هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سعیدی:

تمرکزگرایی باعث پرهزینه شدن پروژه ها شده است/ نظام اداری باید اصلاح شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در سال 96 حداکثر فشار برای اخذ مالیات بر واحدهای تولیدی وارد آمده اما دولت همچنان در بودجه 97 بیشتر به درآمدهای مالیاتی تکیه کرده است.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 07:01
تمرکزگرایی باعث پرهزینه شدن پروژه ها شده است/ نظام اداری باید اصلاح شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در سال 96 حداکثر فشار برای اخذ مالیات بر واحدهای تولیدی وارد آمده اما دولت همچنان در بودجه 97 بیشتر به درآمدهای مالیاتی تکیه کرده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201702103761868095.jpg تمرکزگرایی,باعث,پرهزینه,شدن,پروژه,ها,شده,است/,نظام,اداری,باید,اصلاح,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم تبریزدر مجلس شورای اسلامی، در برنامه بهارستان رادیو گفت و گو در خصوص نقاط ضعف و قوت بودجه 97، گفت: دولت در بودجه 97 سعی برآن داشته است که بودجه به سمت عملیاتی شدن پیش برود و به صورت کارکردی باشد که اگر بتواند سازوکار این بودجه را در سیستم اجرایی درست تنظیم کند اتفاق خوب و مبارکی در کشور رخ خواهد داد.

وی افزود: باید نظام اداری ما اصلاح شود، زیرا گزارش ها و آمارهای ما معمولا منطبق بر واقعیت نیست و نظارت های ما سیستماتیک نمی باشد تا اقدامات انجام گرفته در خصوص هزینه کرد بودجه ها به صورت شفاف و بدون ابهام منعکس شود.

نماینده مردم تبریز بیان کرد: گاهی اوقات برای یک پروژه در طراحی اولیه صد میلیارد هزینه پیش بینی شده، اما تاکنون هزار میلیارد برای آن صرف شده و هنوز این پروژه به اتمام نرسیده این امر نشان می دهد نظام اجرایی ما دارای ایرادات و اشکالاتی است که باید مرتفع شود.

سعیدی ادامه داد: هزینه ها در قسمت های مختلف در حال افزایش است اما آنطور که باید و شاید ما به نتیجه مطلوب دست پیدا نمی کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر دولت و کشور بسیار پر هزینه اداره می شود که ما باید در بحث واگذاری اختیارات به بخش خصوصی و دخالت مردم در امور ایمان بیاوریم زیرا تا زمانی که مردم پای کار نیایند این افزایش هزینه ها همچنان ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه نظامات موجود در کشورباید اصلاح شود، تصریح کرد: باید واگذاری ها به بخش خصوصی انجام بگیرد و اختیارات بخش های استانی نیز تقویت شود زیرا تمرکزگرایی باعث پرهزینه شدن پروژه ها شده است.

سعیدی در ادامه گفت: باید اختیارات به استان ها داده شود و دولت فقط در حیطه نظارتی اعمال قدرت و نظر کند وهمچنین مجلس هم در این خصوص نظارت خود را بیشتر کند.

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شرکت های خصولتی باید تعیین تکلیف شوند زیرا امکان ندارد 35 درصد اقتصاد کشور در دست شستا و تامین اجتماعی باشد و با وجود اینها خواهان کاهش هزینه ها نیز باشیم.

وی بیان کرد: بنده معتقد هستم اگر به صورت جدی به الزامات ذکر شده رسیدگی بکنیم بودجه 97 تا حدودی عملیاتی خواهد شد، اما موضوعی که نسبت به آن غفلت شده این است که دولت در لایحه بودجه به درآمدهایی تکیه کرده است که عمدتا از مالیات و شرکت هاست که در سال 96 حداکثر فشار برای اخذ مالیات بر واحدهای تولیدی وارد آمده است که این افراد به شدت گله مند هستند.

سعیدی تاکید کرد: دولت باید در لایحه بودجه پیش بینی می کرد که فشار بر اقشار کم درآمد کمتر شود. زمانی که قرار است یارانه ها حذف شود و افزیش قیمت در سوخت صورت بگیرد باید بخشی از درآمد حاصل از آن صرف اقشار اسیب پذیر و بخشی دیگر صرف تولید شود که این میزان در لایحه بودجه جزو درآمدهای دولت پیش بینی شده که این امر صحیح نیست./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000