هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فتاح در گفت و گو با خانه ملت:

حمایت از یک میلیون مددجوی جدید با اختصاص 2 هزار و ششصد میلیارد تومان

سرویس اجتماعی
رییس کمیته امداد امام خمینی ( ره ) گفت: حمایت از یک میلیون مددجوی جدید با اختصاص 2 هزار و ششصد میلیارد تومان تحقق می یابد.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 08:30
حمایت از یک میلیون مددجوی جدید با اختصاص 2 هزار و ششصد میلیارد تومان رییس کمیته امداد امام خمینی ( ره ) گفت: حمایت از یک میلیون مددجوی جدید با اختصاص 2 هزار و ششصد میلیارد تومان تحقق می یابد. http://cdn.icana.ir/d/019/201711108729253509.jpg حمایت,از,یک,میلیون,مددجوی,جدید,با,اختصاص,2,هزار,و,ششصد,میلیارد,تومان Icana

پرویز فتاح در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه قبل از ارائه لایحه بودجه 97 به مجلس پیشنهادهایی را به دولت ارائه کردیم، گفت: دولت در حد توان خود پیشنهادات ما را لحاظ کردند البته به نظر می رسد دولت هم راضی به توجه ویژه مجلس به امور نیازمندان در لایحه بودجه است.

وی با بیان اینکه با ارائه لایحه بودجه 97 به مجلس در اغلب کمیسیون ها حضور یافتم و پیشنهادات را مطرح کردم، افزود: با دکتر لاریجانی، نواب رییس مجلس و روسای کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی نیز نشست هایی داشتیم و پیشنهادات را به سمع و نظر آنها رساندیم.

فتاح با بیان اینکه از مجلس بابت توجه به مسائل کمیته امداد قدردانی می کنم، ادامه داد: تقاضا داریم مجلس مانند همیشه در بودجه 97 به داد اقشار نیازمند تحت پوشش کمیته امداد برسد.

رییس کمیته امداد امام خمینی ( ره ) با بیان اینکه برخی از پیشنهادهای کمیته امداد در لایحه بودجه 97 مورد موافقت کمیسیون تلفیق قرار گرفت، تصریح کرد: در تبصره 14 لایحه بودجه 97, دولت 37 هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی پیش بینی کرده است که 23 هزار میلیارد تومان آن به یارانه بگیرها اختصاص داده شود و 7 هزار میلیارد تومان مابقی نیز به کمیته امداد و سازمان بهزیستی برای رفع فقر مطلق اخصاص یابد.

فتاح ادامه داد: ما نگران بودیم و تردید داشتیم که زلف این مصوبه به حذف یارانه بگیرها گره بخورد که خوشبختانه روسای کمیسیون های برنامه و بودجه و اقتصادی طی روزهای اخیر به ما اطمینان دادند که در صورت حذف یا عدم حذف بخشی از یارانه بگیرها این مبلغ ثابت بوده و تغییر نمی کند که این مایه خرسندی است و با استفاده از آن مستمری نیازمندان بهبود خواهد یافت.

رییس کمیته امداد ادامه داد: بر اساس ماده 79 برنامه ششم هر ساله باید مستمری کمیته امداد به نسبت تورم افزوده شود که امسال دولت میزان آن را دولت 10 درصد پیش بینی کرده است،

وی افزود: سال گذشته 4 هزار میلیاردتومان از این ردیف پیش بینی شد که با احتساب 10 درصدی نرخ تورم این میزان به 4 هزار و 400 میلیارد تومان افزایش پیدا می کند بنابراین 2 هزار و 600 میلیارد تومان از 7 هزار میلیارد تومان باقی می ماند که با توافقی که با وزیر تعاون و معاونان ایشان داشتیم مقرر شد این مبلغ باقی مانده برای پرداخت مستمری افراد جدید الورود و پشت نوبتی کمیته امداد هزینه شود.

رییس کمیته امداد امام خمینی ( ه )  ادامه داد: پیش بینی ما این است که اگر 2  هزار و 600 میلیارد تومان تصویب و اختصاص یابد یک میلیون خانوار جدید الورود را در سال 97 بتوان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار داد البته سهم کمیته امداد از این میزان به طور تقریبی حدود 700 هزار نفر است.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر