هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
باستانی خبر داد:

مخالفت شورای نگهبان با حذف مالیات بر ارزش افزوده از صنایع دستی

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس علت بازگشت مصوبه مجلس در خصوص حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی از سوی شورای نگهبان را بار مالی حذف مالیات بر ارزش افزوده از صنایع دستی برای دولت دانست.
شنبه 23 دی 1396 ساعت 14:18
مخالفت شورای نگهبان با حذف مالیات بر ارزش افزوده از صنایع دستی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس علت بازگشت مصوبه مجلس در خصوص حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی از سوی شورای نگهبان را بار مالی حذف مالیات بر ارزش افزوده از صنایع دستی برای دولت دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/201702106335955649.jpg مخالفت,شورای,نگهبان,با,حذف,مالیات,بر,ارزش,افزوده,از,صنایع,دستی Icana

سعید باستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح حمایت از  هنرمندان و استادکاران صنایع دستی، گفت: در این طرح حذف مالیات بر ارزش افزوده از صنایع دستی و رسیدگی به بیمه هنرمندان و استادکاران این صنعت مطرح شده است.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این طرح به علت حذف مالیات بر ارزش افزوده بار مالی دارد و مغایر اصل 75 قانون اساسی است و به همین دلیل شورای نگهبان با آن مخالف است؛ بنابراین برای تصمیم‌گیری نهایی باید به مجمع تشخیص مصحلت فرستاده شود.

وی بیان کرد: می‌توان حذف مالیات بر ارزش افزوده از صنایع دستی را از طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی حذف کرد و در لایحه مالیات بر ارزش افزوده آورد تا بتوان بهتر به آن رسیدگی کرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود 200 صنعت به عنوان صنایع دستی در کشور معرفی شده است، اظهار کرد: محصولاتی که توسط هنرمندان تولید می‌شود باید از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شوند؛ برخی از این صنایع مانند معرق و آینه‌کاری چندان شناخته شده نیست و به حمایت نیاز دارند ./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000