هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
درازهی خبرداد:

گام کمیسیون آموزش برای امکانات رفاهی مدارس مناطق محروم/ حق انشعاب آب و برق و گاز هم رایگان شود

سرویس فرهنگی
عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین پیشنهادی مهم از سوی کمیسیون متبوعش برای رایگان شدن حق انشعاب آب، برق، گاز و فاضلاب مدارس به کمیسیون تلفیق بودجه 97 خبر داد.
شنبه 23 دی 1396 ساعت 18:47
گام کمیسیون آموزش برای امکانات رفاهی مدارس مناطق محروم/ حق انشعاب آب و برق و گاز هم رایگان شود عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین پیشنهادی مهم از سوی کمیسیون متبوعش برای رایگان شدن حق انشعاب آب، برق، گاز و فاضلاب مدارس به کمیسیون تلفیق بودجه 97 خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/125476.jpg گام,کمیسیون,آموزش,برای,امکانات,رفاهی,مدارس,مناطق,محروم/,حق,انشعاب,آب,و,برق,و,گاز,هم,رایگان,شود Icana

محمدباسط درازهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با بیان اینکه کمیسیون تلفیق بودجه 97 تصمیم مهمی در زمینه رایگان شدن تعرفه آب و برق و گاز مدارس به تصویب رسانده است که جای تقدیر و تشکر دارد، گفت: پیشنهاد مهم دیگری از سوی اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به کمیسیون تلفیق ارائه شده که با تصویب این پیشنهاد حق انشعاب آب، برق، گاز و فاضلاب مدارس نیز رایگان می‌شود.

نماینده مردم سراوان، سیب و سوران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با توجه به اینکه مدارس و آموزش و پرورش بودجه‌ای برای انشعاب آب، برق، گاز و فاضلاب ندارند و از خانواده‌ها بابت این مسئله پول دریافت می‌شود، این تصمیم باعث خواهد شد بار مالی وارده ناشی از این مطلب از روی دوش خانوارهای دارای دانش‌آموز برداشته شود.

وی ادامه داد: رایگان شدن حق انشعاب آب، برق، گاز و فاضلاب مدارس باعث خواهد شد مدارس از پرداخت هزینه‌های بالایی که برای اضافه شدن مکان‌های آموزشی به شبکه آب، برق، گاز و فاضلاب پرداخت می‌شد، معاف شوند که این هزینه‌ها شامل نصب و راه‌اندازی کنتور و برق و گاز می‌شد.

درازهی اضافه کرد: در بسیاری از مدارس روستایی خانه‌های مسکونی و تجاری دارای آب، برق و گاز و فاضلاب هستند اما آموزش و پرورش به دلیل فقدان بودجه از پرداخت چنین اعتباری به اداره آب، برق و گاز از داشتن چنین امکانات اولیه‌ای محروم است.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: مشابه چنین پیشنهادی سال‌های قبل مطرح نشده و این برای اولین بار است که چنین پیشنهادی برای کمتر شدن هزینه‌های آموزش و پرورش مطرح می‌شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر