هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میزایی نیکو انتقاد کرد:

انتقال مالکیت امامزاده هاشم از تهران به مازندران/ وزارت فرهنگ پاسخگو باشد

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با انتقاد از تغییر مالکیت امامزاده هاشم از استان تهران به استان مازندران، گفت: به نظر می‌رسد دست برخی نهادها و بخش‌ها برای تحقق چنین انتقالی در کار است.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 14:31
انتقال مالکیت امامزاده هاشم از تهران به مازندران/ وزارت فرهنگ پاسخگو باشد عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با انتقاد از تغییر مالکیت امامزاده هاشم از استان تهران به استان مازندران، گفت: به نظر می‌رسد دست برخی نهادها و بخش‌ها برای تحقق چنین انتقالی در کار است. http://cdn.icana.ir/d/019/201710108871241155.jpg انتقال,مالکیت,امامزاده,هاشم,از,تهران,به,مازندران/,وزارت,فرهنگ,پاسخگو,باشد Icana

قاسم میرزایی نیکو در  گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح سوالش از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که قرار است روز سه‌شنبه(26 دی‌ماه) در کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح شود، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بدون علت موجهی قصد دارد، مالکیت امامزاده هاشم که در حوالی شهرستان دماوند و در استان تهران قرار دارد، تحویل استان مازندران شود که باید شفاف‌سازی شود چرا و به چه منظور چنین اقدامی قرار است، انجام شود.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 18 تن از نمایندگان استان تهران سوال مذکور را امضا کرده‌اند، افزود: به نظر می‌رسد برخی نهادها و بخش‌ها برای صدور چنین نامه‌ای از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور انتقال مدیریت امامزاده هاشم از تهران به مازندران اعمال نفوذ کرده‌اند.

وی اظهار کرد: خط جغرافیایی و تقسیمات کشوری نیز بیانگر این است که امامزاده هاشم در استان تهران قرار گرفته و نباید آن رامتعلق به مازندران دانست.

میرزایی نیکو یادآور شد: بودجه، هزینه و مدیریت امامزاده‌های کشور بر عهده نماینده ولی فقیه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و تمام درآمدهای امامزاده‌ها با صلاحدید نمایندگی ولی فقیه هزینه می‌شود لذا این تصمیم تأثیری در بودجه و هزینه‌های امامزاده برای استان تهران و مازندران ندارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس افزود: هویت یک استان و شهرستان به اماکن تاریخی، مذهبی و زیارتی آن منطقه است و باید دلیل اینکه چرا قرار است چنین اقدامی صورت گیرد، توضیح داده شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000