هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رحیمی جهان آبادی مطرح کرد؛

دیپلماسی المپیک زمستانی گامی برای برقراری روابط مجدد کره شمالی و جنوبی

سرویس سیاسی
عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس مذاکرات میان دو کره را گام مثبتی جهت کاهش تنش‌های شرق آسیا دانست و گفت: با این حال به‌نظر نمی‌رسد آمریکا اجازه نقش‌آفرینی بیشتر به پیونگ یانگ بدهد.
دوشنبه 25 دی 1396 ساعت 07:29
دیپلماسی المپیک زمستانی گامی برای برقراری روابط مجدد کره شمالی و جنوبی عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس مذاکرات میان دو کره را گام مثبتی جهت کاهش تنش‌های شرق آسیا دانست و گفت: با این حال به‌نظر نمی‌رسد آمریکا اجازه نقش‌آفرینی بیشتر به پیونگ یانگ بدهد. http://cdn.icana.ir/d/019/201712101455292825.jpg دیپلماسی,المپیک,زمستانی,گامی,برای,برقراری,روابط,مجدد,کره,شمالی,و,جنوبی Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به برقراری مذاکرات میان کره شمالی و جنوبی بعد از 2 سال قطع روابط میان آنها به واسطه برگزاری المپیک زمستانی، گفت: ایالات متحده و چین نیز در زمان نیکسون و تا دهه 70 روابطی نداشتند که بعد از آن به بهانه برگزاری مسابقات پینگ پنگ مذاکراتی میان آنها برقرار شد و رفته رفته روابط در سطوح دیگر همچون سیاسی، اقتصادی و امنیتی برقرار شد از این رو به دیپلماسی آنها دیپلماسی پینگ پنگ گفته می شود.

احتمال ارتقای روابط میان دو کره در سطوح مختلف بعد از برقراری روابط ورزشی

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اکنون برگزاری المپیک زمستانی نیز که زمینه گفت و گو میان دو کره را فراهم کرده می تواند آغازگر روابط دیگر میان دو کشور باشد.

وی در ادامه با باین اینکه کره شمالی و جنوبی منافع مشترکی به لحاظ محیط پیرامونی خود دارند، عنوان کرد: حتی اگر کره جنوبی متحد آمریکا باشد با این حال به آرامشی در منطقه خود نیاز دارند که در سایه برقراری روابط حسنه با کشورهای همسایه ایجاد می شود.

کره جنوبی همواره آماده مذاکره بود/ آمریکا اجازه افزایش قدرت به کره شمالی نمی‌دهد

رحیمی جهان آبادی ادامه داد: در همین راستا کره جنوبی همیشه آمادگی مذاکره با کره شمالی را داشته و روابط را نیز کره شمالی قطع کرده بود اما اکنون بابی باز شده تا مذاکرات انجام شود که دو کره باید از آن استقبال کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه سردمداران آمریکایی صرفا نسبت به حاصل مذاکرات و هدف آن تصمیم گیری می کنند، اظهار داشت: اگر حاصل مذاکره این باشد که نقش کره جنوبی افزایش پیدا کرده و کلیدی شود کاری به موضوع ندارند اما اگر قرار باشد کره شمالی را از انزوا درآورده و نقش آن را در شرق آسیا افزایش دهد آمریکا با این قضیه مخالفت خواهد کرد.

مذاکرات میان دو کره گام مثبتی جهت کاهش تنش‌های شرق آسیا

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه باید منتظر ماند و دید این دیپلماسی ورزشی می تواند روابط دو کره را به سطوح بالاتری ارتقا دهد یا خیر، خاطرنشان کرد: گاهی کره شمالی رفتار منطقی ندارد و نمی توان آن را پیش بینی کرد با این حال مذاکرات گام مثبتی است که از تنش های شرق آسیا کم کرده و رشد اقتصادی در دو کره و کشورهای پیرامونی که تا کنون متضرر شده اند را بهبود می دهد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000