:خداوند بزرگ را سپاس که بار دیگر ملت ایران را با اراده خویش به صحنه آورد و منشا ء خلق حماسه بی نظیر 22 خرداد قرار داد. حماسه ای که بی تردید مقدمه تحولات بزرگ در ایران و در همه جهان خواهد بود.

وی با بیان اینکه همه کسانی که به اعتلای ایران و آرمانهای بلند ملت می اندیشند و از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی سپاسگزارم،گفت:ملت ایران همواره در احیا و بالندگی فرهنگ و تمدن توحیدی نقش ممتازی داشته است امروز نیز تمام قد وارد میدان شده است و در حال پایه گذاری تمدنی نوین انسانی و متعالی با شاخص های الهی است .

احمدی نژاد خاطر نشان کرد:ملت ایران سی سال است که پرچمدار عزت خواهی و عدالت طلبی است و در سالهای اخیر با نشاط تر، مجرب تر و مصمم تر در میدان حاضر شده است .

وی با اشاره به برپایی انتخابات در کشور اظهار داشت:انتخابات اخیر جلوه آشکاری از هوشمندی، تجربه و ایمان مردم به پیگیری آرمانهای بلند انقلاب اسلامی بود
وحماسه حضور 40 میلیون رای و شکوه حدود 25 میلیون رای به فرد منتخب تراز دیگری بود که در افتخارات ملت ایران ثبت شد .

رئیس‌جمهور افزود: عظمت کار ملت را می توان در شدت و قلیان عصبانیت غیر قابل کتمان دشمنان قسم خورده ارزشهای انسانی به خوبی مشاهده کرد . گردو غبار فراوانی پراکندند سوالات فراوانی القاء کردند و تلاش کردند آینده تاریکی را ترسیم نمایند اما مردم ،هوشمندانه و با توکل بر خدا در صحنه حاضر شدند و اراده خود را اعمال کردند.وی گفت:پیروز این صحنه همه مردم، ارزشهای انقلابی و نظام پرافتخار جمهوری اسلامی بودند . رای قاطع مردم ادامه راه انقلاب روند چهار سال گذشته و گفتمان ارزشمدار را تثبیت کرد .

احمدی نژادخاطر نشان کرد: اجرای قاطع عدالت، مبارزه با تبعیض و امتیاز خواهی های ویژه، عزت و اقتدار ملی، دفاع از مظلومان و ایستادگی در برابر خودخواهی ها و زیاده خواهی های مستکبران کرامت انسانی و حقوق شهروندی و دوستی و محبت از محورهای اساسی این گفتمان است .

وی افزود:مردم با حضور خویش بار دیگر بر توانمندی ها و استعدادها، خودباوری و ظرفیت های عظیم ملی برای نیل به قله های آرمانی تاکید کرد،در انتخابات لزوم حفظ استقلال و عزت کشور و وحدت و یکپارچگی ملی فریاد شد. در این حماسه بر صیانت از فرهنگ ایرانی اسلامی و ادب و هنر و منابع بی بدیل انسانی تاکید گردید.

رئیس جمهور اظهار داشت:پاکی و پاکدستی، مردم داری، خدمت بی منت، صیانت از کرامت انسانی، ارزشهای اخلاقی و معنوی ،مهرورزی وعشق به انسانها، سازندگی و تعالی همه جانبه کشور، آزادگی و وامدار نبودن مدیران کشور به قطب های قدرت و ثروت به عنوان مطالبه قطعی از سوی مردم تثبت گردید . 

وی افزود: آزادگی و وامدار نبودن مدیران کشور به قطب های قدرت وثروت به عنوان مطالبه قطعی از سوی مردم تثبیت گردید. مردم به پرچمداری توحید و عدالت در جهان و برپایی جامعه‌ای الگو و نمونه، رای دادند.

احمدی نژاد تصریح کرد:بنده هیچ انگیزه ای جز خدمت به مردم و کشور ندارم و جز به پیشرفت و اعتلای کشور و مردم نمی اندیشم به همه این آرمان ها و مطالبات بر حق در برابر خدای بزرگ، شما عزیزان و ملت عزیز متعهد هستم و تردیدی ندارم که شما نمایندگان محترم نیز خود را بدانها متعهد می دانید.

