هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسن بیکی:

مهم ترین مشکل احزاب نداشتن پایگاه های اجتماعی قوی و عدم تحرک است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: متاسفانه تشکیل احزاب در کشور بر پایه ضوابط نبوده و احزاب هیچ جایگاه محکمی در تعاملات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور ندارد.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 08:27
مهم ترین مشکل احزاب نداشتن پایگاه های اجتماعی قوی و عدم تحرک است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: متاسفانه تشکیل احزاب در کشور بر پایه ضوابط نبوده و احزاب هیچ جایگاه محکمی در تعاملات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607109241584372.jpg مهم,ترین,مشکل,احزاب,نداشتن,پایگاه,های,اجتماعی,قوی,و,عدم,تحرک,است Icana

ابوالفضل حسن بیکی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص فعالیت احزاب بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: متاسفاته تشکیل احزاب در کشور بر پایه ضوابط نبوده و احزاب هیچ جایگاه محکمی در تعاملات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور ندارد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل اساسی در تشکیل احزاب استفاده نکردن از پایگاه ها و پتانسیل های مردمی است، که این موضوع باعث بوجود آمدن احزاب ناکارآمد در مواجه با مسائل کشور می شود.

وی با اشاره به اینکه اهداف و آرمان هایی که حزب قبل از تشکیل شدن بر روی آن اتفاق نظر دارند، بعد گذشت مدتی و با برگزار نشدن جلسات منظم درون حزبی فراموش شده و به هیچ وجه آن اهداف محقق نمی شود، ادامه داد: حتی در برخی موارد درون احزاب افرادی وجود دارند که توانایی های لازم را برای اداره کردن حزب ندارند، این مشکلات صدمه شدیدی به احزاب وارد کرده است.

این نماینده مجلس در دوره دهم تاکید کرد:در مواردی مشاهده شده است که برخی احزاب با بدست آوردن رانت های خاصی به دنبال امتیازگرفتن از دولت ها و بدست آوردن امتیازهای نامشروع خود هستند که می توان این نکته را هم به عنوان یکی از موانع تحزب در کشور یاد کرد.

وی افزود:در ایران قوانین مربوط به احزاب به صورت روشن و صریح چگونگی تشکیل احزاب را روشن کرده است؛اما نداشتن روحیه تحزب گرایی و کار گروهی در کشور قوانین را تحت شعاع قرار داده است.

حسن بیکی تاکید کرد: در دو دهه اخیر احزاب در کشور در زمان انتخابات ها تشکیل شده و به دلیل عدم پایبندی افراد به حزب و فصلی بودن آن، بعد از انتخابات رها می شود و کار خاصی در آن صورت نمی پذیرد؛زیرا بنیه فکری و مالی آن پاسخ گوی افکار عمومی حزب و هزینه های آن نیست و این موضوع باعث شده است که اعتماد مردم به احزاب از بین برود.

وی با تحسین اقدامات دولت در زمینه احزاب تاکید کرد: دولت روحانی توجه ویژه ای به  احزاب می کند وزیرا با احزاب سیاسی تعاملات مناسب برقرار کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ایرادات فراوانی در تشکیلات حزبی وجود دارد اما می توان با بکارگیری نیروهای مردمی و تشریح وظایف حزبی برای آنها و هم چنین وارد کردن حزب به تعاملات اجتماعی و سیاسی به رشد و اعتلای کشور کمک کرد./

پایان خبر

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000