تاسوعای حسینی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یوسف نژاد:

وجود احکام متنوع موجب انحراف بودجه شده است/ توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه های غیرضرور در دستور کار قرار گیرد

سرویس دیگر رسانه‌ها
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس گفت: دولت و مجلس باید توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی، صرفه جویی و کاهش هزینه های غیرضرور را در دستور کار قرار بدهند.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 08:10
وجود احکام متنوع موجب انحراف بودجه شده است/ توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه های غیرضرور در دستور کار قرار گیرد سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس گفت: دولت و مجلس باید توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی، صرفه جویی و کاهش هزینه های غیرضرور را در دستور کار قرار بدهند. http://cdn.icana.ir/d/019/201610103759811781.jpg وجود,احکام,متنوع,موجب,انحراف,بودجه,شده,است/,توجه,به,سیاست,های,اقتصاد,مقاومتی,و,کاهش,هزینه,های,غیرضرور,در,دستور,کار,قرار,گیرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی اصغر یوسف‌ نژاد عضو کمیسیون صنایع معادن مجلس شورای اسلامی در برنامه بهارستان رادیو گفت و گو در خصوص نقاط ضعف و قوت بودجه 97، گفت: در بودجه امسال به مسائل واقع بینانه نگاه شده و به استان ها توجه بیشتری شده و هزینه دستگاه های اجرایی تحت کنترل و نظارت بیشتری است و در حال رفتن به سمت بودجه بر مبنای عملکرد هستیم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس افزود: عملکردها بیانگر این است که بودجه جاری تقریبا بیش از 90درصد از فعالیت ها را به خوش اختصاص داده به طوری که در 6 ماهه اول امسال 108 هزار میلیارد تومان برای هزینه های جاری پرداخت شده و میزان اختصاص یافته به کارهای عمرانی 7هزار و 800 میلیارد تومان بوده است.

عضو کمیسیون صنایع معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: با مقایسه این دو رقم در واقع 92 درصد بودجه ما جاری است و کمتر از 8 درصد بودجه ما مربوط به هزینه های عمرانی است، زیرا در بودجه 96 میزان 60 هزار میلیارد تومان برای هزینه های عمرانی درنظر گرفته شد که حداقل باید 30 هزار میلیارد تومان هزینه می شد که شاهد هستیم این امر رخ نداده است.

یوسف نژاد بیان کرد: وجود احکام مختلف و متنوع بودجه را به انحراف می برد و از مهم تر اینکه بسیاری از هزینه هایی که در بودجه می شود مورد نظارت کافی قرار نمی گیرد به عنوان مثال در زمینه فرهنگی در سال های گذشته بیش از 6 هزار میلیارد تومان بودجه به دستگاه های مختلف که اغلب موازی هستند اختصاص داده شد اما در بسیاری از موارد این پول ها در زمینه فرهنگی استفاده نمی شود.

وی تصریح کرد: به عقیده بنده مجلس باید تلاش کند که بودجه را بر مبنای قوانین بالادستی و سیاست های کلی قانون برنامه ششم و همچنین قوانین عادی که دولت مکلف است در بودجه سنتوانی اعتباری برای آنها درنظر بگیرد، تنظیم کند.

عضو کمیسیون صنایع معادن مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر پروژه های نیمه تمام زیادی در کشور وجود دارد که چندهزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آنها نیاز است که در این راستا باید از شروع پروژه های جدید به غیر از موارد خاص و ضروری خودداری کنیم.

یوسف نژاد با بیان اینکه باید به مواردی که بر مبنای واقعیت های جامعه است بپردازیم، اظهار کرد: مطالبات از دولت بسیار زیاد است به ویژه شخصیت های حقیقی و حقوقی که به عنوان پیمانکاران از دولت طلب دارند و در بودجه 97 مجلس کار سختی را پیش رو دارد.

وی تاکید کرد: دولت و مجلس باید توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی، صرفه جویی و کاهش هزینه های غیرضرور را در دستور کار قرار بدهند.

عضو کمیسیون صنایع معادن مجلس شورای اسلامی گفت: سال 97 از نظر مالی و درآمدی سال سختی خواهد بود زیرا بودجه جاری را نمی توانیم کاهش دهیم وطبیعتا از این حیث بودجه عمرانی دچار آسیب می شود.

یوسف نژاد در خصوص اجرایی شدن حذف یارانه بگیران در بودجه 97 تصریح کرد: اگر کاهش پرداخت یارانه ها و درآمدهای حاصل از آن در مسیر اشتغال و تولید هزینه شود هم مجلس و هم اکثریت افراد جامعه این امر را می پذیرند و در بحث افزایش قیمت حامل های انرژی نیز اگر شفاف سازی صورت بگیرد و در مسیر تولید باشد امری صحیح است اگرچه ما به شدت با افزایش قیمت ها مخالف هستیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000