وی افزود:بنده رئوس برنامه های خود را در ایام انتخابات به عرض ملت شریف رساندم که مورد استقبال و تایید قاطع آنان قرار گرفت و در مراسم تنفیذ نیز به اختصار اعلام کردم که تایید مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای را به دنبال داشت.

رئیس جمهور با بیان اینکه این برنامه ها امروز به مطالبه و میثاق ملی تبدیل شده است تصریح کرد: همگان شرعاً و قانوناً در برابر آن مسئولیم و باید دست در دست هم برای تحقق آنها بکوشیم .

وی افزود:این که چه کسی به چه کسی رای داده است ، مطرح نیست. امروز نیازمند عزم ملی و هم داستانی هستیم. مطمئن هستم که خواهران و برادران عزیز در مجلس شورای اسلامی و در قوه قضاییه نیز پشتیبان دولت در تحقق این برنامه هاخواهند بود.

احمدی نژاداظهار داشت:انتخابات اخیر مبین آرمان های بزرگ ملت ایران است ملت ایران به افق های دوردست می نگرد و اهداف بلندی را دنبال می کند. سرعت پیشرفت مادی و معنوی کشور باید در طراز این آرمان ها و اهداف و در شأن ملت بزرگ باشد.

وی افزود:ملتی که بنده و مجلس شورای اسلامی منتخب او هستیم. ما یک ملت بزرگ را نمایندگی می کنیم. ملت ما هدف های بزرگ دارد؛ هدف های بزرگ، تصمیمات بزرگ و اقدامات بزرگ را می طلبد. باید گام های بلندی برداریم. البته همیشه چنین فرصت هایی در اختیار ما نیست.

رئیس جمهور با اشاره به دوره قبل گفت:چهار سال گذشته نشان داد که ظرفیت های فعال ، نیمه فعال و بالقوه در کشور فراوان و بی شمار است. البته برخی محدودیت ها و کوته بینی ها به ما و شما اجازه نداد از همه آنها برای اعتلای کشور بهره ببریم.

وی گفت:به عنوان نماینده ملت اعلام می کنم که در دوره جدید، دولت مصمم است به عنوان نماینده ملت اعلام می کنم که در دوره جدید دولت مصمم است با تمام توان در صحنه خدمت حاضر شود و همه ظرفیت های کشور را فعال سازد و این نیازمند همراهی و پشتیبانی مجلس محترم و دیگر قواست .

رئیس جمهور با بر شمردن سر فصل برنامه های خود برای 4 سال آینده اظهار داشت:در بخش فرهنگ، حفظ هویت و اصالت و ارزشهای ما مستلزم حفظ عناصر ممتاز فرهنگی ماست.

وی افزود:عدالت طلبی، عزت جویی، علم آموزی، عشق و محبت و ایثار ، نجابت و پاکی، اخلاق نیکو، روحیه تلاش و مجاهدت و هنر و ادب با همه زیبایی ها و ارزشهای آن باید در همه بخش های آموزشی، پرورشی اجتماعی و فرهنگی کشور جاری شود.

احمدی نژاد خاطر نشان کرد:اندیشه های بلند و مفاخر علمی ، ادبی و هنری هر کجا که باشند در حوزه و دانشگاه و عناصر صاحب اندیشه و فن در همه زمینه ها سرمایه های اصلی کشور و الگوی پیشرفت و تعالی و موتور حرکتند.

وی تاکید کرد:باید روش های کارآمدتری برای حضور آنان در عرصه های سیاستگذاری، برنامه ریزی و اجرا فراهم شود .

رئیس جمهوراظهار داشت:در همین جا از همه برای همدلی و همراهی و حرکت دعوت می کنم. تنوع فرهنگی از زیبایی های بی بدیل ایران زمین و سرمایه ملی ماست. حفظ و بالندگی آن وظیفه ای همگانی است. توسعه گردشگری به عنوان عامل مهم پیوند و تبادل فرهنگی بین ملت ایران و سایر ملت ها باید مورد تاکید جدی قرار گیرد.

