هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خدری:

عام بودن معنای رجل در تعریف رجل سیاسی/ شورای نگهبان باید مصادیق رجل سیاسی تعیین کند

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: عدم ورود به موقع شورای نگهبان در تعیین مصادیق رجل سیاسی شائبه های فراوانی را در زمان انتخابات های ریاست جمهوری در اذهان ایجاد می کند که باید با ورود سریع و به موقع از بروز مشکلات جلوگیری کرد.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 08:31
عام بودن معنای رجل در تعریف رجل سیاسی/ شورای نگهبان باید مصادیق رجل سیاسی تعیین کند عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: عدم ورود به موقع شورای نگهبان در تعیین مصادیق رجل سیاسی شائبه های فراوانی را در زمان انتخابات های ریاست جمهوری در اذهان ایجاد می کند که باید با ورود سریع و به موقع از بروز مشکلات جلوگیری کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607101893803486.jpg عام,بودن,معنای,رجل,در,تعریف,رجل,سیاسی/,شورای,نگهبان,باید,مصادیق,رجل,سیاسی,تعیین,کند Icana

عبدالحمید خدری  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص تعریف رجل سیاسی در قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: بر اساس قانون اساسی وظیفه شورای نگهبان است که در این زمینه ورود کند اما متاسفانه عدم ورود به موقع این شورا شائبه های فراوانی را در زمان انتخابات های ریاست جمهوری در اذهان ایجاد می کند که باید با ورود سریع و به موقع از بروز مشکلات جلوگیری کرد.

نماینده مردم بوشهر،دیلم و گناوه در مجلس شورای اسلامی افزود: در تعریف رجل سیاسی برخی مرد بودن را در تعریف آن   مد نظر دارند در حالیکه باید به لفظ رجل با دید اصطلاحی نگاه کرد بدین معنا که در اصول فقه و حقوق اسلامی در تعریف رجل سیاسی از قاعده تغلیب استفاده می شود و رجل را بطور عام به معنای مرد و زن بودن در نظر می گیرند و بدین منظور نباید به آن تنها به معنای مرد بودن نگاه نکرد.

وی ادامه داد: با تعریف دقیق رجل می توان برای سیاسی بودن آن نیز تعریف دقیقی پیدا کرد. بطور مثال کاندیداها باید در معادلات سیاسی کشور نقشی در قبل ایفا کرده باشند و در کشور مسئولیت هایی را پذیرفته و به نحو احسن انجام وظیفه کرده باشند.به همین دلیل می توان گفت مصادیق زیادی را می توان برای سیاسی بودن کاندیدا در نظر گرفت تا از بروز مشکلات جلوگیری کرد.

این نماینده مجلس در دوره دهم خاطر نشان کرد:بسیاری از نمایندگان مجلس و حتی برخی وزرا در دولت های گذشته با ثبت نام در انتخابات های ریاست جمهوری به دلایل نامعلومی تأیید صلاحیت نشدند، بنابراین شورای نگهبان باید با تعریفی دقیق از شائبه های بوجود آمده جلوگیری کند و برای حل این موضوع راهکار مناسبی در نظر بگیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بر اساس قانون تفسیر قانون اساسی بر عهده شورای نگهبان است و انتخابات ریاست جمهوری که بعنوان مهمترین انتخابات در کشور است باید با حواشی کمتری برگزار شود و تعریف درست رجل سیاسی می تواند مشکلات بوجود آمده در این زمینه را حل کند./

پایان خبر

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000