هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی:

افزایش قیمت بنزین نان را گران می کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مهمترین بحثی که دولت در بودجه 97 به آن پرداخته است مربوط به یارانه هاست که حذف افراد پردرآمد آرزوی ماست.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 08:00
افزایش قیمت بنزین نان را گران می کند عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مهمترین بحثی که دولت در بودجه 97 به آن پرداخته است مربوط به یارانه هاست که حذف افراد پردرآمد آرزوی ماست. http://cdn.icana.ir/d/019/201712100194981126.jpg افزایش,قیمت,بنزین,نان,را,گران,می,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، در برنامه بهارستان رادیو گفت و گو در خصوص نقاط ضعف و قوت بودجه 97، گفت: لایحه بودجه 97 رویکرد متفاوتی داشته است با توجه به برنامه ششم که دولت را مکلف کرده است به سمت بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد پیش برود امسال به این سمت حرکت کرده ایم.

وی افزود: در بودجه امسال به درآمدها واقع بینانه تر نگاه شده است اما باید به نکات بیشتری توجه می کردیم از این رو که باید قانون بالادستی ششم توسعه را رعایت می کردیم که دولت با توجه به شرایط اقتصادی سال آینده از این قوانین کمی عدول کرده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین بحثی که دولت در بودجه 97 به آن پرداخته است مربوط به یارانه هاست که این امر جزو آرزوهای ماست که بتوانیم افراد پردرآمد جامعه را از پرداخت یارانه حذف کنیم.

حسینی بیان کرد: افراد جامعه از قطع یارانه ناراحت نمی شوند اما برای آنها اهمیت دارد که این منابع در کدام قسمت صرف می شود این یکی از سوالات مردم است که اگر ما یارانه دریافت نکنیم این میزان و مبلغ در کدام حوزه مورد مصرف قرار می گیرد.

وی ادامه داد: در لایحه اشاره شده که این رقم به حوزه سلامت اختصاص پیدا کند، زیرا در این حوزه با بدهی عظیمی مواجه هستیم که اگر بخواهیم خدمات درمانی مناسبی را ارائه بدهیم باید سازوکار درستی را در این زمینه درنظر بگیریم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت حامل های انرژی تصریح کرد: قرار بر این بود که درآمدهای حاصل از افزایش قیمت حامل های انرژی هدفمند شود که امسال دولت پیشنهاد داده مبلغ 17 هزار میلیارد از افزایش قیمت حامل های انرژی تامین و برای حوزه اشتغال استفاده کند که ظاهرا خوب است اما افزایش ناگهانی قیمت حامل های انرژی نگران کننده است.

حسینی اظهار کرد: قیمت تمام شده تولیدات ما بالاست و قادر به رقابت با کالاهای خارجی نیستیم و اگر افزایش قیمت جدیدی هم اعمال کنیم موجب رکود در بازار خواهد شد، لذا در این زمینه باید با کارشناسی و دقت عمل بیشتری کارها را صورت بدهیم.

وی در ادامه افزود: به دلیل اینکه بنزین یک کالای استراتژیک در کشور است، بنابراین آثار افزایش قیمت آن به سفره محرومان خواهد رسید و این افزایش قیمت در حوزه های مختلف از جمله اقلام اساسی مانند نان هم اثرگذار است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امسال افزایش اعتبارات جاری ما حدود 10 درصد بوده است، تصریح کرد: بالغ بر 75 درصد کل اعتبارات بودجه عمومی دولت به هزینه ها اختصاص یافته که این امرچندان صحیح نیست و باید در این زمینه کارهای بزرگی را انجام دهیم و از حجم و هزینه های دولت بکاهیم، زیرا قسمت اعظمی از منابع به این موضوع اختصاص پیدا کرده است.

حسینی اظهار کرد: پروژه های جدیدی تعریف نشده و میزان اختصاص یافته بودجه مربوط به همان پروژه های نیمه تمام قبل است که در سه دسته تعریف شده است، دسته اول پروژه هایی است که باید به بخش خصوصی واگذار شوند، دسته دوم طرح هایی هستند که بخش خصوصی در آنها مشارکت دارد و تعدادی طرح نیز وجود دارد که خریدار ندارند و کلا دولت باید آنها را تکمیل کند که برای آنهایی که پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد دارند اعتبارات قابل ملاحظه ای درنظر گرفته شده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار