هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قنبری انتقاد کرد:

پیشنهاد ناجا برای دریافت صددرصدی درآمد حاصل از جرائم رانندگی در بودجه97/ حذف اعتبارات شهرداری ها از محل جرائم مغایر قوانین بالادستی است

سرویس اجتماعی
معاون پارلمانی شهردار تهران اختصاص صددرصد درآمد حاصل از جرائم رانندگی به نیروی انتظامی را مغایر قوانین بالادستی دانست.
شنبه 23 دی 1396 ساعت 14:39
پیشنهاد ناجا برای دریافت صددرصدی درآمد حاصل از جرائم رانندگی در بودجه97/ حذف اعتبارات شهرداری ها از محل جرائم مغایر قوانین بالادستی است معاون پارلمانی شهردار تهران اختصاص صددرصد درآمد حاصل از جرائم رانندگی به نیروی انتظامی را مغایر قوانین بالادستی دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/43906.jpg پیشنهاد,ناجا,برای,دریافت,صددرصدی,درآمد,حاصل,از,جرائم,رانندگی,در,بودجه97/,حذف,اعتبارات,شهرداری,ها,از,محل,جرائم,مغایر,قوانین,بالادستی,است Icana

داریوش قنبری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از پیشنهاد نیروی انتظامی در لایحه بودجه 97 مبنی بر اختصاص صددرصد درآمد جرائم رانندگی به این نهاد انتقاد کرد و این پیشنهاد را مغایر با قوانین بالادستی دانست و گفت: در قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به صورت صریح آمده که این درآمد باید بر اساس جدول 20، 20، 60 توزیع شود اما متاسفانه نیروی انتظامی با ارائه این پیشنهاد به این موضوع به این قانون بی توجهی کرده است.

وی با بیان اینکه اختصاص تمامی درآمدها از محل جرائم رانندگی به نیروی انتظامی را اقدامی غیرقابل قبول دانست و گفت: این پیشنهاد به ضرر برخی نهادها مانند شهرداری ها و راهداری ها است که در کنار نیروی انتظامی از درآمد ناشی از جرائم رانندگی منتفع می شدند.

قنبری با بیان اینکه در لایحه بودجه سال 97 آمده افرادی که جرائم رانندگی را پرداخت نکردند و معوقه دارند می توانند جرائم را یکجا بدون در نظر گرفتن جریمه در پایان سال پرداخت کنند، تصریح کرد: متاسفانه تحقق این امر باعث می شود افراد در زمان مناسب جرائم را پرداخت نکرده و تشویق به قانون گریزی شوند؛ انتظار داریم نمایندگان مجلس با این موضوع موافقت نکنند تا پرداخت جرائم به روال سابق بازگردد.

معاون پارلمانی شهردار تهران با بیان اینکه با اختصاص صددرصد درآمد جرائم رانندگی به نیروی انتظامی تامین درآمد شهرداری ها و راهداری ها با مشکل مواجه می شود، گفت: اغلب شهرداری ها منابعی را از این محل به عنوان کمک دریافت می کردند و به طور حتم قطع این کمک آنها را با مشکل مواجه می کند.

وی با بیان اینکه درکشور این رویه وجود ندارد که تمامی درآمد دستگاه ها تنها در اختیار خودشان قرار بگیرد، افزود: اگر قرار است در این مسیر حرکت کنیم پس باید درآمدهای وزارت نفت نیز تنها در اختیار خودش قرار گرفته و در جای دیگر هزینه نشود.

قنبری افزود: این پیشنهاد از اساس اشتباه است و بهتر است بر اساس رویه گذشته سهم نیروی انتظامی از جرائم در کنار راهداری ها و شهرداری ها دیده شود و انتظار داریم نمایندگان با این پیشنهاد موافقت نکنند.

معاون پارلمانی شهردار تهران ادامه داد: جرائم معوق رانندگی باید بر اساس رویه گذشته پرداخت شده تا عدالت برقرار شود و از سویی مردم تشویق به قانون گریزی نشوند؛ قرار نیست قانونی را تصویب کنیم که زمینه ساز قانون گریزی و بی توجهی به قوانینی شود که از گذشته وجود داشته و به نظر می رسد برخی بندها در بودجه 97 ماهیت بودجه ای ندارند و قوانین را با مشکل مواجه می کنند بنابراین نمایندگان باید به نوعی این موارد را شناسایی و از لایحه بودجه حذف کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر