هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قمی:

مگر آموزش و پرورش برای تربیت دانش آموزان از بسیج کمک خواسته است؟

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش مجلس تربیت دانش آموزان را مسئله مهمی دانست و تصریح کرد: نباید با اظهارات نسنجیده برای خانواده‌های دانش آموزان ایجاد نگرانی کرد.
شنبه 23 دی 1396 ساعت 15:14
مگر آموزش و پرورش برای تربیت دانش آموزان از بسیج کمک خواسته است؟ عضو کمیسیون آموزش مجلس تربیت دانش آموزان را مسئله مهمی دانست و تصریح کرد: نباید با اظهارات نسنجیده برای خانواده‌های دانش آموزان ایجاد نگرانی کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201605103700820704.jpg مگر,آموزش,و,پرورش,برای,تربیت,دانش,آموزان,از,بسیج,کمک,خواسته,است؟ Icana

محمد قمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از پیشنهاد حضور نیروی بسیج در مدارس برای کمک‌های تربیتی و مشاوره‌ای، گفت: تربیت کودکان و نوجوانان به تخصص ویژه‌ای نیاز دارد که معلمان به ویژه مربیان تربیتی مدارس دوره‌های لازم را در این رابطه پشت سر گذاشته‌اند و هر فردی بیرون از این مجموعه نمی‌تواند اهداف مورد نظر را دنبال کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در میان بسیجیان افرادی با دکترای تربیتی وجود دارند اما حتی استفاده از توانمندی این افراد با مدرک دکترا نیز باید پس از رد شدن از کانال گزینشی آموزش و پرورش باشد و اصلا این وزارتخانه باید در ابتدا چنین کمک اعلام نیاز کند؛ لذا باید پرسید مگر آموزش و پرورش از بسیج کمک خواسته است؟

وی با بیان اینکه بسیج می‌تواند به دانش‌آموزان توانمندی‌های نظامی و دفاعی را آموزش دهد، افزود: یک بسیجی می‌تواند توانمندی‌های بسیاری در مسائل اجتماعی، سیاسی و نظامی داشته باشد اما نمی‌تواند در جایگاه مشاوره به مدارس در امور تربیتی و آموزشی قرار گیرد.

قمی با تاکید براینکه نمی‌توان اجازه داد پای هر کسی صرف داشتن کارت بسیج به مدارس باعنوان کار تربیتی باز شود، اضافه کرد: تربیت مسئله مهمی است به همین دلیل نباید با اقدامات نسنجیده برای خانواده‌ها ایجاد نگرانی کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: در شرایطی که حتی به دنبال تدریس و ادامه فعالیت حق‌التدرسیان و معلم سربازان نیز حساسیت‌هایی آورده شده؛ چگونه می‌توان تربیت نسل آینده را به دست افرادی خارج از این حیطه سپرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000