هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رحیمی تاکید کرد:

توجه به امنیت و سرعت در پیام‌رسان‌های داخلی/ شورای عالی فضای مجازی از شبکه‌های اجتماعی داخلی حمایت کند

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد انحصار در فضای مجازی موجب نارضایتی شهروندان می‌شود، گفت: در پیام‌رسان‌های داخلی باید امنیت اطلاعات مردم و سرعت تبادل آنها فراهم شود.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 14:24
توجه به امنیت و سرعت در پیام‌رسان‌های داخلی/ شورای عالی فضای مجازی از شبکه‌های اجتماعی داخلی حمایت کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد انحصار در فضای مجازی موجب نارضایتی شهروندان می‌شود، گفت: در پیام‌رسان‌های داخلی باید امنیت اطلاعات مردم و سرعت تبادل آنها فراهم شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201611106446773436.jpg توجه,به,امنیت,و,سرعت در,پیام‌رسان‌های,داخلی/,شورای,عالی,فضای,مجازی,از,شبکه‌های,اجتماعی,داخلی,حمایت,کند Icana

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم وجود پیام‌رسان‌های داخلی، گفت: در استفاده از شبکه‌های اجتماعی رضایت مردم و شهروندان در اولویت قرار دارد؛ در فضای مجازی کاربران حق انتخاب دارند و به همان نسبت که رقابت در مسائل اقتصادی مطرح است پیام‌رسان‌های داخلی نیز باید در فضای مجازی به رقابت با شبکه‌های اجتماعی خارجی بپردازند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایجاد انحصار در فضای مجازی موجب نارضایتی شهروندان می‌شود همان‌گونه که اصل کیفیت را برای انتخاب کالاهای داخلی مطرح می‌کنیم در فضای مجازی نیز باید زیرساخت‌های مناسب برای ایجاد  پیام‌رسان‌های داخلی باکیفیت و ایمن فراهم شود.

وی بیان کرد: شورای عالی فضای مجازی باید دستورالعمل‌ها، سیاست‌گذاری‌ها و آیین‌نامه‌ها را به گونه‌ای تنطیم کند که فضا برای رقابت پیام‌رسان‌های داخلی با خارجی آن فراهم شود؛ از سوی دیگر شرکت‌های تولیدکننده پیام‌رسان‌های دخلی باید به سمت ایمنی بیشتر و کیفیت بهتر حرکت کنند که در این زمینه بخش خصوصی می‌تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نمی‌توان انتخاب‌های مردم را محدود کرد و نظر و خواسته مردم در اولویت قرار دارد؛ در پیام‌رسان‌های داخلی باید امنیت اطلاعات مردم و سرعت تبادل آنها فراهم شود.

رحیمی با بیان اینکه انتقال سرور تلگرام به ایران در حد ایده و پیشنهاد بوده است، تاکید کرد: نظر سهامداران و مالکان این پیام‌رسان برای تحقق این امر مهم است و باید دید چه تصمیمی در  این زمینه می‌گیرند .

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: باید تمام زیرساخت‌های لازم برای توسعه پیام‌رسان‌های داخلی فراهم شود تا این شبکه‌های اجتماعی داخلی بتوانند اعتماد مردم را جلب کنند./

پایان پیام   

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000