وی افزود:نوجوانان و جوانان برومند کشور سرمایه های اصلی کشورند و این شایستگی را دارند که در آوردگاه های علم و فضیلت، نوآوری و ورزش بر سکوهای جهانی بدرخشند. زنان و دختران این سرزمین پاک ترین، مهربان ترین و شریف ترین زنان و دختران جهانند. باید زمینه نقش آفرینی سازنده تر و گسترده تر آنان در همه عرصه های اجتماعی ، علمی ، ورزشی ، هنری ، سیاسی و اجرایی برنامه ریزی و سیاست گذاری فراهم گردد .

رئیس جمهور تصریح کرد:ملت ایران می تواند الهام بخش و حرکت آفرین در منطقه و جهان باشد و این نیازمند دریغ نکردن فرصت ها از آحاد مردم است .

وی با اشاره به سر فصل برنامه هایش در امور اجتماعی گفت: خانواده رکن اصلی و پایه ای در تربیت و بالندگی انسان ها و آرامش و امنیت کشور است مادران این سرزمین بهترینند. همه باید برای حفظ حرمت و کیان خانواده تلاش کنند همه باید احساس آرامش و امنیت داشته باشند پاکی و پاکدستی صداقت امانتداری ، نشاط و شادابی محبت و برادری و شجاعت در دفاع از حق و مظلوم باید در فضای کشور و در تمام امور جاری باشد .

رئیس جمهور با بیان اینکه همه مردم شهروند درجه یک هستند و از حقوق مساوی برخوردارند و در برابر قانون مساویند. تصریح کرد: هیچ کس حق ویژه و امتیاز برتر ندارد. هیچ کس نباید احساس کند حقی از او دریغ شده است و فرصت شکوفایی نداشته است. هیج احدی نباید احساس تبعیض کند یا احساس کند که کرامت او مخدوش شده است.

وی افزود:آزادی ودیعه الهی و ارمغان انقلاب عظیم اسلامی است همه مردم باید از اوج آن صیانت و مراقبت کنیم. احدی حق ندارد با عناوین مختلف و مجهول آزادی های اساسی و قانونی را محدود کند.

احمدی نژاد با اشاره به سرفصل های امور اقتصادی گفت:کارهای مهمی باید انجام شود ریشه تورم و توزیع ناعادلانه ثروت باید خشکانده شود .  تولید ثروت به عنوان یک امر ارزشمند و خدمت ملی باید مورد حمایت همه جانبه باشد.

وی افزود: رانت خواری و ویژه خواری که موجب تبعیض ، نابود کننده انگیزه های سالم و سازنده و منشا فساد است، باید برچیده شود. ساختارها باید به سرعت اصلاح گردد. طرح تحول اقتصادی به عنوان مقدمه تحقق چشم انداز و اجرای سیاست های اصل 44 باید به سرعت اجرا شود. هدفمند کردن یارانه ها، اصلاح نظامات بانکی، بیمه ای، مالیاتی ، توزیع و تقویت ارزش پول ملی از ارکان اصلاحات ساختاری است که باید به سرعت عملیاتی شود.

احمدی نژاد گفت: دولت با بررسی های دقیق علمی و کارشناسی طراحی لازم را انجام داده است و اجرای صحیح آنها نیازمند تصمیمات شجاعانه مجلس است.

وی افزود:اینجانب به روشن بینی و شجاعت نمایندگان محترم امید وافر دارم. می توان و باید که مشکل اشتغال و مسکن را به سرعت حل کرد .

رئیس جمهور خاطر نشان کرد:در این دوره تنظیم و اجرای برنامه پنجم و تحقق موارد پیش گفته در دستور کار دولت است. شما باور دارید؛ همگان باور کنند که می توان همه اینها را به سرعت سامان داد. باید قل و زنجیر مقررات و ساز و کارهای تحمیلی و بی حاصل استعداد کش را از دست و پای مردم و نیروی انسانی ارزشمند خصوصا فرزندان جوان و آینده ساز این سرزمین باز کرد تا فرصت پرواز پیدا کنند و ایران را به اوج برسانند. مردم ظرفیت کارهای بزرگ را دارند من و شما باید همت کنیم .

