هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بروجردی:

ترامپ علی‌رغم رجزخوانی‌ها راهی به جز امضای تعلیق تحریم‌ها نداشت/ سیاست ایران در حوزه موشکی تغییرناپذیر است

سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: توانمندی موشکی ایران به هیچ وجه در درون یا خارج از برجام قابل مذاکره نیست.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 08:21
ترامپ علی‌رغم رجزخوانی‌ها راهی به جز امضای تعلیق تحریم‌ها نداشت/ سیاست ایران در حوزه موشکی تغییرناپذیر است رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: توانمندی موشکی ایران به هیچ وجه در درون یا خارج از برجام قابل مذاکره نیست. http://cdn.icana.ir/d/019/201712105138019989.jpg ترامپ,علی‌رغم,رجزخوانی‌ها,راهی,به,جز,امضای,تعلیق,تحریم‌ها,نداشت/,سیاست,ایران,در,حوزه,موشکی,تغییرناپذیر,است Icana

علاءالدین بروجردی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، درخصوص تمدید ادامه تعلیق تحریم‌های هسته‌ای و اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا درباره توافق مکمل برجام و طرح شروط چهارگانه طی مذاکرات جدید،گفت: اظهارات ترامپ از هر زاویه مردود است و به هیچ عنوان عملیاتی نیست،زیرا برجام توافق بین‌المللی و مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برجام سند معتبر و غیرقابل خدشه است،تصریح کرد: از این رو برجام قابل مذاکره و الحاق مطلبی دیگر به آن نیست،در چنین امری هم مورد قبول کشورهای امضاکننده جز آمریکا نیست.

وی یادآور شد: اظهارات متعدد و بی‌ارزش ترامپ در عرصه بین المللی به حیثیت آمریکا ضربه زده و آخرین مورد آن هم، اهانت آشکار به صدها میلیون سیاه پوست جهان بود که موجب عکس‌العمل دبیرکل سازمان ملل و اتحادیه آفریقا شد، متاسفانه ادبیات سخیف ترامپ در عرصه سیاسی و در مورد برجام تکرار شده لذا مردود و غیرقابل قبول است.

بروجردی تاکید کرد: سیاست ایران در حوزه موشکی تغییرناپذیر است،لذا توانمندی موشکی ایران به هیچ وجه در درون یا خارج از برجام قابل مذاکره نیست،زیرا این سیاست دایمی جمهوری اسلامی بوده و کشورهای دیگر هم نباید فریب آمریکا را در این عرصه بخورند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران و تمامی مجموعه‌های درونی آن اعم از نیروهای مسلح و دولت با مذاکره در خصوص حوزه موشکی مخالف هستند،از این گذشته تقویت و توانمندی سیستم‌های دفاعی و موشکی ایران به ویژه با توجه به تهدیدهای مکرر از سوی رژیم صهیونیستی ضروری است،زیرا تنها راه بازدارنده در مقابل تهدید‌های دایمی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

بروجردی با یادآوری تمدید ادامه تعلیق تحریم‌های هسته‌ای با وجود اظهارات مخالف بسیار علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت:ترامپ علی‌رغم رجزخوانی‌ها راه دیگری جز امضای تعلیق تحریم‌ها نداشت و تحریم‌های جدید هم که به عنوان سیاست از سوی ترامپ در حال پیگیری است؛ نقض برجام و تخلف آشکار آمریکا از حقوق بین‌المللی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی،ادامه داد: اظهارات رئیس جمهور آمریکا مردود و غیرقابل پذیرش است،بنابراین دیگر کشورها هم باید از همراهی با سیاست‌های آمریکا امتناع ورزند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، ترامپ با صدور فرمانی اعلام کرد که تعلیق تحریم ها علیه ایران در ارتباط با برجام را برای یک دوره زمانی دیگر تمدید کرد. همچنین4 شرط را برای تمدید تعلیق تحریم ها در سه ماه آینده مطرح کرده است: دائمی بودن محدودیت‌های هسته ای ایران، تضمین عدم حرکت ایران به سمت سلاح هسته‌ای، دسترسی فوری بازرسان آژانس اتمی به همه سایت‌های ایران و عدم تفکیک بین برنامه موشکی و هسته‌ای ایران به گونه‌ای که فعالیت‌های موشکی ایران، مستوجب تحریم های شدیدتر باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر