هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کمالی‌پور:

مذاکره در حوزه موشکی ایران در هر چارچوبی غیرقابل پذیرش است/ تصمیم‌ات سیاسی ترامپ در دنیا بی‌اعتبار است

سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر اینکه برجام قابل مذاکره مجدد نیست،گفت: تصمیم‌های غیرمنطقی و بدون پشتوانه ترامپ با هدف مذاکره در حوزه موشکی ایران غیرقابل پذیرش است.
شنبه 23 دی 1396 ساعت 16:28
مذاکره در حوزه موشکی ایران در هر چارچوبی غیرقابل پذیرش است/ تصمیم‌ات سیاسی ترامپ در دنیا بی‌اعتبار است عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر اینکه برجام قابل مذاکره مجدد نیست،گفت: تصمیم‌های غیرمنطقی و بدون پشتوانه ترامپ با هدف مذاکره در حوزه موشکی ایران غیرقابل پذیرش است. http://cdn.icana.ir/d/019/201707106442369947.jpg مذاکره,در,حوزه,موشکی,ایران,در,هر,چارچوبی,غیرقابل,پذیرش,است/,تصمیم‌ات,سیاسی,ترامپ,در,دنیا,بی‌اعتبار,,است Icana

یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص تمدید ادامه تعلیق تحریم‌های هسته‌ای و اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا درباره توافق مکمل برجام و طرح شروط چهارگانه طی مذاکرات جدید،گفت: برجام قابل مذاکره مجدد نیست؛بنابراین اظهارنظر رئیس جمهور آمریکا خارج از چارچوب توافق‌نامه به لحاظ حقوق بین‌الملل و مقررات کشورها اعتباری ندارد.

نماینده مردم جیرفت درمجلس شورای اسلامی، افزود: برجام توافق صورت گرفته است؛لذا کشورهای عضو،متعهد به اجرای آن هستند،از این رو موارد دفاعی و موشکی را نمی‌توان به این توافق افزود،ضمن آنکه مذاکره در حوزه موشکی جمهوری اسلامی در هیچ چارچوبی قابل پذیرش نیست.

وی ادامه داد: اروپایی‌‌ها نیز با هیچ کدام از تصمیم‌های غیرمنطقی و بدون پشتوانه ترامپ همراهی نخواهند کرد؛کما اینکه تاکنون بر ادامه اجرای برجام به شیوه فعلی تاکید داشته‌اند.

کمالی‌پور معتقد است: تصمیم‌ها و اقدامات سیاسی ترامپ در دنیا بی‌اعتبار و غیر قابل پذیرش شده؛زیرا به طور مقطعی و از سر دشمنی مواضعی را علیه کشورها و افراد حقیقی و حقوقی مطرح می‌کند./

پایان پیام

این نماینده مردم در ملس شورای اسلامی با بیان اینکه نقض عهد طرف‌های مذاکره سبب توقف و بر هم زدن مجموعه توافق خواهد شد، گفت: خروج آمریکا از برجام خدشه‌ای به مجموعه توافق وارد نخواهد کرد بنابراین در صورتی که اروپایی‌ها با آمریکا همراهی نکنند، سایر اعضا به تعهدات خود پایبند باقی خواهند ماند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: در سند برجام به طور مشخص راهکاری برای مقابله با بدعهدی‌ها نیامده اما در صورت بروز هر نوع نقض عهد، جمهوری اسلامی سناریویی را در پیش خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، ترامپ با صدور فرمانی اعلام کرد که تعلیق تحریم ها علیه ایران در ارتباط با برجام را برای یک دوره زمانی دیگر تمدید کرد. همچنین4 شرط را برای تمدید تعلیق تحریم ها در سه ماه آینده مطرح کرده است: دائمی بودن محدودیت‌های هسته ای ایران، تضمین عدم حرکت ایران به سمت سلاح هسته‌ای، دسترسی فوری بازرسان آژانس اتمی به همه سایت‌های ایران و عدم تفکیک بین برنامه موشکی و هسته‌ای ایران به گونه‌ای که فعالیت‌های موشکی ایران، مستوجب تحریم های شدیدتر باشد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر