هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
درنشست فراکسیون زنان مطرح شد؛

بررسی مشکلات تعاونی ها و فعالان زن کارآفرین / انتقاد از دخالت های دولت درحوزه تعاونی ها

سرویس اجتماعی
درنشست فراکسیون زنان مجلس مشکلات زنان کارآفرین و بخش تعاونی مورد بررسی قرارگرفت.
شنبه 23 دی 1396 ساعت 17:24
بررسی مشکلات تعاونی ها و فعالان زن کارآفرین / انتقاد از دخالت های دولت درحوزه تعاونی ها درنشست فراکسیون زنان مجلس مشکلات زنان کارآفرین و بخش تعاونی مورد بررسی قرارگرفت. http://cdn.icana.ir/d/019/201801108818914660.jpg بررسی,مشکلات,تعاونی,ها,و,فعالان,زن,کارآفرین,/,انتقاد,از,دخالت,های,دولت,درحوزه,تعاونی,ها Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جلسه فراکسیون زنان مجلس امروز (‌ شنبه 23 دی)‌ با حضور زنان کارآفرین و تعاون گر ازبرخی استان های کشور با هدف بررسی مشکلات تعاونی ها برگزارشد.

دراین جلسه پروانه سلحشوری رییس فراکسیون زنان مجلس با اشاره به اینکه در اینگونه جلسات زنان کارآفرین باید  مسائل کلی و مشکلات کلان تری را درحوزه کارآفرینی مطرح کنند، گفت:‌ رفع موانع قانونی در حوزه کارآفرینی و فعالیت کارآفرینان باید بیش ازگذشته مورد توجه قرارگیرد،هرچند که مباحث مطرح شده درنشست امروز نیز نمونه هایی از مشکلات زنان تعاونگر است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی،با اشاره به اینکه برخی از مشکلات ساختاری درکشور مانعی دربرابر فعالیت های کارآفرینی و تعاونی درجامعه است،افزود:‌ ساختارهای موجود درکشور با هدف مشارکت مردم درتصمیم گیری ها ایجاد شدند، اما متاسفانه درگذرزمان  دچار فساد و رانت شدند؛ ضمن اینکه تعاونی های ضعیف تر ،سریع تر درمعرض نابودی قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه درجامعه مردسالار زنان با مشکلات بیشتری روبه رو می شوند،گفت:‌ دولت به طورحتم حق دخالت درفعالیت تعاونی ها را نداشته و مجلس می تواند از بعد نظارتی خود درجلوگیری از اقدامات خلاف قانون و تخطی دولت و دخالت در امورتعاونی ها استفاده کند،البته درجلسات این چنینی باید از نمایندگان وزارت تعاون هم برای پاسخگویی و افزایش تعاملات استفاده شود

رییس فراکسیون زنان مجلس، با ابراز امیدواری از بررسی موضوعات و مسائل حوزه کارآفرینی و تعاونی درسطح کلان تر درجلسات آینده، افزود:‌ می توان با برگزاری همایش هایی مسائل را به طورجدی تر پیگیری کرد.

ذوالقدر:‌مشکلات زنان کارآفرین درصحن علنی مجلس پیگیری می شود

همچنین دراین جلسه فاطمه ذوالقدر نایب رییس فراکسیون زنان مجلس، گفت:‌ به طورحتم تعامل و ارتباط زنان کارآفرین با فراکسیون زنان مجلس و نمایندگان تاثیر مهمی دررفع مشکلات این افراد دارد، زیرا می توان مسائل را تحت سوال و یا تذکر از مسئول و وزیرمربوطه پیگیری کرد.

قوانین حوزه تعاونی نیازمند به روز رسانی است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، افزود:‌خوشبختانه درکمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 97 اعتبارات قابل قبولی برای بخش تعاونی ها درنظرگرفته شده است،اما می توان درصحن علنی بخشی ازاین بودجه را به زنان کارآفرین و زنان فعال درحوزه تعاونی ها به ویژه زنان سرپرست خانوار آن هم در استان های محروم اختصاص داد.

لازم به ذکر است دراین نشست زنان کارآفرین از استان خراسان جنوبی، خوزستان و مسئولانی از تعاونی های کارآفرینی به طرح مشکلات خود پرداختند، به گفته این افراد ،اتاق تعاون متاسفانه تعاملات  لازم درحوزه کارآفرینی زنان را ندارد.

همچنین زنان فعال تعاونگر معتقد بودند که تعاونی ها درایران دولتی بوده، این درحالی است که نقش سازمان های مردم نهاد دراین بخش بسیارکمرنگ است، متاسفانه تعاونی ها دراکثر استان ها درمتن و محتوا خالی بوده درمراودات و ارتباطات با وزارت تعاون مشکلاتی برای این حوزه وجود دارد،به گفته فعالان زن عرصه کارآفرینی تعاونی ها درعرصه مالیات برارزش افزوده دچارمشکلاتی بوده و قوانین دراین حوزه باید به روز شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر