هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یارمحمدی:

ضعف دیپلماسی اقتصادی بازارهای منطقه را از چنگ ما در می آورد / صدور فراورده های ساختمانی گزینه ارزآور برای کشور

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس، کم رنگ بودن اقتصاد در دستگاه دیپلماسی را عامل از دست دادن بازارهای منطقه و بین المللی خواند و گفت: صدرو فراورده های ساختمانی به کشورهای منطقه می تواند اقتصاد کشور را درگیر تحول کند.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 12:32
ضعف دیپلماسی اقتصادی بازارهای منطقه را از چنگ ما در می آورد / صدور فراورده های ساختمانی گزینه ارزآور برای کشور عضو کمیسیون عمران مجلس، کم رنگ بودن اقتصاد در دستگاه دیپلماسی را عامل از دست دادن بازارهای منطقه و بین المللی خواند و گفت: صدرو فراورده های ساختمانی به کشورهای منطقه می تواند اقتصاد کشور را درگیر تحول کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201702103964741366.jpg ضعف,دیپلماسی,اقتصادی,بازارهای,منطقه,را,از,چنگ,ما,در,می,آورد,/,صدور,فراورده,های,ساختمانی,گزینه,ارزآور,برای,کشور Icana

علیم یارمحمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت افزایش سهم ایران از بازارهای بین المللی، گفت: متاسفانه از دست دادن بازارهای منطقه و بین المللی دغدغه همیشگی بوده و در مسیر صادرات تولیدات داخلی دیده می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آغاز سازندگی کشور عراق، افزود: در حال حاضر بهترین زمان برای کسب بازار عراق در راستای صادرات فراورده های ساختمانی است اما به علت ضعف رایزنی ها بسیاری از جنبه های این بازار از دست ما خارج شده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سفر به کشور عراق، تصریح کرد: در سفری که به همراه کمیسیون عمران مجلس به کشور عراق داشتیم شاهد حضور برخی کشورها از جمله چین در این کشور بودیم که در ضعف رایزنی های ما توانسته بودند بازار این کشور را در بسیاری از حوزه ها به دست بگیرند.

دستگاه دیپلماسی ما در حوزه اقتصادی و رشد مراودات ضعیف عمل کرده است

وی با بیان اینکه غفلت موجب چشم پوشی از درآمدزایی کلان صادرات برای کشور دارد، گفت: دستگاه دیپلماسی ما در حوزه اقتصادی ضعیف بوده و متاسفانه تاکنون نتوانسته در حوزه مراودات اقتصادی مثمر ثمر عمل کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به برگزاری نشست های تخصصی در کمیسیون عمران مجلس با مسئولان وزارت خارجه، افزود: برای بررسی موانع پیش روی صادرات نشستی با مسئولان دستگاه دیپلماسی کشورمان در کمیسیون عمران مجلس برگزار شد.

یارمحمدی ادامه داد: طبق توضیحات مسئولان وزارت خارجه فعالیت کم رنگ در کشور عراق عامل اصلی از دست دادن بازارهای این کشور بوده است.

وی با بیان اینکه پررنگ بودن در حوزه مسائل سیاسی و رها کردن بخش اقتصادی در دستگاه دیپلماسی مشکلات عدیده ای را برای کشور ایجاد کرده است، افزود: در صورتی که دستگاه دیپلماسی ما بتواند رایزنی های قوی با کشورهای همسایه برقرار کند صادرات فراورده های ساختمانی، غذایی و غیره تسهیل خواهد شد.

صادرات بهترین گزینه برای تولید بیش از نیاز سیمان

عضو کمیسیون عمران مجلس دهم، با تاکید بر اینکه در حال حاضر با توجه به تولید بیش از نیاز سیمان در کشور و وضعیت تولیدکنندگان این بخش صادرات بهترین گزینه است، گفت: فراهم کردن بستر لازم برای صادرات تولیدات ملی به کشورهای همسایه به تدریج حضور ما در عرضه بین المللی را پررنگ تر خواهد کرد.

یارمحمدی با بیان اینکه نیازسنجی کشورهای همسایه و تولید بر مبنای آن می تواند اقتصاد ما را از وضعیت فعلی برهاند، تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به رشد قیمت نفت و همچنین افزایش بودجه عراق صادرات سیمان به این کشور ارزآوری خوبی برای ما به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: نباید اجازه ورود کشور دیگری برای جذب بازار عراق و سایر کشورهای همسایه داده شود زیرا این مدل غفلت ها در جا زدن های اقتصادی را برای ما به همراه دارد.

تلاش کمیسیون عمران مجلس برای رفع موانع صادرات فراورده های ساختمانی

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه تلاش کمیسیون عمران مجلس رفع تنگناها برای صدور خدمات فنی و مهندسی و همچنین صادرات فراورده های ساختمانی است، گفت: در این راستا نشست های منسجمی با مسئولان مربوطه از جمله وزیر راه و شهرسازی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و همچنین تولیدکنندگان این حوزه برگزار خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اصلاح قوانین با هدف افزایش صادرات در دستور کار مجلس قرار دارد تا به این ترتیب تحول اقتصادی رخ دهد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000