هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کوهکن:

اتحادکره شمالی و جنوبی سخت‌تر از فروپاشی دیوار برلین نیست

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است آمریکا برای فروش سلاح و داشتن پایگاه در سوی دیگر جهان به دنبال نگاه داشتن تنش میان کره شمالی و جنوبی است.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 07:29
اتحادکره شمالی و جنوبی سخت‌تر از فروپاشی دیوار برلین نیست عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است آمریکا برای فروش سلاح و داشتن پایگاه در سوی دیگر جهان به دنبال نگاه داشتن تنش میان کره شمالی و جنوبی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201702109150009590.jpg اتحادکره,شمالی,و,جنوبی,سخت‌تر,از,فروپاشی,دیوار,برلین,نیست Icana

محسن کوهکن ریزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره برقراری مذاکره میان کره شمالی و جنوبی بعد از 2 سال به بهانه برگزاری المپیک زمستانی گفت: کسانی که با فرهنگ شرق آسیا آشنایی دارند می دانند علقه های نژادی در این منطقه بسیار پررنگ بوده و روی آن حساسیت دارندYلذا به سادگی نمی توان آنها را از هم جدا کرد.

منافع آمریکایی‌ها در تنش میان کره شمالی و جنوبی است

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه به فروپاشی دیوار برلین و یکی شدن آلمان شرقی و غربی در اروپا اشاره کرد و یادآور شد: از این رو کشورهایی همچون کره در آسیا که قاره کهن است نیز می توانند مشکلات خود را بسیار راحت تر از غربی ها حل کنند؛لذا مذاکره میان دو کره فرصت سازی ازسوی کره شمالی محسوب می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه قطعا منافع آمریکایی ها در بروز تنش میان دوکره بوده است، عنوان کرد: از آنجایی که آمریکا تولید سلاح دارد و قصد دارد پایگاهی در سمت دیگر دنیا داشته باشد؛برای خود دشمن فرضی تعیین می کند و با برهم زدن آرامش در سایر کشور به دنبال فروش تجهیزات نظامی است.

انتقال فرهنگ ایستادگی و توسعه اقتصادی میان کره شمالی و جنوبی بعد از برقراری روابط

کوهکن برهمین اساس تصریح کرد: آمریکایی ها آنها به دنبال ایجاد تنش در کشورها هستند تا آنها آرامشی برای توسعه نداشته باشند؛از این رو معتقدیم اگر دو کره تنش ها را حل کنند و ارتباطاتشان برقرار شود،فرهنگ ایستادگی از کره شمالی به جنوبی و توسعه از کره جنوبی به شمالی منتقل می شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه برخی کارشناسان برقراری روابط کره شمالی و جنوبی را تیغ دولبه می دانند،خاطرنشان کرد: آنها معتقدند ممکن است مظاهر تجدد و مصرف گرایی به کره شمالی منتقل شده و آنها نیز مثل کره جنوبی حساسیت لازم را در برابر آمریکا از دست بدهند؛اما ما کلان قضیه را دیده و خوشبین هستیم که برقراری روابط به نفع ملت های دو کره است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000