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به سر فصلهای برنامه هایش در بخش سیاست خارجی ظهار داشت:در این دوره ما همچنان به سیاست خارجی فعال ادامه خواهیم داد و به فضل الهی پرقدرت تر و البته با برنامه های جدیدتر و موثرتر در همه عرصه ها حضوری پررنگ و اثر گذار خواهیم داشت .

وی افزود:ما بر ارزشهای انسانی مشترک که همان ارزشهای الهی است، تاکید خواهیم کرد و همگان را به عدالت و صلح و برادری دعوت می کنیم ،در برابر زورگویان می ایستیم و برای اصلاح ساختارهای تبعیض آلود جهانی به نفع ملت ها و اصول فوق تلاش خواهیم کرد.

رئیس جمهور تصریح کرد:ملت ایران همچنان پرچم عدالت و توحید را در اهتزاز خواهد داشت  و باید در مدیریت جهانی نقش موثر ایفا کنیم.

وی افزود:برخی دولت ها باید در قبال اقدامات خود مسوول و پاسخگو باشند. دخالت های بی جا، ناامنی ها ، اشغالگری ها اختلالات فرهنگی، اقتصادی و زیست محیطی ناشی از سیاست های آنان باید اصلاح شود و آنان باید پاسخگو باشند.

احمدی نژاد تاید کرد: ملت ایران اهل منطق، گفتگو، تعامل سازنده است. اساس سیاست خارجی ما ارتباطات گسترده و سازنده با تمام ملت ها و دولتهای مستقل بر اساس عدالت و احترام و دوستی است. اما در برابر قانون شکنی، مداخله گری و سوء استفاده از ساختارهای بین المللی، تجاوزات و بی عدالتی ها سکوت نخواهیم کرد .

وی افزود:ما خواهان رابطه برابر و دوستانه هستیم ولی بی ادبی و دخالت و توهین را تحمل نخواهیم کرد. شنیدید که بعضی از آنها اعلام کردند که انتخابات و دولت را به رسمیت می شناسیم، اما تبریک نخواهیم گفت .

احمدی نژاد افزود:معنای این رفتار چیست ؟ پیام روشن این رفتار این است که آنها دمکراسی را فقط در خدمت منافع خود می¬پسندند. آنها به رای و حقوق ملت ها احترام نمی گذارند. آنها خود را معیار دموکراسی و شاخص دمکراسی می شناسند. اتفاقاً ملت ما با همین اخلاق و همین روحیه مخالف است و دربرابر آن ایستاده است و لازم است که بدانید کسی در ایران منتظر تبریک گفتن شما نیست .

رئیس جمهور گفت:به فضل الهی با هدایت های رهبری عزیز و عزم راسخ ملت ، دوران جدیدی از شکوفایی انقلاب اسلامی و فصل نوینی از تحول برای بشریت آغاز شده است. باید جایگاه و نقش خود را در این برهه سرنوشت به خوبی بشناسیم و به وظایف الهی عمل کنیم . این ماموریت بزرگ ما است. باور کنیم که ایران می تواند بر قله ها بایستد به قله ها ، به راه نورانی و بر آرمان های بلند الهی بنگریم و از جزییات دست و پا گیر و حواس پرتی ها عبور کنیم. باور کنیم که می توانیم ، باور کنیم که حاکمیت عدالت و صلاح در راه است شمیم عطر گل محمدی فرزند برومند پیامبر عظم الشان اسلام حضرت ولی عصر (عج ) در عالم پیچیده است صبح درخشان بشریت نزدیک است. بیایید سپیده را در انتظار طلوع خورشید باور کنیم. ما می توانیم.

وی در پایان اظهار داشت:از همه شما عزیزان، نمایندگان محترم، هیات رییسه ، رییس محترم مجلس، برادر عزیزم جناب آقای لاریجانی، رییس محترم قوه‌ی قضاییه ، اعضای شورای نگهبان ، سفرای حاضر در جلسه، نمایندگان اقشار گوناگون و بزرگان ادیان و مذاهب سپاسگذارم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet